Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lucano

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    85
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Kod pocztowy
    31-858
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

lucano's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Żona jednak poczytała i chciałaby wylewane, będą stabilniejsze, nie będą się po latach trząść i nie będzie słuchać każdego stawianego kroku. Poza tym chciałaby pod tymi schodami zrobić jakąś zabudowę.
  2. Witajcie, Stała się rzecz straszna. Dom już jest w stanie deweloperskim i miały być założone schody samonośne ale żona zmieniła zdanie i teraz chciałaby żelbetowe. Da się na tym etapie takie schody jeszcze położyć czy nie ma szans?
  3. W warunkach przyłącza jest zapis gdzie zobowiązuję się do podłączenia i korzystania z gazu 2 miesiące od wykonania przyłączenia. Ale tu nie chodzi chyba o czynne pobieranie gazu bo przecież mogę nie korzystać z ciepłej wody lub ogrzewania a podpisanie umowy. Czy podpisanie umowy jest jakoś uwarunkowane posiadaniem kotła itp.?
  4. Witajcie, Rok temu złożyliśmy odpowiednie papiery do przyłącza gazowego i w dalszym ciągu czekamy. Dowiedzieliśmy się, że sprawa jest na etapie dogadywania się firmy wykonującej przyłącz z sąsiadem. Budujemy dom nie biorąc żadnych kredytów, na zasadzie takiej że jak coś uzbieramy to idziemy dalej z koksem. W tej chwili jest to stan deweloperski i nie mamy środków aby zająć się wykończeniem. Chcielibyśmy podłączyć ten gaz i mieć zakończone wszystkie przyłącza. Nie wiemy na dzisiaj kiedy będziemy ogrzewać w domu, może np. za kilka lat dlatego myślimy nad tym aby zrobić samą instalację niezbędną do odebrania tego przyłącza. Najważniejsze to piec gazowy - czy można dokończyć przyłącze bez pieca? Szkoda mi go teraz kupować aby leżał nieużywany. Jeśli ktoś szedł taką drogą to będę wdzięczny za wskazówki. Pozdrawiam
  5. U mnie ten bezpiecznik odpowiedzialny jest za kuchnię gdzie na stałe podłączona jest lodówka, zegarek, kuchenka i podgrzewacz wody. Tak z doświadczenia myślicie, że to może być wina samego bezpiecznika czy raczej któryś ze sprzętów (kuchenka, podgrzewacz) dają w dupę?
  6. Dzięki Panowie, będę musiał się z kimś umówić. Pozdrawiam
  7. Niestety ale nie posiadam tak pod ręką żądnych narzędzi. Powiem tylko tyle, że wzmożyło się to od momentu zalania kuchni od wybicie wody w zlewie. Zalany był podgrzewacz wody i trochę kuchenka gazowa. Wcześniej takie wybicie zdarzało się raz na rok. Podgrzewacz jest marki Ariston pojemnościowy.
  8. Witam, Od jakiegoś czasu w mieszkaniu wybija mi bezpiecznik po kilku minutach od włączenia piekarnika. Podnoszę i tak co chwila, im dłużej dam mu odpocząć tym dłużej trzyma po podniesieniu. Aby coś zjeść muszę wyłączyć podgrzewacz wodu, który mam w kuchni. Jak myślicie czy wina jest gdzieś w kuchence czy po prostu bezpiecznik trzeba wymienić? Pozdrawiam
  9. Tak też zamierzam bo podpisując umowę na przyłącz jestem zobligowany do poboru gazu do 90 dni od daty przyłącza. Mimo to, zostanie on tylko zamontowany, uruchomiony, przetestowany i wyłączony pewnie do momentu prac wykończeniowych. Pytanie w dalszym ciągu pozostaje jaki piec będzie optymalny do moich warunków. Na forum dużo osób poleca Immergas VICTRIX 12 X TT 2 ERP + np taki zasobnik IMMERGAS UBS 100 i jakiś sterownik Tybox 137. Czy to będzie warte i da radę ogrzać ten dom? W mojej okolicy jest kilku instalatorów/serwisantów chociaż od Junkera miałbym większe wsparcie więc może jakiś junkers? "Fachowiec" od instalacji poleca jakiegoś Vaillanta Termet 28kW + sonda CVW i zasobnik 200l BIAWAR. Co o tym sądzicie?
