Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kerth

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    55
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kerth

  1. Ale ten tywent ma 350m3/h, a i tak biega głównie skręcony na minimum.
  2. Witam, Mam w domu pompę ciepła (moc 10kW, odwierty) i rekuperator B3B-WX30 firmy Tywent Chciałbym wstawić GWC(glikolowy wymiennik ciepła) i bypass(potrzebnie?) GWC miałby być podłączony do DZ pompy ciepła i istnieć z 2 powodów: - ochrona reku zimą (nagrzewanie powietrza przy -25 albo mniej) - chłodzenie latem (nie spodziewam się*żadnych spektakularnych efektów, ale 2-3 stopnie mniej by dużo dały I teraz pytanie - z kim o tym rozmawiać? Ludźmi od reku, czy ludźmi od PC? Człowiek, który montował moją PC stwierdził, że nie da rady. Reku robiłem sam. Ile to może kosztować i wreszcie - czy jest sens?
  3. No i okazało się, że to był problem. Wgrałem nowy 1.13 (w miejsce starszego 1.13) i zaczęło działać. Teraz mam inny problem. Okazało się, że w IORS mam soft z 2011 roku (kupione pod koniec zeszłego roku). Chciałem podnieść przez RS485 i ACCU-USB, ale ACCU nie wykrywa IORS. Próbowałem kilku kombinacji z kablem. Na ACCU RX przy wykrywaniu miga jak szalona, TX nawet nie błyśnie (nawet myślałem, że w instrukcji się walnęli i zamienili tory A i B, ale zmiana też nic nie dała). Obojętnie, czy są terminatory, czy nie ma - skutek taki sam. Soft do podnoszenia firmware, nie wykrywa IORS. Wszystkie próby robione z pojedynczym IORS (aczkolwiek sprawdziłem też kilka różnych. Efekt ten sam)
  4. Witajcie, Mam problem z integrą*256plus i modułem ETHM-1 Plus (v 2.2 - jeśli to coś zmienia) Przy próbie wykrycia, mam 2 stany na zmianę. Albo nie wykrywa (niezależnie od ustawionego adresu), albo z manipulatora dostaję komunikat: "nieznany typ ekspandera" i adres modułu ETHM-1 Plus. Na tym samym adresie oczywiście nic nie ma. Kabelki sprawdziłem 5 razy i jest jak w instrukcji. Gdzie jeszcze szukać przyczyny?
  5. Szybkie pytanie - mam jedną wyniesioną lokalizację, w której chcę wstawić osobny zasilacz. Rozumiem, że masy zwieram, a +12 dostarczam tylko z tego osobnego zasilacza tak? Chodzi o Integrę 256+ i INT-IORS Z góry dziękuję za podpowiedź.
  6. Tak i nie. Tak - może być inaczej (tzn ja w miejsce czwórnika dałbym kolanko 45 stopni, a czwórnik dał nad tymi kolankami już na pionie idącym w górę - mniej więcej w miejsce, gdzie na zdjęciu masz napisaną dwójkę. Nie - nie możesz po prostu podłączyć bezpośrednio ubikacji do pionowej rury - może Ci to urządzać fontanny w ubikacji na parterze. To prawda, że musi być kawałek pionowej rury.
  7. Neutralny jest podłączony. Inaczej chyba ciężko by mi było mieć około 230V przy podłączaniu innego odbiornika, niż APS. A dlaczego mam zmieniać na C? APS ma taki prąd startowy, czy co?
  8. Proszę o podpowiedź - co może być zepsute? Mam podłączony prąd w kolejności: Różnicówka 3F--->Nadprądowy 3F (16A typB) --->PF-431 --->APS-412 W tym układzie po załączeniu prądu, na chwilę zapala się dioda na PF-431 po czym wywala wyłącznik nadprądowy. Bez PF-431 - nie wywala bezpiecznika, ale też na APS-412 nie świeci dioda informująca o zasilaniu. Bez APS-412 (np podłączona lampa) - PF-431 działa (ale led od żadnej fazy też nie świeci). Jałowo - PF-431 - nie świeci żaden led, multimetr pokazuje normalne napięcie (okolice 235V) Co jest zepsute?
  9. Witajcie, Zupełnie się*nie znam na z-wave (i na modelach fakro przy okazji), stąd moje pytanie. Mam 6 okien z roletami ARZ Z-WAVE i chciałbym tym sterować za pomocą impulsów (z włączników bądź innego systemu sterowania - dokładnie Integry) Znalazłem moduł ZWMA, który teoretycznie to robi, ale... No właśnie, czy jest jakieś urządzenie (działające jak ZWMA - czyli sterowane impulsami), ale: - sterujące 6 roletami (minimum 5) - nie chcę żadnych rolet grupować. Każda z osobna. Po co mi 2 urządzenia, jak może dałoby się*mieć jedno. - najlepiej na szynę DIN?
