Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rocnation

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez rocnation

  1. Dzięki Marchew za odpowiedz Musze sprawdzic ta wentylacje bo prawdę mówiąc nie mam pojęcia pojutrze będę u dewelopera to podpytam!
  2. Dobrze ze zdjęciami.... ale nadal mam nadzieje że wywiąże się jakaś dyskusja GN; czyli uważasz że trawnik z rolki będzie sie trzymał na tych 10cm? tylko jak wtedy rozwiązać problem z nawadnianiem, może być tak płytko wkopane?
  3. Faktycznie, teraz już powinno być dobrze
  4. Witajcie, wraz z postępem prac wykończeniowych w mieszkaniu, przymierzam sie powoli do zaplanowania zieleni na zielonym dachu powierzchnia ok 250m, tak to to wyglada: Dotychczas pomysł był prosty - dookoła drewniane donice z zywoplotem, w środku rozwinięty trawnik z rolki i jakiś prosty system zraszaczy do nawadniania. Z różnicy poziomów wywnioskowalem ze jest tam ok 30 cm ziemi. Na szczęście coś mnie tknelo i zacząłem wczoraj dłubac badylem zeby to sprawdzić, na głębokości ok 10 cm dotarłem do jakiejś niebieskiej folii/tkaniny....... Czyli warstwa ziemi to jakieś 10cm, do tego ekspozycja idealnie południowa od wschodu do zachodu żadnego cienia.... Deweloper zasadzil fabrycznie takie oto okazy skalniakow: I teraz pytanie czy da sie na tym realnie wyhodowac trawnik? Druga rzecz to chyba czytałem gdzieś ze system nawadniania tez powinno sie prowadzić na głębokości 20-30cm co tez tu bedzie problemem. Trzecia rzecz to jakość ziemi która tam jest - mocno zamieszane z jakimiś kamykami,,, Macie jakiś pomysł na taki "ogród"? będę wdzięczny za wszelkie sugestie
  5. Dzieki za odpowiedz I uwazasz ze samo podlogowe da rade to ogrzac? Bo rozwazalem to przez pewien czas (nawet jako wspomagajace) ale stwierdzilem ze duze kaloryfery wydzielaja wiecej ciepla oczywiscie nie jest to poparte obliczeniami ;] natomiast zalozylem ze najwazniejsze to postawic "wydzielacze" ciepla wzdluz szyb tak zeby ogrzewaly powietrze jak najblizej szyb zeby nie puszczaly chlodu do srodka. Czy ogrzewanie podlogowe jest faktycznie tak wydajne zeby sobie z tym poradzilo?
  6. Czesc, Stoje teraz na dniach przed wyborem grzejników do salonu. Sprawa jest o tyle nietypowa, że jest to pomieszczenie narozne (rog dokladnie na poludnie). sciany zewnetrzne (oraz ok. 1m sufitu) sa przeszklone (U=1,0). W związku z tym, że okna nie są do samej ziemi lecz ok. 40cm nad podłogą, rozważałem montaż niskich kaloryferów przyściennych, z tymże kompletnie nie wiem jakiej powinny być wielkości/mocy. Pomieszczenie ma ok 47 m2 powierzchni i jest w kształcie litery L (ściany szklane to ok 6,5m i 8,5m dlugosci) Poszperałem po sklepach z grzejnikami i wybór jest szeroki tylko nie chce przesadzić z ogrzewaniem a z drugiej strony wiem że ogrzewanie musi być mocne z racji na ilość powierzchni szklanych... Standardowe kalkulatory do liczenia potrzebnej mocy ogrzewania niestety nie są na tyle zaawansowane żeby policzyć tak nietypowe pomieszczenie. Czy ktoś z forumowiczów dysponuje pomocną wiedzą w tym zakresie?