  10. Witam, Potrzebuje namiaru na rzetelną firmę, która wykona instalację CO + CWU i doradzi przy tym jaki piec + zasobnik zastosować. Poleci ktoś ?
  11. Witam, Potrzebuje namiaru na rzetelną firmę, która wykona instalację CO + CWU i doradzi przy tym jaki piec + zasobnik zastosować. Poleci ktoś ?
  12. Dobry wieczór, Przyszła pora na instalację gazową i wybór kotła i potrzebuję Waszej pomocy. Charakterystyka cieplna jaka mi wyszła na stronie jest tutaj: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2g90 Dodam, że jesteśmy we dwójkę (jak na razie). Na parterze wszędzie podłogówka oprócz pokoi (sypialnia i jeszcze jeden gdzie planujemy jakieś małe grzejniki gdyby było zimno). NA piętrze podłogówka na korytarzu i łazience - w 3 pokojach grzejniki. Na razie planujemy mieszkać na parterze w którym od łazienki do pomieszczenia gospodarczego jest jakieś 5m w linii prostej. Trochę poczytałem na temat wyboru rodzaju pieca i stanęło, że chcemy mieć piec jednofunkcyjny z zasobnikiem. Z uwagi na to, że niedługo mamy się spotkać z osobą która będzie nam doradzać i robić instalację chcemy mieć jakieś pojęcie aby zweryfikować czyjego doradztwo będzie dla nas odpowiednie zarówno dla portfela jak i wymagań. Nie jesteśmy ciepłolubni, temp w jakiej dobrze się czujemy i śpimy to ok 20 stopni. Doradzicie jaki piec byłby dla naszych potrzeb optymalny? Jest tego multum i nie wiem na co zwrócić uwagę. Z góry dzięki. PS. Nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie ale budujemy dom na zasadzie "jak coś się uzbiera to robimy" więc bez żadnych kredytów. Idąc tą myślą nie wiemy kiedy zaczniemy grzać bo nie mamy środków, żeby jechać dalej tj. kłaść płytki itp - tzn czegoś co wymaga stałej temp przez cały rok i wiąże się z ciągle włączonym piecem. Będzie pewnie tak, że założymy piec i będzie stał nieużywany przez... no właśnie
  13. Dobry wieczór, Przyszła pora na instalację gazową i wybór kotła i potrzebuję Waszej pomocy. Charakterystyka cieplna jaka mi wyszła na stronie jest tutaj: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2g90 Dodam, że jesteśmy we dwójkę (jak na razie). Na parterze wszędzie podłogówka oprócz pokoi (sypialnia i jeszcze jeden gdzie planujemy jakieś małe grzejniki gdyby było zimno). Na razie planujemy mieszkać na parterze w którym od łazienki do pomieszczenia gospodarczego jest jakieś 5m w linii prostej. Trochę poczytałem na temat wyboru rodzaju pieca i stanęło, że chcemy mieć piec jednofunkcyjny z zasobnikiem. Z uwagi na to, że niedługo mamy sie spotkać z osobą która będzie nam doradzać i robić instalację chcemy mieć jakieś pojęcie aby zweryfikować czyjego doradztwo będzie dla nas odpowiednie zarówno dla portfela jak i wymagań. Nie jesteśmy ciepłolubni, temp w jakiej dobrze się czujemy i śpimy to ok 20 stopni. Doradzicie jaki piec byłby dla naszych potrzeb optymalny? Jest tego multum i nie wiem na co zwrócić uwagę. Z góry dzięki. PS. Nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie ale budujemy dom na zasadzie "jak coś się uzbiera to robimy" więc bez żadnych kredytów. Idąc tą myślą nie wiemy kiedy zaczniemy grzać bo nie mamy środków, żeby jechać dalej tj. kłaść płytki itp - tzn czegoś co wymaga stałej temp przez cały rok i wiąże się z ciągle włączonym piecem. Będzie pewnie tak, że założymy piec i będzie stał nieużywany przez... no właśnie
  14. Witam, Poszukuję solidnej firmy do ociepleń. PLanuję ocieplić dom parterowy wybudowany z porothermu 15cm styropianem w półncno-wschodniej części Krakowa. Z góry dziękuję za polecenia. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...