Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ekspert Ogrzewnictwa

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O Ekspert Ogrzewnictwa

  • Urodziny 01.01.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Głubczyce
  • Województwo
    opolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Ekspert Ogrzewnictwa's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki za odpowiedź i pomocne uwagi. Podsyłam dwa źródła. http://instalacjeb2b.pl/files/1716,Instrukcja_obslugi_kotla_KPP.pdf: PN-87/B-02411 Ogrzewnictwo Kotłownie wbudowane na paliwo stałe Wymagania (Polski Komitet Normalizacji, Miar i Jakości):
  2. Witam. Wiele instalacji wykonanych tak jak Pańska działa i nie wiem, czy jest sens wydawać pieniądze na przebudowę. Nie wydaje się, by była ona stara bądź podłączona błędnie. Ciężko oceniać nie widząc instalacji, ale po przebudowie i tak trzeba będzie zostawić jedną pompę obiegową. Co do montażu instalacji zamkniętej to opinie są podzielone, wiele kotłów, zgodnie z polską normą, może być montowanych zarówno w otwartym, jak i zamkniętym układzie. Jaki kocioł Pan posiada?
  3. Jeśli palimy samymi pestkami to podajnik raczej rynnowy, natomiast przy mieszaniu pestek z eko-groszkiem dobrze sprawdzi się podajnik z obrotową retortą.Na pewno paląc samymi pestkami trzeba mieć świadomość, że są one znacznie mniejszej kaloryczności i aby uzyskać wyższe temperatury na instalacji dobrze jest przy minusowych temp. zewnętrznych mieszać je z eko-groszkiem.
  4. Witam. Jeśli chodzi o wymogi i instalację kotłów na paliwa stałe, to temat ten określa polska norma (PN-87/B-024411). Pomieszczenie powinno posiadać dwa otwory wentylacyjne (wentylacja grawitacyjna) o wymiarach 140x140 mm, z których jeden powinien znajdować się 150 mm nad posadzką, natomiast drugi pod sufitem.
  5. Witam! Po zanalizowaniu Pana postu, proponuję: przestawić załączenie pompy c.o. na 45 stopni, ograniczyć moc nadmuchu powietrza pracy w granicach od 50 do 75 procent, przerwa przedmuchu co 15 min, czas przedmuchu 30 sekund, dodatkowo przydławić na czopuchu wylot spalin na ok.30 procent. Co do zużycia opału - z podanych informacji wynika, że na dobę jest to ok. 25-28 kg węgla, więc na tak stary budynek (ściany mogą być z kamienia, litej cegły itp.) nie są wcale wielkie. Polecam wykorzystać jako paliwo miał węglowy zasypując komorę spalania do pełna. Co do regulacji klapką na drzwiczkach - ten kocioł ma możliwość podłączenia miarkownika.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...