  10. Na razie jeszcze przed konsultacjami z elektrykiem. Najważniejsze oznaczenia: SBN363 - rozłącznik główny MBN - bezpieczniki B 106/110/116 (1 faza i ilość amperów) 316 (3 fazy 16A) CDC - wyłączniki różnicowo prądowe (220 - 1F+N; 420 - 3F+N) STR421 - sterowniki rolet IORS - automatyka Satela (tam będzie podłączone oświetlenie i grupy rolet) APS412 - zasilacz 12V do IORS Nie rysowałem zasilania 12V, bo by to zupełnie przestało być*czytelne. Bardzo proszę o informację, czy myślę w dobrym kierunku i gdzie popełniam karygodne błędy. Edit: Widzę, że albo nie mogę sobie poradzić z załączaniem obrazków, albo silnik forum zmniejsza rozmiar. Dla pewności: http://prntscr.com/4oyatj
  11. Czy mogę umieścić rozdzielnicę elektryczną w kotłowni? Grzeję pompą ciepła, w tym samym pomieszczeniu będzie licznik wody. Na tej samej ścianie byłby rozdzielacz od podłogówki. Jeżeli nie, to czy mogę umieścić w garażu?
  12. Elfirko droga! To może jeszcze mi podpowiesz, który notariusz coś takiego umożliwi w okolicach Poznania (jeśli masz takie doświadczenia)? Czy to norma, czy raczej odstępstwo? Mój notariusz coś bardzo kręci nosem, a z drugim jestem umówiony na poniedziałek.
  13. Nie, żebym się czepiał - sam rozważam własnoręczne zrobienie, więc dwie (trzy) odpowiedzi mnie zastanowiły: Gniazda chyba trzeba podłączyć równolegle? A co do jednostki i wyprowadzenia - skoro wylot jest tak daleko, to może powiększyć średnicę rur wychodzących (tzn zmniejszyć opory) i te 7 metrów nie będzie jakimś wielkim problemem?
  14. Rozumiem, dziękuję (w sumie szkoda, że dopiero o to pytam, bo już bym miał sprawę załatwioną)!
  15. Tak twierdził notariusz, że razem. Czy to znaczy, że mam zmienić notariusza?
  16. Mamy 16 współwłaścicieli działki drogowej. Część już mieszka, część jeszcze nie zaczęła budowy. Aby podłączyć wodę i ścieki, musimy (?) ustanowić służebność. Niestety od 2 miesięcy nie możemy się wszyscy zebrać u notariusza. Ciągle komuś nie pasuje. Czy jest jakaś inna możliwość ustanowienia tej służebności, czy musi być przez notariusza?
  17. Tak i nie - ja mam zrobione 90% oświetlenia w domu na ledach, ale diody w listwach traktuję raczej jako doświetlenie stołu, niż podstawowe oświetlenie. I faktycznie, w oczy będzie mało przyjemnie (i mało światła) - pamiętaj, że one nie rozpraszają tak bardzo, jak byś chciał. Lubię dużo światła i lubię ciepłe światło Jeśli masz możliwość, to raczej celuj w takie rozwiązania (niekoniecznie te, niekoniecznie z chin): http://www.dx.com/p/e5-lighting-8w-750lm-3500k-21-led-a19-warm-white-graphite-bulb-black-white-179189#.U_X6NLx_uTI
  18. Wg mnie (laika) rozwiązanie jest mocno przekombinowane. Po pierwsze 20cm izolacji nie zapewni Ci domu pasywnego, a po drugie zbudowałeś sobie ogromny akumulator ciepła/zimna w postaci zbiornika piasku. Samo posadowienie płyty i głębokość - można zrobić opaskę przeciwwysadzinową.
  19. Dziękuję za podpowiedź, A co do łączenia czerpni i wyrzutni powietrza - można, czy nie?
  20. Generalnie - reku nie musi być jakiś super, jak będzie lepszy od wymiany grawitacyjnej to już sukces. Myślałem o wymienniku 200m3 - któregoś taniego z allegro.
  21. A jeśli garaż by był po części warsztatem? A sens jest taki, że wentylację wg przepisów zrobić muszę, a garaż mam ogrzewany (proszę nie zaczynajmy dyskusji nad sensem ogrzewania garażu).
  22. Witajcie, mam dwa pytania: 1. Czy mogę w garażu zastosować rekuperator zamiast grawitacyjnej wymiany powietrza? Nie znalazłem żadnych przepisów przeciwko temu. 2. Projektuję nawiew i wywiew do "głównego" rekuperatora w garażu. Czy mogę się podłączyć do tych projektowanych rur (oczywiście przed głównym rekuperatorem) z małym garażowym rekuperatorem? Cel to ograniczenie ilości nawiewów/wywiewów I przy okazji: 3. Czy mogę się do wywiewu podłączyć z odkurzaczem centralnym?
  23. Starałem zrobić się jak najdalej drzwi (ale na górze są skosy - dlatego w tym miejscu)
  24. Rozumiem, dziękuję. To reku wybrałem właśnie przez opisy, więc jeśli to tylko marketing, to udany Oczywiście jestem bardzo otwarty i ciekaw innych propozycji (byle odzysk energii był możliwie duży i cena niewygórowana). Co do przepływu - skoro kanał 75/63 daje sobie radę z przepływem 50m3/h i mieści się to w optimum, to nie ma sensu ciągnąć po 2 przewody do punktów z prędkością 50m3/h - to dobra informacja i pozwoli mi zaoszczędzić trochę robocizny i pieniędzy. Mam tak naprawdę jedną wątpliwość - czy nie ma przeciwwskazań, aby zrobić osobne skrzynki rozdzielaczowe na parterze i piętrze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...