Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

chemik67

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    95
  • Rejestracja

O chemik67

  • Urodziny 05.02.1967

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Internet

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

chemik67's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Pierwsza opcja trochę drogo jak dla takiej wody ale urządzenia ok. Druga opcja ma nie najlepszą głowicę bo BNT nie jest najlepsza. Nie jestem również przekonany do grennsandu jako technologi(bo wymaga dozowania chemii) ale po za tym powinno sprostać. Wydaje mi się że po greensadznie wystarczył by zwykły zmiękczacz. Nie powinno się stosować napowietrzacza przy greensandzie i CR Chyba że całą mętność wyłapiesz na mechanicznym ale wtedy wkłady będzie trzeba często wymieniać. Zwężka zaproponowana zapewne na zapach. Opcja trzecia bardzo podobna do drugiej, tyle, że lepsza jakościowo i za miast zwężki zaproponowali wkład węglowy. Ogólnie lepiej ale cena też wyższa. Nie jestem przekonany czy wystarczy to na zapach. Ostatnia opcja też nie jest idealna. Odżelaziacz trochę za duży, przy takim żelazie starczył by pewnie 13 54(pewnie kilka stów można by urwać)do tego nie wiadomo jak z płukaniem tak dużego urządzenia. Co do zmiękczacza to chyba produkt Erie więc dosyć dobra jakość. Dla mnie jak cenowo do jakości najlepsza opcja. Dopytaj szczegóły takie jak pisał qbek17
  2. Z tych dwóch opcji to skłaniałbym się ku tej drugiej. Greensand to chemia... W IRDF 1354 TC masz płukanie wstecznym strumieniem wody noi głowica Clacka - dobra, sprawdzona. Nie znam dokładnie parametrów wody aby wypowiedzieć się na temat rozmiaru butli.
  3. Tak sobie czytam ten wątek i zauważyłem że bardzo często krytykujesz rozmiar urządzeń proponowanych przez różne firmy czy osoby? Domyślam się, że Ty dajesz zawsze takie na styk... A później niech się martwią,co? Czy nie jest bezpieczniej dać odrobinę większą butlę aby mieć przysłowiowy święty spokój? Co do TMA to faktycznie żarniki tańsze ale Sterilight ma czujnik informujący o konieczności wymiany bądź uszkodzeniu żarnika a z tego co wiem to TMA nie... Poza tym czy koszt wymiany żarnika w lampie rzędzu 80 - 100 zł w skali roku to aż tak dużo jeśli chodzi o koszty eksploatacji takiej lampy??
  4. Z tego co piszesz poszukujesz oferty dla domu a nie do przemysłu... Jeśli do domu to ta oferta za 25 tysięcy to jest jakieś nieporozumienie. Po co w ogóle tam lampa o takim wysokim przepływie?? Ktoś chce Cię tu nieźle skasować.. Przy Twoich parametrach wody Oxydizer (z uwagi na wysokie pH w Twojej wodzie) i TMA V 25 wydają mi się najbardziej optymalnym dla Ciebie rozwiązaniem.
  5. Przy takich parametrach wody 56 litrów złoża to może faktycznie sporo ale wychodzę z założenia, że lepiej dać troszeczkę większe urządzenie i mieć pewność, że będzie działać poprawnie niż dać urządzenie za małe i później mieć problemy. Zresztą przy nieco większych urządzeniach nie ma dużych różnic cenowych bo największą część ceny stanowi głowica, która najczęściej w warunkach domowych się nie zmienia. Istotne znaczenie może mieć jedynie ilość wody na płukanie. Oczywiście, możesz się ze mną nie zgodzić...
  6. @kathlen22 Widziałem Twoje wyniki dwie strony wcześniej w tym wątku i moim zdaniem przy pH 7,7 Erie Oxydizer PRO 56 to jak najbardziej trafione rozwiązanie.
  7. Jak woda jest z wodociągu to albo podwyższona twardość albo może nam przeszkadzać zapach (jeśli jest chlorowana) Ja mam u siebie w domu zamontowane coś takiego: http://www.krainawody.pl/122-odwrocona-osmoza-puricom-stella.html. Tylko raz w roku robię serwis i wymieniam wkłady. Woda czyściutka, do gotowania i do herbaty w sam raz.
  8. Ja bym sprawy nie olewał. Jak masz twardą wodę to zmiękczacz wody wydaje mi się bardziej inwestycją w przyszłość. Chociażby po to aby ochronić sobie instalacje przed kamieniem noi całe AGD rzecz jasna. Ja mam kompakcik w domu coś takiego:http://www.filtry-do-wody.info/recenzja-zmiekczaczy-wody-erie-iqsoft-eco/ bo mało miejsca w piwnicy i nic innego by nie weszło. Urządzenie na dobrej głowicy, oszczędne noi długie gwarancje i na butle i na głowice i na złoże. Moim zdaniem to fajne rozwiązanie.
  9. Jeśli nadal mocno chodzi Ci po głowie filtr odwrócona osmoza do kuchni to zobacz: http://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/id3640,odwrocona-osmoza-sprawdzona-przez-blogerki-kulinarne. Wydaje sie spoko opcją. Wersja RO 5 to standard RO 6 to już opcja z mineralizatorem.
  10. Polecam, na Twoje potrzeby urządzenie w sam raz.
  11. W przypadku filtra Atlas Filtri Hydra koszt wymiany wkładów jest zerowy, bo płukanie wkładów strumieniem wstecznym całkowicie oczyszcza powierzchnię filtracyjną. Minusem jest mała dokładność filtracji, bo 90 mikronów, ale z tego co piszesz to właśnie na czymś takim Ci zależy.
  12. Tak, lampę Sterilight.
  13. Możesz sobie wyregulować jak chcesz. Generalnie tak czy siak jakieś śladowe ilości twardości zostaną, ale ich zawartość nie powoduje powstawiana kamienia i osadów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...