Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szejn

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Szejn's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Wczoraj słyszałem w radio Wawa że od 1 stycznia ma zostać zmianiona wysokość podatku (najprawdopodobniej od czynności cywilno prawnych ) przy zakupie nieruchoności. Ma mieć on stała wysokość 200 zł a nie jak jest to teraz 2% od wartości. Czy ktoś z Was coś o tym słyszał ??
  2. To wszystko jest tak pokomplikowane że bez pół litra nie rozbierzesz. Ostatnie dni spędziłem na odwiedzaniu geodetów i urbanistów w różnych gminach (tak dla pewności) i na koniec jeszcze zadzwoniłem do wojowódzkiego i taki oto obraz z tych rozmów powstał. Ziemia jest rolna więc można sobie dokonac podziału ziemi ważne żeby działka nie miała mniej niż 3000 m2 (nie wiem czy we wszystkich gminach jest tak, w mojej przyszłej jest) potem występuje sie o wydanie WZiZT z określenim powierzchni pod budowę (500 m2 bo bez opłat) W moim przypadku nie warto odralniac całej gleby bo jest to klasa IV, V i kawałek nieużytku z jeziorkiem. Wiec podatek tyko płacić będę za ten kawałek co na IV no i podatek od nieruchomości za te 500 m2. Reszte mam zgłosić jako ogród przydomowy, a że jeziorko jest na nieużytku to i tak będzie można je jakoś ładniej zagospodarować. Tak więc dziąłka nadal bedzie rolna z wyjątkiem powierzchni zabudowań, no chyba że wcześneij wejdzie plan i tu są rozbierznośi albo ja ujmie jako budowlana albo inwestycyjną
  3. Po dogłębnej lekturze prawa o zagospodarowaniu przestrzennym i gospodarce nieruchonościami poukładałem sobie w głowie taki scenariusz. Jest sobie działka rolna, o powierzchni 1,2 ha w środku wsi. Gmina nie ma planu zagospodarowania przestrzennego ale ma już studium w którym działka ta jest przeznaczona na cele rozwojowe. Właściciel chce sprzedać a ja chcę ją kupić, ale nie całą tylko jakieś 3500 m2. W zwiazku z tym właściel musi dokonac podziału. Ale nie może podzilić ziemi bez decyzji o warunkach zabudowy. Żeby otrzymać warunki zabudowy musi wystąpić do gminy o wyłączenie działki z produkcji rolnej a następnie dokonac podziału. W zwiazku z tym ja kupuję od niego już prawie działkę budowlaną. Dobrze to rozumiem czy coś pokręciłem??
  4. A słuchajcie jak to jest, bo tak jeżeli palan zagospodarowania przewiduje w miejscu w którym zamierzam kupić grunt działki o wielkości minimum 3000 m2 to czy w takim przypadku też można odrolnić tylko 500 m2 czy trzeba odralniac całe 3000 m2 ??
  5. A możesz rozwinąć ten temat bo ja chyba będę musiał czekąć rok na podział a nie bardzo chcę z tej działki rezygnować.
  6. No to czad. Pozostaje tylko umowa przedwstępna i czekac rok bo dziś okazało sie że na tyle max gmina może zawiesić podziały. Macie może jakie inne pomysły jak można zaklepać sobie działkę w wynegocjowanej cenie ale do kupna za rok ??
  7. Witam wszystkich. Dopiero debiutuję na tym forum i wogóle w temacie budowania. Odrazu dostałem obuchem w głowę od polskich urzędów. To może od początku. Postanowiliśmy kupić dziąłkę. Znaleźliśmy interesujące nas poletko i jego właściciela chętnego do kooperacji. Pojechaliśmy do gminy sprawdzić plany i tu pierwszy zonk. Pół działki w planie rozwojowym jest sklasyfikowane jako rozwojowe a drugie pół jako rolne, ale to nic. Gorsze jest to, że w zwiazku z opracowywaniem nowego plany zagospodarowania przestrzennego gmina a w szczególności geodezja, zawiesiła wszystkie podziały gruntów do czasu zatwierdzenia nowego (2 lata). Jak ja mam teraz kupić sobie ta moją działkę którą trzeba wyciąć z wiekszej części. Czy ktoś moze ma jakiś pomysł jak to zrobić żeby nie umoczyć??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...