Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

titka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    131
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez titka

  1. Potwierdzam, że mamy RBR 11 kW sterownik ecoal, palnik ECOENERGIA. Kupiliśmy go gdzieś w okolicach Gliwic.
  2. Mi też chcieli wcisnąć 17 kę. Jeśli ten 7kW da się rozbujać do 10 kW to śpij spokojnie, a obawy zostaw sąsiadowi jak się zdziwi ile przepalił w stosunku do ciebie. Pozdro Kris
  3. Może ja cię naprowadzę. Też mam ten sam kocioł i jak na razie nie ma co narzekać. Proponuje zapoznać się ze stroną http://www.cieplowlasciwie.pl powypełniaj i zobaczysz co ci wyszło. Zobacz sobie na moje statystyki https://esterownik.pl/statystyki/3838 Co do sterownika SPP- czy to jest Boleckiego ? Wbijałem się na kilka sterowników na http://www.ekotlownia.pl i powiem ci, że gdzieś mi to nie leży. Może jestem przyzwyczajony do swojego https://device.esterownik.pl/device/3838/ Decyzje musisz podjąć sam Powodzenia. Krzych
  4. My mamy schody ze spoczynkiem i jeden schodek wystaje na salon. Wcale nam to nie przeszkadza. Zobacz sobie na fotki w naszej galerii: https://www.dropbox.com/sh/ye9obal8z276jqq/iQHP5XHvvM Co prawda nasze schody są lane i mamy schowek ale zawsze jakiś pogląd na sytuację będziesz mieć.
  5. Montowałem takie z doniczkami, ale popierdułki i nic nie brzęczało. Trzymam kciuki. Może nie będzie wibrował
  6. Początkowo braliśmy solary pod uwagę, ale z braku dofinansowania w naszej gminie nic z tego nie wyszło. Dodatkowo trzeba przerobić temat za i przeciw. ile mamy dni słonecznych w roku, co z kwestią braku zasilania, czym grzać w pochmurne dni? to tylko niektóre tematy. Wybraliśmy eko groch przez cały rok. Jak na razie 120 kg/ 1,5 mieś. w grzaniu tylko CWU. Pozdrawiam Krzych.
  7. Właśnie, że się pali co widać na załączonym linku. https://device.esterownik.pl/device/3838/ Pozdrawiam Krzych
  8. najpierw tynki / wylewki i dopiero później bierz się za resztę. u nas cem-wap / bo podobno zdrowszy ceny jak u nas
  9. Jednak RBR na jaką moc padło ? Wymiary masz w DTR kotła. 30 cm więcej z tyłu i od strony korka spustu wody z kotła. Zostaw 0.5 metra miejsca od strony zasobnika w celu potencjalnego wyjęcia ślimaka. postaw kocioł na jakiejś gumie, Nóżkę pod zasobnikiem też (może być filc) Ustal sobie wysokość żeby nie wyszedł za wysoko (podłączenie do komina) Doświadczony instalator zawsze coś wymyśli z podłączeniem do komina. Zamiast wylewki poukładałem bloczki fundamentowe i zalałem betonem -brak ocieplenia pod kotłem natomiast pozostała część kotłowni ocieplona. Myślę, że jak zrobisz za dużo to nie będzie problemów w końcu i tak instalator go tak ustawi, żeby było łatwo podłączyć.
  10. No tak, racja. Uparłem się na rurę odpowietrzającą, bo tam miałem ten problem. Szkoda, że nie zrobiłem zdjęć. Ale byłem wk.... jak się takie coś w środku zimy przydarzyło. Co do mojej teorii z rurą spiro - inaczej tego nie mogę sobie wytłumaczyć logicznie. Gdzieś ta wilgoć musi ujść. Wydaje mi się też, że jeśli podłączamy się do komina wentylacyjnego problem ten nie powinien występować. Temat dotyczy raczej dodatkowych kominków w dachu, które powinny działać z wentylacją wymuszoną jak to dobrze zauważył Świrek -wentylator działa to nie kapie. Każdy kominiarz to potwierdzi.
