Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kalina.dr

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kalina.dr

  1. Jeszcze raz dzięki Elfir Myślę, że Twoje uwagi będą nam bardzo pomocne Pozdrawiam
  2. Słuchajcie, a macie jakiś pomysł żeby zmniejszyć koszt utrzymania takiego domu? Domek niewielki a szacowane koszty ogrzewania dość spore. Projektanci podają takie materiały: Technologia: domu standardowego. Ściany zewnętrzne: Ściana dwuwarstwowa z ceramiki poryzowanej „Porotherm” (Wienerberger) lub betonu komórkowego „Prefbet” (Xella) grubości 39 - 40 cm (24 - 25 cm ściana murowana + 15 cm wełna mineralna „Rockwool” lub styropian „Termoorganika”, o wsp. λ = 0,042 W/m²K) o wsp. Uo = 0,23 - 0,25 W/m²K Ściany fundamentowe: murowane z bloczków betonowych M-6, grubości 0,24 m. Ściany wewnętrzne: nośne j.w. w zależności od zastosowanej technologii ścian zewnętrznych działowe szkieletowe okładane płytami gipsowo kartonowymi Konstrukcja dachu: Prefabrykowana konstrukcja dachowa z litego drewna łączonego płytkami kolczastymi - MITEK Elewacje: tynki silikonowe lub akrylowe, podmurówki wykończone np. płytką klinkierową szczyty i wstawki z drewna lub tynkowane. Instalacje: grzewcza i przygotowania ciepłej wody użytkowej: gazowa z zastosowaniem kotła kondensacyjnego typu Vitodens 200 (Viessmann) instalacje c.o. z zast. systemów „Purmo” ogrzewanie podłogowe łazienek - meta grzejna „Devi”(Danfoss) Izolacje termiczne: z wełny mineralnej „Rockwool” lub ze styropianu „Termo Organika” Kominy: W technologii Schiedel. Stolarka okienna i drzwiowa: okna PCV o wsp. Uo = 1,0 W/m²K dla szyb i Uo = 1,2 W/m²K dla ramy, wsp. g = 50%max okna drewniane o wsp. Uo = 1,0 W/m²K dla szyb i Uo = 1,2 W/m²K dla ramy, wsp. g = 50%max okna połaciowe firmy „Fakro” FPP preselect o wsp. Uo = 1,0 W/m²K dla szyb i Uo = 1,4 W/m²K dla ramy, wsp. g = 50%max drzwi zewnętrzne firmy „Hörmann” brama garażowa firmy „Hörmann”. Co można zrobić, żeby trochę bardziej go jednak ocieplić, a nie zapłacić zbyt dużo?
  3. O! No tak właśnie myślałam Dzięki Elfir
  4. No właśnie tak myśleliśmy też żeby te schody zrobić rozkładane z sufitu, ale chyba trzeba wtedy zmienić kąt nachylenia dachu, żeby to jakiś sens miało. Zamiast garażu wolelibyśmy wiatę- daszek dostawiony do budynku na dwóch słupach. Na takie coś trzeba też mieć pozwolenie i płaci się od niej podatek?
  5. Hej! Dzięki za podpowiedzi Strasznie mi się spodobała zwłaszcza Twoja pierwsza przeróbka! Otwarta kuchnia wydaje mi się lepsza i nowocześniejsza, więc super. Czy taki duży dodatkowy garaż to duży koszt? No i spiżarka to moim zdaniem konieczność i zastanawiałam się gdzie można by ją umiejscowić. Twój pomysł Elfir bardzo mi się podoba Jeszcze raz dziękuję za opinię. Jakby ktoś jeszcze miał jakieś uwagi to bardzo proszę! Każde słowo może okazać się przydatne. Pozdrawiam!
  6. AAA zapomniałam podać linka i pewnie dlatego nikomu się nie chce szukać tego projektu Podaję więc tutaj: http://projekty.lipinscy.pl/Aspen/ Szukaliśmy jeszcze innych projektów, ale ten najbardziej nam się podoba. Wymyśliliśmy prostą zmianę, bo doszliśmy do wniosku, że wolimy mieć jeden duży pokój (nasza sypialnia) i drugi mniejszy (sypialnia syna), więc połączylibyśmy wtedy te dwa mniejsze pokoje. Zastanawialiśmy się też czy da się w jakiś sposób wykorzystać poddasze. Nie mówię tu o jakichś pokojach, a raczej o takim pomieszczeniu na jakieś rzadko używane drobiazgi?
  7. Hej! Będziemy budować nasz pierwszy dom! Szukaliśmy czegoś prostego, skromnego i w miarę taniego w budowie. Jak już wspominałam to nasz pierwszy dom i w zasadzie nasza wiedza na temat budownictwa jest równa 0. Wydaje nam się, że Aspen spełni nasze wymagania. Dom mają zamieszkiwać 3 osoby. Chcemy dostawić wiatę na samochód jeszcze. Wjazd na działkę jest od wschodu. Czy ten projekt nadaje się na taką? Czy jakieś rozwiązania wewnątrz są według Was nietrafione? Co byście zmienili? Liczymy na Waszą pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...