Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dreamerx

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    66
  • Rejestracja

O Dreamerx

  • Urodziny 20.11.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Słodkiego, miłego mieszkania

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Niemysłowice
  • Kod pocztowy
    48-200
  • Województwo
    opolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Dreamerx's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Krótko podsumowując rok 2016 i koszty - 1907 PLN za rok grzania z CWU, dom 109m2 ocieplony (20cm styro grafi, 45 wełna sufit i dach, okna pasywne). To tak informacyjne, gdyby ktoś się zastanawiał nad kosztami.
  2. zastanówcie się nad likwidacją wiatrołapu na rzecz szczelniejszych drzwi zewnętrznych - sprawdzone na sobie. Dużo więcej miejsca przy wejściu i jaśniejszy korytarz
  3. Mogą już być - ostatnią aktualizację wiedzy mam z listopada W każdym bądź razie podłogówka na panelach średnio się opłaca - co nie oznacza że w ogóle nie będzie działać. Po prostu kafle lepiej przewodzą ciepło. Zresztą - podłogówka zalecana jest bardziej przy ogrzewaniu niskotemperaturowym, zaś piece na pelet czy ekogroszek dają w rurach ok. 55-60 stopni, więc lepiej iść z nimi w kaloryfery. zapotrzebowanie na ciepło przy projekcie pod pompę wyszło nam bodajże 9800 kWh, więc podobnie - generalnie pompa 5V spokojnie nam starcza z zapasem, więc piec o podobnej mocy też powinien dać radę.
  4. W takim razie powietrzną bym odradził - słyszałem, że ma wejść powietrzna działająca poniżej -5stopni, ale jeszcze jej nie ma. Oczywiście - każda działa poniżej tej temperatury, tylko że po spadku poniżej -5 grzeje tylko grzałką a nie odzyskuje ciepła z powietrza w związku z tym staje się jedynie ogrzewaniem elektrycznym. Rzeczywiście bez roboty wyjdzie taniej - ale nie każdy sam sobie zrobi ja w życiu bym się nie podjął samodzielnego wykonania instalacji grzewczej - jak by coś rypło i kuć trzeba by było w ścianach to sam do siebie mógłbym mieć pretensje. Co do gazu płynnego - testowane u znajomych i jest drogo. Co innego gaz ziemny z rury, takie rozwiązanie jest fajne i przy nowych piecach dość opłacalne. Z pary ekogroszek-pelet brałbym pelet. Co prawda trzeba chodzić koło pieca więcej, ale znacznie czystsze rozwiązanie i tańsze. Podłogówka na całym domu tylko jeżeli wszędzie są kafle - inaczej szkoda pieniędzy (polecam sprawdzić przenikalność ciepła przez różne podłoża), ale jak już są kafle to jest mega efektywne.
  5. Cała kwota obejmuje - kolektor w ziemi, pompę, ogrzewanie wewnątrz (cała podłogówka) plus robota- czyli generalnie na koniec tylko trzeba grzać. Co do kosztów alternatywnych - pytanie co się chce zrobić zamiast. Liczyliśmy 35k na ekogroszek, ale te koszty obejmują piec, rozłożenie ogrzewania podłogowego lub grzejników, komin (my nie mamy żadnego), przystosowanie pomieszczenia (czerwone płyty regips, drzwi ppoż.) i miejsce składowania węgla (jakaś szopka czy coś). I ta kwota pęka jak nie będzie się liczyć. Co do kosztów pompy - wycenialiśmy u 5 producentów, ta oferta była najtańsza ze wszystkich. Poza samą pompą trzeba liczyć kolektor pionowy lub poziomy no i same pętle do ogrzewania, zbiornik cwu.
  6. Tak jest - po zakończeniu inwestycji jest zwrot. Drugą opcją jest kredyt preferencyjny, ale tu nie pomogę bo nie korzystałem.
  7. uzupełniając - średnie koszty plasują się między 140 a 180 zł. Wyższe kwoty pod 180 zł pojawiły się przy sporych mrozach - grudzień dał w naszym rejonie w kość temp. -17 st.C. i średnimi miesięcznymi na poziomie -6. Wspomnę jeszcze latem jak samo cwu nam wyjdzie, ale na razie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony kosztem ogrzewania
  8. My otrzymaliśmy zwrot kosztów - wiem że taki program jest w opolskim i małopolskim. Gdzie jeszcze - trzeba dzwonic do swojego WFOSiGW i dopytywać.Opcja druga to tez kredyt na pompe (preferencyjny),ale tu nie wiem nic Co do gorszej zimy - mieszkam w gorskiej części opolskiego i od początku grudnia z mala przerwa mamy temp. w przedziale -5 - -18 stopni - pompa daje rade bez zadnego problemu i dogrzewania (grzałki nawet nie instalowałem).
  9. Co do ogrzewania i NIE dla pomp ciepła - nie zgodzę się, że jest to nieopłacalne. Koszt pompy z wymiennikiem i podłogówką wyniósł nas (po otrzymaniu dofinansowania z WFOSiGW) tyle, co piec na ekogroszek z kominem, pomieszczeniem na węgiel i rozprowadzeniem. Koszt miesięczny to ok. 140 PLN za cwu i ogrzewanie w sezonie zimowym. W lecie samo cwu, jeszcze nie wiem ile (za krótko pomieszkuję). Sama idea warta rozpatrzenia szczególnie jako alternatywa dla węgla (gaz jest równie wygodny, może mniej bezpieczny jedynie). Ocieplenie: 20 cm styro grafit, sufit i dach po 20 cm wełny i podłoga 10 cm styroduru.
  10. róbcie zdjęcia! każdej roboty każdego etapu, w szczególności instalacji. Przed wylaniem podłóg sprawdźcie dokładnie hydraulikę pod kątem przyłączenia zimnej i ciepłej wody (częsty błąd hydraulików kończący się kuciem podłogi w nowym domu- sprawdzone na sobie ;( ). Sprawdźcie wielkość otworów na drzwi i okna (szczególnie drzwi) określając wysokość po wylaniu podłóg i położeniu kafli jaka powinna być ( nam machnęli się o 10cm i trzeba było kombinować). Sprawdzajcie długą łatą tynki po położeniu - jeżeli ucieka więcej niż 2 cm zgłaszajcie do poprawki. Przy montażu drzwi zewnętrznych i balkonowych upewnijcie się że dołem macie ciepły próg (nawet za dopłatą - warto zamiast deski wsadzić tam styropian by nie podchodziła wilgoć). Jeżeli macie podłogowe i lejecie beton na wylewkę a nie anhydryt - dodajcie koniecznie plastyfikator by uniknąć pękania płytek. Jeśli na podłogowe kładziecie płytki dajcie 8mm kleju elastycznego by uniknąć pękania płytek. Uf. Tyle z ważnych które mi się przypomniało
  11. z perspektywy wydanego szmalu i startowego myślenia życzeniowego że zmieścimy się w 350k - myślę że może braknąć. zależy oczywiście od użytych materiałów, ale licząc nawet najtańsze do etapu z wykończeniem 100k jeżeli nie macie jeszcze okien - może braknąć...
  12. Hydraulika 9300 PLN - w tym było przyłącze wody i kanalizacji o długości ok. 18m, instalacja hydrauliczna i kanalizacyjna wewnątrz budynku. Elektryka: 9000 PLN - całość elektryki wewnątrz (bez białego montażu) razem z przyłączem ok. 40 m i skrzynią główną. Ogrzewamy pompą ciepła Sofath Caliane (polecam kosztowo podobnie jak instalacja pieca z ekogroszkiem a koszty i wygoda niewspółmierne).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...