marektk
Użytkownicy-
Liczba zawartości
15 -
Rejestracja
O marektk
- Urodziny 20.02.1983
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
kielce
-
Kod pocztowy
25-394
-
Województwo
świętokrzyskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
marektk's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
A co w dzień z ogrzewaniem??
-
Jakieś pomysły co do pieca, chcę go kupić do 10 grudnia Pozdrowionka
-
Ja już zastanawiałem się nad gazem LPG i kocioł kondensacyjny, lecz boję się co do kosztów palenia ponieważ gazu ziemnego nie ma w drodze i nic się nie zapowiada żeby był. Co do obsługi takiego kotła to i tak musiałbym jeździć za gazem (czas i nieopłacalne). Raczej jestem za piecem na paliwo stałe typu ecogroszek i pellet. OZC http://www.cieplowlasciwie.pl/wynik/3c0 kubatura z projektu 384m3. pomiszeczenia mało ogrzewane to garaż i kotłownia. Projekt http://z500.pl/projekt/597/Z293,komfortowy-projekt-z-garazem-jednostanowiskowym-idealny-na-bardzo-waska-dzialke.html Co do kominka to będzie z dystrybucją gorącego powietrza, turbinka zamontowana na górze w pralni.??
-
Jak widać nasze domy nie potrzebują takich piecy jak 16 czy 18kW, lecz co do pieca nie ma za bardzo w czym wybierać??? Może ktoś jeszcze podaj jakieś nazwy i firmy godne polecenia??? PLS
-
Witam Dzięki za porady i oceniam je na wiarygodne, lecz jak już stwierdziliście wszyscy że do mojego domu nie potrzeba pieca większego niż 10kW to proszę jeszcze was o pomoc w wyborze piece--- tu już nie ma za dużo do obgadania( wybór ograniczony) Pozdrawiam
-
Wiam Mogę sie podzielić naszym doświadczeniem na naszym blogu budowy domu od a-----do----z Pozdraiwam Marek L. http://naszdoom.blogspot.com/2013/07/zalozenie-bloga.html Propozycja sprawdzenia wszystkiego do dnia dzisiejszego. mile widziane uwagi ???!!!
-
Troszkę pojeździłem po punktach sprzedających piece i mi doradzają oprócz tych które wymieniłem w pierwszym poście: Tekla Drako duo 15,2kW Ogniwo Eko plus 16kW Stalmark DUO-PID 16 kW Zębiec Merkury 14kW Co do wielkości to sprzedawcy mi odpowiadają że jeżeli mam dosyć dużą powierzchnię ogrzewania podłogowego (około 50m2) i zasobniku 140m2 to piec około 10kW może być za mały. (defro odpada) Zrobiłem OZC na tej stronce lecz tam nie ma powierzchni ogrzewania podłogowego oraz pojemności CWU- wychodzi max12 kW (malutki wybór) Proszę o rady jeżeli jeszcze coś można pomóc, wybór firmy itp.... ja się nie znam.
-
Dzięki za info. Próbowałem znaleźć coś na temat eco pieca a dofinansowania, lecz nie znalazłem przy budowie nowego domu a nie remoncie starego.
-
Jak wspomniałem zależy nam na jak najmniejszym nakładzie pracy przy nim a zarazem nie dużych rozmiarów. Z tego co wyczytałem to przy piecach na ecogroszek i pellet nie ma strasznie dużego nakładu pracy (popioły) czyszczenie uzupełnienie zasobnika itp. Pelletowy byłby najlepszy lecz nie chcemy się uwiązać tylko przy jednym rodzaju paliwa. Co do mocy kotła to niektóre piece nie maja z tych modeli małych pojemności około 10- 12 kW. Pozdrawiam
-
Witam Właśnie stoję przed wyborem pieca do naszego domu i proszę o jakąś poradę. Dom nowy powierzchnia użytkowa 126m2 (całkowita 156m2) , 3 pomieszczenia ogrzewane podłogowo o powierzchnia 50m2. Beton kom. 24cm H+H 600 + 15cm styr, poddasze 15 wełna +5wełna krokwie. Bojler na 4-5 osób około 140l Piece jakie do tej pory nas zainteresowały to: 1. TermoTech krs tech aqua duo 15kW 2. Sas Slim 17kW 3. Hef Master -M 15kW 4. PER-EKO kocioł KSP 15 kW 5. Krzaczek SKP 3D 18kW 6. Klimosz Combi NG (żeliwo) 7. Klimosz Duo Ng (stal) Dodam że zależy mi na jak najmniejszym nakładzie pracy przy nim oraz trzeba brać pod uwagę wymiar, ponieważ kotłownia nie jest duża, około 5m2.
-
Witam Proszę o poradę na temat kominka Nordflam model torres prawa szyba z castoramy. Czy warto zakupić taki kominek. ??? Kominek ma być używany jako dodatkowe źródło ciepła z DGP na trzy pomieszczenie na poddaszu. ??? Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi
-
Witam Jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość. Proszę o rady i pomysły odnośnie budowy domu który wybraliśmy z żoną: Z293 z pracowni Z500. Działka nasza. Problem to gliniasta ziemia, dość podmokła- w dolnej części działki po zimie i ulewach zbiera sie trochę wody. Droga szutrowa (nie mam rowu). Spadek niewielki lecz w stronę sąsiada- u niego znacznie więcej wody. Planuję podwyższenie terenu o jakieś 30-50cm- Znajomy powiedział że najlepiej piachem małopyłowym ubijanym warstwowo co jakieś 20-30cm i woda nie będzie u mnie problemem, lecz nie wiem czy ma racje. Może sudnię chłonną z odpływem pod drogą do cieku po drugiej stronie drogi. Co do kosztów to biorę kredyt w kwocie 230tys w 4 transzach Jak myslicie czy jest to mozliwe aby wybudowac za ta kwote do przyzwoitego stanu ten dom. Proszę o rady co do tego projektu. Zaczynamy budowę za miesiąc.