Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

malinam

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez malinam

  1. Znalazłam stacjonarnie sklep, który miał próbnik i sprowadził na zamówienie. Szukałam odpowiedniej bieli, żeby ani płytki, ani kuchnia nie wyglądały 'żółtawo'.
  2. vives zola negro mate - mam białe polecam http://www.ceneo.pl/18020460
  3. Dziękuję To są płytki vives zola blanco mate, mają dokładnie te same wymiary co mugaty, ale są matowe.
  4. Trochę późno, ale może komuś się jeszcze przyda. Oto moje wykończenie pasa roboczego. Zagruntowane i pomalowane farbą. (ściana trochę przybrudzona od kwitnącej bazylii ) http://i60.tinypic.com/2reschk.jpg http://i61.tinypic.com/b6y5vm.jpg A tutaj gniazdka, na łączeniu płytek, bo najbezpieczniej i w dodatku chcieliśmy podwójne. najprostsze Schneider Anya, jak w całym mieszkaniu. http://i58.tinypic.com/4rrtar.jpg http://i57.tinypic.com/xo3xiv.jpg
  5. Przy białych szafkach kuchennych i białych cegiełkach na ścianie nie wyobrażałam sobie innego zlewu niż biały. Wybraliśmy biały z firmy blanco. Użytkuję go dwa lata. Dwa razy w tygodniu zostawiam w nim na godzinę trochę proszku do prania zalanego gorącą wodą, całość przecieram tym roztworem i jest jak nowy (takie sposób czyszczenia był na instrukcji). Żadnego szorowania! To może tylko zaszkodzić. Oczywiście jeżeli domownicy włożą do zlewu torebkę po herbacie i zostawią (bo to przecież walka z wiatrakami ) to ślad zostanie, wiec wtedy na noc zasypuje proszkiem, zalewam dno gorącą wodą i rano nie ma śladu. Zlew używany jest normalnie, buraki gotowaliśmy nie raz i żadnych trwałych śladów nie ma. Polecam wygląda pięknie, a każdy granitowy trzeba czyścić tak samo. Moja mama ma beżowy? szampański? i tak samo się odbarwia i robią się plamy, tylko ona go szorowała, zniszczyła warstwę ochronną i teraz jest tylko gorzej.
  6. Poszukuję tej tapety. Czy ktoś zna producenta, kolekcje ? źródło: homebook.pl http://i58.tinypic.com/5mlab6.jpg
  7. Przy układzie białe szafki/drewniany blat miałam ten sam dylemat. Wszyscy doradzali beżowy/szampański, ale mąż się uparł na biały i jestem nim zachwycona. Mam zlew z firmy Blanco, wygląda pięknie, łatwo się czyści (wystarczy na godzinę zasypać proszkiem do prania i sam się czyści). To był jedyny słuszny wybór
  8. Garść muszelek Duluxa mam na większości ścian w mieszkaniu i na wszystkich sufitach, jest to ładna, zgaszona biel, która bardzo dobrze komponuje się z beżami i szarościami na pozostałych ścianach. Trzeba pamiętać że na suficie farba optycznie wydaje się trochę jaśniejsza. Moim zdaniem nie ma sensu bawić się dodatkowo z białą farbą. Obawiam się też, ze w zetknięciu ze śnieżnobiała farbą może sprawiać wrażenie lekko zszarzałej/ sinej.
  9. Faktycznie nie ma listwy. Ekipa remontowa sama ustalała z wykonawcą kuchni na jakiej wysokości mają płytki zostać położone, żeby zaczynały się równo z blatem. Łączenie uszczelnione jest silikonem. Natomiast jeżeli chodzi o łączenie blatów to na pewno są klejone, jednak nic więcej na ten temat nie wiem.
  10. Natomiast jeżeli chodzi o brak uchwytów przy górnych szafkach to mamy tzw. podwójny spód (chyba tak to się nazywa), czyli można złapać od dołu front, a w miejscu okapu, gdzie nie było takiej możliwości "mechaniczny klik". Z jednego i drugiego rozwiązania jestem zadowolona. jednak podwójne dno zapobiega powstawaniu śladów na frontach. Szafkę na klik otwieram nadgarstkiem lub łokciem
