Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jimmy871

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    51
  • Rejestracja

O jimmy871

  • Urodziny 14.01.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Oćwieka
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jimmy871's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Kolego wcześniej proponowałeś komuś na priv godną polecenia strone gdzie warto zamawiać podzespoły do wykonania nawadniania ogrodu, również był bym bardzo zainteresowany ową stroną :) Czy swój ogród już ukończyłeś czy jeszcze "walczysz"? Pozdrawiam!
  2. jimmy871

    TERMO-TECH STAPORKOW 22KW

    Palił ktoś peletem w kotle termo techa ? Był bym wdzięczny za ustawienia/wskazówki gdyż właśnie zaczynam testy na pelecie
  3. Koledzy czy jest jakiś ustalony termin minimalnego terminu regeneracji złoża CR? U mnie wychodzi 1m3 na 3-4 dni, regeneracje ustawioną mam na 4 m3 czyli złoże płucze się co 12-16 dni może to również jest powód moich problemów? Może powinienem przyśpieszyć regenerację na 2.5-3 m3 ?
  4. Koledzy drodzy.. Zgodnie z wcześniejszą dyskusją wracam do was po odwiedzinach instalatora. Dla potwierdzenia dodam na wstępie że moja butla to 13x44 w której pływają 2 worki CR plus jakiś żwirek. Jak wszyscy domniemali słabe ciśnienie wody podczas regeneracji było skutkiem dramatu który miał miejsce w butli. Mianowicie w środku wyglądało to jak by cała rodzina swe potrzeby fizjologiczne załatwiała właśnie do środka butli.. Instalator stwierdził że czegoś takiego jeszcze nie widział. Złoże zostało wywalone z butli, dokładnie przepłukane w dużej wannie pod ciśnieniem po czym wróciło na swoje miejsce. Dodam jeszcze że "sitko" pod głowicą które ma na celu nie przedostania się żywicy do kanalizy podczas płukania było totalnie zarośnięte. Sitko zostało wstawione nowe. Przypomnę że filtr mechaniczny u mnie jest bez wkładu czyli jak by go nie było, jego wymiana musiała następować co dwa dni ze względu na mętność.. Po ponownym uruchomieniu stacji wykonana została regeneracja i jak się okazało przepływ wody powrócił do ok 25l na min a przypomne że był na poziomie 10l/m. Instalator zalecił również bym na noc powtórzył regeneracje i na etapie zaczerpnięcia solanki wyłączył głowice a rano dopiero włączył ją ponownie. Problem oczywiście pozostaje ten sam bo nie ma się co oszukiwać że za pewien czas sytuacja się powtórzy i nie wiadomo ile CR wytrzyma o ile wogóle będzie chciał jeszcze służyć..- W poniedziałek będę wode badał ponownie. Instalator sugeruje przed CR postawić butle z Birm aby w ten sposób pozbyć się mętności. Zasugerował również aby zastosować ręcznę regenerowanie z tytułu braku sitka które w głowicy automatycznej może sprawiać ten sam kłopot.. Przypomne również że regeneracja odbywa się co 4m3 a pobór soli na wyświetlaczu to 110mg/l. Koledzy co robić?? przypominam wyniki wody
  5. Wczoraj wieczorem wykonałem regenerację ręczną z której skrót podałem powyżej a dziś rano pomimo tego że na pewno nie była puszczana woda w domu podczas regeneracji a jednocześnie otwarty był na wszelki wypadek zawór by-pas w kranie pojawiła się słona woda, wnioskuje z tego iż złoże nie zostało dobrze przepłukane pod koniec regeneracji..?
  6. Cały proces regeneracji trwa dokładnie 90 min. 15 min płukanie wsteczne przepływ to ok 2 litrów na minute 20 min płukanie wolne + pobieranie solanki przepływ wody 1-2 l/m 30 min płukanie wolne przepływ ok 1-2 l/m 3 min postoju 8 min płukanie szybkie przepływ ok 10 l/m zastanawiam sie czy nie za wolno? w instrukcji piszą że powinno być dwa razy tyle.. 14 min czerpanie wody do zasobnika z solą Rozmawiałem dziś kolejny raz z serwisantem który się do nas wybiera i stwierdził że jeśli okażę się złoże być zaklejone to trzeba będzie albo wrócić do filtra wstępnego czego nie moge zaakceptować! albo postawić drugą butle z napowietrzaniem w celu wytrącenia żelaza przed CR. Jak myślicie jaki to może być koszt owego rozwiązania ?
