Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kerth

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    55
  • Rejestracja

O kerth

  • Urodziny 08.11.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Okolice Poznania
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kerth's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ale ten tywent ma 350m3/h, a i tak biega głównie skręcony na minimum.
  2. Witam, Mam w domu pompę ciepła (moc 10kW, odwierty) i rekuperator B3B-WX30 firmy Tywent Chciałbym wstawić GWC(glikolowy wymiennik ciepła) i bypass(potrzebnie?) GWC miałby być podłączony do DZ pompy ciepła i istnieć z 2 powodów: - ochrona reku zimą (nagrzewanie powietrza przy -25 albo mniej) - chłodzenie latem (nie spodziewam się*żadnych spektakularnych efektów, ale 2-3 stopnie mniej by dużo dały I teraz pytanie - z kim o tym rozmawiać? Ludźmi od reku, czy ludźmi od PC? Człowiek, który montował moją PC stwierdził, że nie da rady. Reku robiłem sam. Ile to może kosztować i wreszcie - czy jest sens?
  3. No i okazało się, że to był problem. Wgrałem nowy 1.13 (w miejsce starszego 1.13) i zaczęło działać. Teraz mam inny problem. Okazało się, że w IORS mam soft z 2011 roku (kupione pod koniec zeszłego roku). Chciałem podnieść przez RS485 i ACCU-USB, ale ACCU nie wykrywa IORS. Próbowałem kilku kombinacji z kablem. Na ACCU RX przy wykrywaniu miga jak szalona, TX nawet nie błyśnie (nawet myślałem, że w instrukcji się walnęli i zamienili tory A i B, ale zmiana też nic nie dała). Obojętnie, czy są terminatory, czy nie ma - skutek taki sam. Soft do podnoszenia firmware, nie wykrywa IORS. Wszystkie próby robione z pojedynczym IORS (aczkolwiek sprawdziłem też kilka różnych. Efekt ten sam)
  4. Witajcie, Mam problem z integrą*256plus i modułem ETHM-1 Plus (v 2.2 - jeśli to coś zmienia) Przy próbie wykrycia, mam 2 stany na zmianę. Albo nie wykrywa (niezależnie od ustawionego adresu), albo z manipulatora dostaję komunikat: "nieznany typ ekspandera" i adres modułu ETHM-1 Plus. Na tym samym adresie oczywiście nic nie ma. Kabelki sprawdziłem 5 razy i jest jak w instrukcji. Gdzie jeszcze szukać przyczyny?
  5. Szybkie pytanie - mam jedną wyniesioną lokalizację, w której chcę wstawić osobny zasilacz. Rozumiem, że masy zwieram, a +12 dostarczam tylko z tego osobnego zasilacza tak? Chodzi o Integrę 256+ i INT-IORS Z góry dziękuję za podpowiedź.
  6. Tak i nie. Tak - może być inaczej (tzn ja w miejsce czwórnika dałbym kolanko 45 stopni, a czwórnik dał nad tymi kolankami już na pionie idącym w górę - mniej więcej w miejsce, gdzie na zdjęciu masz napisaną dwójkę. Nie - nie możesz po prostu podłączyć bezpośrednio ubikacji do pionowej rury - może Ci to urządzać fontanny w ubikacji na parterze. To prawda, że musi być kawałek pionowej rury.
  7. Neutralny jest podłączony. Inaczej chyba ciężko by mi było mieć około 230V przy podłączaniu innego odbiornika, niż APS. A dlaczego mam zmieniać na C? APS ma taki prąd startowy, czy co?
  8. Proszę o podpowiedź - co może być zepsute? Mam podłączony prąd w kolejności: Różnicówka 3F--->Nadprądowy 3F (16A typB) --->PF-431 --->APS-412 W tym układzie po załączeniu prądu, na chwilę zapala się dioda na PF-431 po czym wywala wyłącznik nadprądowy. Bez PF-431 - nie wywala bezpiecznika, ale też na APS-412 nie świeci dioda informująca o zasilaniu. Bez APS-412 (np podłączona lampa) - PF-431 działa (ale led od żadnej fazy też nie świeci). Jałowo - PF-431 - nie świeci żaden led, multimetr pokazuje normalne napięcie (okolice 235V) Co jest zepsute?
  9. Witajcie, Zupełnie się*nie znam na z-wave (i na modelach fakro przy okazji), stąd moje pytanie. Mam 6 okien z roletami ARZ Z-WAVE i chciałbym tym sterować za pomocą impulsów (z włączników bądź innego systemu sterowania - dokładnie Integry) Znalazłem moduł ZWMA, który teoretycznie to robi, ale... No właśnie, czy jest jakieś urządzenie (działające jak ZWMA - czyli sterowane impulsami), ale: - sterujące 6 roletami (minimum 5) - nie chcę żadnych rolet grupować. Każda z osobna. Po co mi 2 urządzenia, jak może dałoby się*mieć jedno. - najlepiej na szynę DIN?
  10. Na razie jeszcze przed konsultacjami z elektrykiem. Najważniejsze oznaczenia: SBN363 - rozłącznik główny MBN - bezpieczniki B 106/110/116 (1 faza i ilość amperów) 316 (3 fazy 16A) CDC - wyłączniki różnicowo prądowe (220 - 1F+N; 420 - 3F+N) STR421 - sterowniki rolet IORS - automatyka Satela (tam będzie podłączone oświetlenie i grupy rolet) APS412 - zasilacz 12V do IORS Nie rysowałem zasilania 12V, bo by to zupełnie przestało być*czytelne. Bardzo proszę o informację, czy myślę w dobrym kierunku i gdzie popełniam karygodne błędy. Edit: Widzę, że albo nie mogę sobie poradzić z załączaniem obrazków, albo silnik forum zmniejsza rozmiar. Dla pewności: http://prntscr.com/4oyatj
  11. Czy mogę umieścić rozdzielnicę elektryczną w kotłowni? Grzeję pompą ciepła, w tym samym pomieszczeniu będzie licznik wody. Na tej samej ścianie byłby rozdzielacz od podłogówki. Jeżeli nie, to czy mogę umieścić w garażu?
  12. Elfirko droga! To może jeszcze mi podpowiesz, który notariusz coś takiego umożliwi w okolicach Poznania (jeśli masz takie doświadczenia)? Czy to norma, czy raczej odstępstwo? Mój notariusz coś bardzo kręci nosem, a z drugim jestem umówiony na poniedziałek.
  13. Nie, żebym się czepiał - sam rozważam własnoręczne zrobienie, więc dwie (trzy) odpowiedzi mnie zastanowiły: Gniazda chyba trzeba podłączyć równolegle? A co do jednostki i wyprowadzenia - skoro wylot jest tak daleko, to może powiększyć średnicę rur wychodzących (tzn zmniejszyć opory) i te 7 metrów nie będzie jakimś wielkim problemem?
  14. Rozumiem, dziękuję (w sumie szkoda, że dopiero o to pytam, bo już bym miał sprawę załatwioną)!
  15. Tak twierdził notariusz, że razem. Czy to znaczy, że mam zmienić notariusza?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...