  11. Nagłe odprowadzenie pary wodnej (po gorącym prysznicu, kąpieli) zawsze się skropli - zbyt duża różnica temperatur mowa tutaj o mroźnej zimie. Przy dłuższych kanałach wentylacyjnych wracające skropliny mają szanse odparować. Dotyczy to również rury odpowietrzającej pion ściekowy. Właśnie tu jest najgorzej. Widziałem ile potrafi się w takiej sytuacji wytrącić wody, ale w tym przypadku skroplona woda wraca do kanalizacji. EDIT: Dlaczego przez spiro się nie skrapla ? Może wracające skropliny przenikają przez syfiastą rurę spiro i gdzieś tam sobie odparowują. Trzeba tylko patrzeć czy nie ma przecieków na sufitach, ścianach z GK
  12. W sumie kolega Pigmey ma rację. Częściowym rozwiązaniem jest prowadzenie i ukrycie poziomych kanałów wentylacyjnych pod sufitem podwieszanym parteru. Trzeba jeszcze pamiętać o odpowietrzniku kanalizacji. Ważne ! Przy podłączeniu kominka wentylacyjnego, a już w szczególności odpowietrznika kanalizacji -nie używajcie rury spiro w zimie przy mrozach wytrąca się tam woda, a jak wiemy rura spiro nie jest szczelna i potrafi się tam zdrowo lać. Proponuję użyć złącza do tego przeznaczonego.
  13. I tu jesteśmy w punkcie, gdzie pisałem, że projekt nie musi być na bogato. W projekcie mam wrysowane kanały wentylacyjne przy kominie w salonie 2 szt i w dolnej łazience jak i przy kominie w kotłowni-też dwie sztuki. Tu musiałem podjąć decyzje sam co, gdzie i jak bo nic więcej projekt nie wnosił. Dorobiłem dodatkowe kominki wentylacyjne i wyszło tak: w salonie nad kominkiem, wyciąg z okapu kuchennego, spiżarnia (tam mamy butle z gazem), pralnia, górna łazienka, dolna łazienka, kotłownia i garaż. dodatkowo w oknach zamontowane nawiewniki ciśnieniowe. W garderobach dołożyliśmy okna dachowe. W każdym oknie dachowym mamy regulowane otwory wentylacyjne. Cała wentylacja grawitacyjna. Wszędzie gdzie się dało założyłem anemostaty w celu regulacji przepływu powietrza. W sumie temat wentylacji (jak się okazuje) to nie taka prosta sprawa.
  14. Faktycznie, przepisy tak mówią, ale to nie obiekt użyteczności publicznej. Natomiast osobiście wyszedłem z założenia, że i tak drzwi zewnętrzne otwierają się na zewnątrz (już jest dobrze ) to wewnętrzne zamontowałem odwrotnie i powiem, że tak jest lepiej. Nikt w czasie odbioru nie doczepił się. Co do schowka na górze -faktycznie mamy zamontowane tak jak sugeruje Irek. W sumie to tylko projekt, a montaż drzwi zawsze można zmienić. Wszystko wychodzi w "praniu'
  15. Dokładnie rok temu poddawałem temat na forum, aby rozważyć wykonanie projektu na bazie Z34 przez lokalnego projektanta razem z wszelkimi przeróbkami i adaptacją jak i usytuowaniem oczyszczalni itd... itd... założę się, że będzie taniej. W końcu projekt nie musi być na bogato. Wszystko fachowcy podpowiedzą. No i oczywiście dobry kierbud.
  16. 140L i myślę, że na masze 3 osoby spoko wystarczy. Znam ludzi którzy mają 300L z planem pod solary, których do dziś nie ma. Jest tylko minus takiego zbiornika - sporo trzeba grzać aby nagrzać. 200L to zbiornik raczej już stojący i potrzebne jest więcej miejsca. Wybór należy do inwestora.
  17. No i się zaczęło Trzymamy kciuki za was. W końcu to nasz bliźniak, klon Powodzenia.
  18. schowek pod schodami i na górze są wystarczające, ale spiżarnia jak dla nas super, zwłaszcza jak się nie ma sklepu pod nosem. Parę regałów z Leroya i wszystko gra. Jedynie szkoda, że nie ma wejścia bezpośrednio z kuchni, ale już przyzwyczailiśmy się. Co do wielkości kuchni to moja żona tez chciałaby większą, ale poszła na kompromis Ściany nośne mamy z Cerpola Kozłowice. Działówki z lokalnej cegielni. Porotherm czy Termoton - nie pomogę w temacie.
  19. Dobrze kombinujesz. My powiększyliśmy tylko o 30 cm ( jednego pustaka) i mamy spiżarnie i pralnie tylko wejście wyszło w innym miejscu. Zobacz na nasz projekt. Kotłownia wylądowała za garażem. Wszystko się zmieściło co chcieliśmy. Nie namawiam do naszego projektu bo i tak każdy zrobi po swojemu i jak mu pasuje. Krzycho
×
×
  • Dodaj nową pozycję...