  7. Skoro 3.5 kg to za mało to ile radzisz ustawić? Mówisz że żelazo może "przebijać" tutaj trudno mówić o przebijaniu z wyników badań wynika że złoże nawet nie rusza żelaza :| Stacja jest na gwarancji jeszcze przez pół roku i już zgłosiłem problem jednak chciał bym poradzić się kogoś obiektywnego zanim serwis się pojawi.. Kolego KLARSAN opcja zapchanego filtra wstępnego odpada z racji tego że go nie stosuję. Niestety musiałem wymieniać wkłady praktycznie co kilka dni co było dla mnie nie do przyjęcia i przestałem go stosować. Czy to może być przyczyną problemu? Jeśli chodzi o pompę pracuję na ciśnieniu 3-5 atmosfer więc chyba wystarczy..? Jeśli chodzi o odprowadzenie "ścieków" to wężyk jest średnicy wyjścia głowicy więc też chyba jest wystarczający..?
  8. Wysokość butli to ok 110cm, jej średnica to ok 34cm. Wsypane zostały dwa worki CR i wydaje mi się że jeszcze "coś ciemnego".. Głowica Logix 762c a jej ustawienia to: 3.5kg 110g/l 850 (brak jednostek) Regeneracja następuje po przepływie 3.6 m3 wody. Pozdrawiam i licze na pomoc!
  9. Koledzy jakie złoże proponowali byście na taką właśnie wodę ? Aktualnie mam CR ale problem w tym że nie zbija mi żelaza! Twardość spadła do 11 jednostek, mangan do 31 jednostek a żelazo pozostałe bez zmian Tutaj podaje wyniki wody po filterku.
  10. Madpol białe błota Roman Majewicz, mogę polecić z czystym sumieniem.
  11. Czego używałeś do kręcenia mechanicznego ślimakiem? Czy twój ślimak również zakończony jest odlewem żeliwnym? Mój jest kruchy jak marchewka ! Ledwie zacząłem próbować ruszyć ślimak natychmiast końcówka się wyszczerbiła..
  12. Witaj ponownie Timon! Palenie drzewem na awaryjnym jako tako opanowane. Teraz mam inny problem.. Dziś po raz pierwszy ścięło mi się zabezpieczenie na ślimaku. Zacznę od tego że nie mam możliwości spuszczenia węgla od dołu bo mój zasobnik owej opcji nie posiada ! :/ Śruby ani drgnąć nie mogę żadnym "francuzem" ani "żabą" w jedną czy drugą stronę.. Na domiar złego zasobnik mam prawie pełen, wygląda na to że przyjdzie mi rączką wszystko wyciągać od góry :/ Timon masz jakieś rady co do takiej sytuacji ??
  13. Na sterowniku wyłączyłem podajnik jak radziłeś. Musiałem również otworzyć wyczystkę kominową (brak miarkownika) przy zamkniętej temp potrafiła podbić o 20st! Co oczywiście groziło by zagotowaniem układu w przypadku większego ciągu w kominie. Teraz temp podbija o ok 2-3 st co mnie satysfakcjonuje, piec pomimo różnych ustawień wentylatora dalej pozostaje mokry. Myślę że aby nie robił się mokry wentylator musiał by chodzić cały czas co szybko spowodowało by zagotowanie się wody. Gdybym kładł do pieca po 2-3 deseczki było by ok ale wtedy musiał bym je kłaść co 20 - 30 minut Pocieszające jest to iż mokry jest tylko piec, na forum wypowiadali się użytkownicy którzy tygodniowo potrafili "odebrać" z komina wiaderko cieczy ! U mnie w wyczystce nie ma nawet najmniejszego zacieku świadczącego o wilgoci w kominie.
  14. Koledzy czy ktoś z was ma większe doświadczenie z palenia drewnem w piecu termotech? Zdaje sobie sprawę że owy ruszt jest jedynie awaryjnym jednak np w moim przypadku z całej budowy nazbierało sie opału na całą zimę Dodam że póki co jak zacząłem próbować najwiekszy problem mam ze smoleniem pieca, gdy uchylę dolne drzwi nie smoli ale chwila i woda zagotowana :/ I tutaj kolejna dygresja dotycząca viadrusa.. (zaraz ktoś pomyśli że je sprzedaje:D) W starym domu gdy 8 lat temu wstawiliśmy viadrusa mieliśmy ogromne zapasy drzewa dębowego to też z powodzeniem niczym innym nie paliliśmy przez pierwsze 5 lat, mimo że był piec szczelnie zamknięty to ani myślał się smolić! Inna sprawa że pewnego pięknego dnia gdy chcieliśmy szybko uzyskać ciepłą wode w cwu odlew żeliwny pękł podczas zagotowania wody ale cóż zdarza sie (jednak ma jakieś wady ). Za wszelkie dygresje będę wdzięczny..
×
×
  • Dodaj nową pozycję...