  7. Witajcie! Temat kabin parowych był już wałkowany tu na forum kilkakrotnie, ale chciałbym podejść do zagadnienia od nieco innej strony. Zawsze mówiłem sobie że jak będę wykańczał swoje mieszkanie to sauna parowa będzie punktem obowiązkowym. Oczywiście nie przewidziałem miliona innych wydatków które trzeba ponieść podczas procesu wykańczania (w stylu: jak to? 4000 zl za zrobienie gniazdek elektrycznych?! ;] ) i finalnie budżet jest napięty jak struna więc zacząłem poważnie zastanawiać się nad tą sauną....i wpadłem na pomysł następujący: 1. od razu na wstępie, skeśliłem wszelkie kabiny castoramowe w stylu ciemne szklo radio swiatelka mp3 bluetooth i brakuje chyba tylko funkcji zmywania ;] Po prostu totalnie nie podoba mi sie ich wyglad i wogole pomysl kabiny wstawianej - chcialem wnekowa. I tak tez zrobilem projekt. Jako ze kabine taka z funkcja pary mozna kupic w marketach nawet za 2 500 zl to stwierdzilem ze wole kupic sam parownik i wmontowac do wneki..... 2. Tu zaczely sie schody bo cena samego parownika to ok. 5 500 zl. Nie rozumiem tego jakim sposobem cala kabina kosztuje mniej niz polowe ceny samego parownika (tak, wiem ze kabina chinska a parownik chyba nie - ale innego po prostu nie znalazlem!). 3. Czy wiecie gdzie mozna kupic parownik w sensownej cenie? nie wiem za 1000 czy 2000 zl? 4. Jesli nie to postanowilem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, znalazlem cos takiego: http://abcbath.com.shoper.pl/pl/p/KABINA-PAROWA-MODEL-B003-90x90x215cm/111 5. Pomyslalem ze kupie ta kabinę i wymontuje z niej parownik (oprócz tego idealnie pasują mi przednie drzwi do wnęki więc kolejny koszt z głowy) 6. tylko teraz: Czy orientujecie się jak wygląda ewentualna kwestia sterowania takim parownikiem? Bo nie uśmiecha mi się montowanie tego sterownika ktory jest w kabinie bo nie chce calej reszty tych funkcji. Zastanawiam sie czy jest to wykonalne?
  8. No to chwila ;] Z wycen ktore dostalem, przy tych samych wymiarach konstrukcje PCV zaczynaja sie od ok. 22-25 tys netto (w zaleznosci czy szyby 1.0 czy 0.6), a konstrukcje aluminiowe od ok 35-40 tys netto. Troche sie balem tego PCV bo myslalem ze wlasnie w przypadku aluminium bedzie lepsza kwestia termiczna - a to podstawa u mnie bo ma to byc salon caloroczny Wiec skoro PCV jest pod tym wzgledem lepsze to za co place w takim razie 30-40% wiecej decydujac sie na Aluminium? To tylko kwestia tego ze PCV po 10-15 latach trzeba remontowac? Czy moze pcv ma jeszcze jakies wady?
  9. Mam podobny pomysl. Chce zabudować taras konstrukcja ogrodu zimowego (caloroczną, ogrzewana, bez przegrod wewetrznych polaczona z reszta wnetrza). Aktualnie jestem na etapie wyboru wykonawcy i materialu konstrukcji. Poza cena, jaka jest roznica miedzy PCV i aluminium? Wiem ze aluminium jest trwalsze, ale interesuje mnie bardziej izolacja cieplna (zeby zminimalizowac koszty ogrzewania w zimie)?
  10. Wiosna sie zbliza, odkopuje temat. chce zrobic zabudowe tarasu ogrodem zimowym. Ogrod ma byc cieply i caloroczny bo bedzie to integralna ogrzewana czesc mieszkania (powiekszenie salonu). Dostalem kilka wycen ktore wachaja sie od 22 do 76 tys PLN netto..... czyli rozstrzal kosmos I prawde powiedziawszy jestem troche zagubiony. Na pewno prawidlowosc jedna ktora sie klaruje to ze konstrukcje PVC sa tansze niz ALU. Z drugiej strony, przepuszczalnosc cieplna wydaje sie byc podobna (zwlaszcza ze okna PCV sa powrzechnie stosowane w domach/mieszkaniach. Czy jest tu ktos kto w miare sie na tym zna lub stal przed podobnym wyborem i jest w stanie powiedziec jakie sa faktyczne roznice miedzy PCV i ALU w uzytkowaniu? Wiem na pewno ze konstrukcja z PCV po ok. 10 latach moze wymagac generalnego remontu. Pytanie co jeszcze? Licze na jakas dyskusje
×
×
  • Dodaj nową pozycję...