  11. Mam blat z laminatu eggera dab bardolino naturalny i zabudowę w łazience z okleiny w tym kolorze. Bardzo ładny, neutralny kolor, przyjemna struktura.
  12. Mam masto bianco w łazience na podłodze i ścinach. Nigdy nie zauważyłam jakiegokolwiek problemu z ich czyszczeniem. Sprawdzają się świetnie, nie są widoczne żadne smugi, zacieki po zaschniętej wodzie. Co więcej są to najmniej wymagające płytki, z jakimi miałam w życiu do czynienia. Jak już wspominałam wcześniej byłam przerażona opiniami na temat utrzymania czystości tego gresu, przed zakupem zabrałam jedną płytkę ze sklepu i testowałam w domu jej brudzenie/czyszczenie na wszystkie możliwe sposoby (wylewałam kawę, gęsty sok, rysowałam ołówkiem, pisakiem,...). Płytka zaliczyła wszystkie testy. Być może problemy te zależą to od partii.
  13. laminat egger Dokładnie. Sprawdza się świetnie. Jednak gdyby zlew był dwukomorowy z pewnością byłby umieszczony inaczej.
  14. Ja do Masto Bianco mam Mapei w kolorze 132 Beż fugę i silikon. Moim zdaniem wygląda bardzo dobrze. Jaśmin jest zdecydowanie za jasny. Zastanawiałam się też nad szarością, bardzo by pasowała, ale ze względu na drewniane szafki zdecydowaliśmy się na beż.
  15. Witam, odświeżam wątek i liczę na pomoc. Planuję cyklinowanie podłogi jesionowej. Surowy parkiet ma bardzo jasny, chłodny, szarawy odcień. Niestety po lakierowaniu poprzednich właścicieli mieszkania zmienił się jego kolor na żółtawy, a w miejscach gdzie dochodziło światło słoneczne pomarańczowy kolor. W jaki sposób lakierować parkiet i jakiego lakieru użyć, aby zachować jego naturalny kolor? Zależy mi na matowym/ półmatowym wykończeniu. Fachowiec poleca nam lakier Blanchon INTENSIV. Jestem w tym temacie "zielona" dlatego szukam pomocy na forum.
  16. Właśnie wróciłam z kontroli remontowej, pierwsze masto bianco pojawiły się na ścianie. Niby wszystkie w odcieniu B1, a jednak jedna różni się od reszty. Jutro pierwsze kucie, ale bez względu na to i tak uważam, ze są piękne.
  17. Już sama nie wiem co myśleć, naczytałam się wielu sprzecznych opinii na temat Masto Bianco. Pojechałam do sklepu, wypożyczyłam płytkę, przetestowałam na wszystkie możliwe sposoby. Jest gładka, nie ma mowy o rozdarciu rajstop czy skarpet. Po wszystkich zabrudzeniach (ołówek. kawa, herbata sok porzeczkowy) nie pozostaje najmniejszy ślad po przetarciu zwykłą wilgotną ściereczką. Kupiłam do łazienki na podłogę 60x60, na ścianę 60x30. Dziś przekopując forum znalazłam ten wpis Eksperta na temat Masto Bianco "Rozbieżności pomiędzy wyglądem płytki w katalogu lub na stronie internetowej, a jej wyglądem faktycznym zależą od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest różnica w odcieniach – Masto jest gresem szkliwionym i występuje w pięciu odcieniach – podstawowym, czyli wzornikowym oraz dwóch odcieniach jaśniejszych (A1 i A2) oraz dwóch ciemniejszych (B1 i B2). Wybierając płytki powinniśmy o tym pamiętać i zwracać uwagę na kolorystykę produktu. Klient powinien zakupić towar w jednym odcieniu – odcień jest podany na opakowaniu." Czy stąd może wynikać taka różnica w użytkowaniu? Dlaczego nie ma żadnej informacji na ten temat na stronie producenta? Zwracaliście na to uwagę przy zakupie? Wczoraj fachowcy byli odebrać płytki, wieczorem pędzę sprawdzić jaki kolor ma "moje" masto i czy pokrywa się kolorem i strukturą z tym testowanym.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...