Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ppeettrryykk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    33
  • Rejestracja

O ppeettrryykk

  • Urodziny 13.07.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Stargard Szczeciński
  • Kod pocztowy
    73-110
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ppeettrryykk's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. A co sądzisz o prostszym/tańszym rozwiązaniu: Góra z grzejnikami wyposażona w sterownik be Smart który będzie dawał sygnał do kotła o temperaturze i rozpoczęciu oraz zaprzestaniu pracy. A na dole dla podłogówka sterownik do pompy ustawiony na 25'C, więc jeśli kocioł zaprzestanie pracy, woda będzie dochodziła zimniejsza niż 25'C i zatrzymywała pracę pompy. Chociaż słyszałem, że góra ze względu na grzejniki będzie dłużej się nagrzewała to może na dole zastosować termostat pokojowy dla pracy pompy, skoro cały dół nagrzeje się szybciej to szybciej dostanie sygnał o zaprzestaniu pracy?
  2. C.d. (ucięło część wiadomości) Czy jest możliwość bezprzewodowego połączenia kotła z pompą na dole (jak?) aby włączał i wyłączał obie pompy? Jakie rozwiązanie byłoby najlepsze?
  3. Mam problem z rozwiązaniem sterowania temperaturą w domu. Kocioł gazowy z pompą, która zasila grzejniki i podłogówkę na piętrze. Cały dół podłogówka ze swoją pompą. Chcę zamontować termostat bezprzewodowy dla pompy na dole i osobny termostat dla kotła i jego pompy. Jednak gdy temperatura u góry zostanie osiągnięta, kocioł się wyłączy, a na dole pompa może ciągle chodzić, ponieważ nie zostanie osiągnięta temperatura żądaną na dolnym termostacie. Będzie przepompowywała bez sensu wodę, która i tak nie ogrzeje pomieszczenia ze względu na brak pracy kotła. Mogę zostawić dół bez termostatu dla pompy ale nie ma sensu żeby pompą ciągle pracowała. Czy jest możliwość bezprzewodowego połączenia kotła z pompą na dole (jak?
  4. Dzięki wielkie za rozjaśnienie tematu! I chyba jednak zdecyduję się na coś mniej rozreklamowanego i tańszego :rolleyes: Przeglądając internet natknąłem się na również fajny piec Beretta EXCLUSIVE BOILER GREEN HE 25 B.S.I. za normalne pieniądze a regulacja już od 2,5kW. Poczytam jeszcze popatrzę co oferują konkretne firmy i podejmę decyzję. Mareks77 jeszcze raz wielkie dzięki
  5. A ta firma Immergas godna polecenia? Jak z serwisem i częściami zamiennymi? Nie ukrywam, że spokojniej patrzę na sprzęt Villant Viessmann czy Junkers, ale może tylko dlatego bo nie rozeznaję się w temacie a tamte poprostu są popularne i opatrzone. A czy wysoka moc kotłów dwufunkcyjnych rzeczywiście aż tak negatywnie wpływa na ich żywotność przy małych metrażach domów jak to opisują niektórzy? Bo jeśli tak to może rzeczywiście nie ma co brak markowego bo i tak i tak długo nie pociągnie:confused:
  6. Vitodens 222-W ma moc maksymalna 19kW a Immergas Victrix Zeus 26 2 ERP 26kW. Nie będzie występowała jeszcze większa ilość krótkich a mocnych cykli? A co myślicie o Vitodens 111-W? Parametry zbliżone a cena podobna do wymienionego Zeusa
  7. Bliźniak (a w zasadzie pół) piętrowy, dół ogrzewanie podłogowe, góra grzejniki. Piec w łazience na górze, odległość do kuchni ok 10metrów. Z tego co czytałem najlepszym rozwiązaniem na taki metraż byłby kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem. Jednak brak miejsca na zasobnik go eliminuje. Najkorzystniejszy (najniższy) zakres pracy posiada wymioniony w temacie, jednak jego cena w ogólę nie zachęca, a także moc maksymalna 19kW też chyba w moim przypadku zbędna co może negatywnie oddziaływać na kocioł? Może ktoś kto bardziej orientuje się w temacie poda jakąś sensowna alternatywę dla Vitodens 222-W. A może w ogóle idę w złym kierunku?
  8. shael i jak z fotkami? No moim zdaniem jak będzie spływało po ścianach a nie dostanie się zbyt dużo do środka to nic się nie stanie ale wolę się upewnić u bardziej doświadczonych. Porotherm przy otworach okiennych zabezpieczę folią żeby woda nie leciała do wnętrza ścian. A zabezpieczać ściany nośne folią z góry? Skoro jest wylany wieniec to chyba woda nie powinna się przez niego przedostać?
  9. też tak myślałem ale mój kierownik budowy upiera się nad zrobieniem dachu. Że to źle, że jak będzie zabezpieczone folią to nie to samo, że przy ostrej zimie może porozsadzać mury i już sam zgłupiałem.
  10. No ale na te 3zł/m mnie stać a na dachówkę nie to już wolę to:) a jak gdzieś będzie folia przeciekała i woda będzie miała styczność z konstrukcją dachu to chyba też nieciekawa sytuacja? turaylon: wieniec wylany
  11. Buduję parterówkę i póki co budowa stanęła na wylaniu wieńca. Stropu brak bo idą wiązary, tak więc z góry cały dom odkryty. Zbliża się zima, a funduszy na dach brak, bo po kalkulacjach wyszło, że bez 50tys. się nie obejdzie. Istnieje jakieś korzystne rozwiązanie w tym przypadku? Czy miał ktoś podobny problem podczas swojej budowy? Może zamówić wiązary (na to mnie jeszcze stać) i naciągnąć na nie folię budowlaną? Czy zabezpieczyć same mury naciągając na nie folię? Pytam, ponieważ wydaje mi się, że na całe pokrycie dachu nie znajdę funduszy, a nie znam się i nie wiem czy istnieje jakieś "jako takie" rozwiązanie w tej sytuacji. Dom budowany z porothermu.
  12. Nie wiedziałem, że muszę się trzymać jakiejś wysokości od chudziaka:o ale mam nadzieję, że będę mógł dać 15:)
  13. Witam, zastanawiam się ile styropianu zastosować pod posadzki. W założeniu mam 10, ale czytając niektóre tematy na forum nie wiem czy to nie za mało. Na ścianach będzie porotherm 24+15 styro, dach i strop łącznie 30-40cm waty. Nie chcę zrobić dużej różnicy między przenikaniem ciepła przez posadzkę, ściany, a dach. Czy te 10cm, w stosunku do innych izolacji to nie za mało? (ogrzewanie podłogowe, okna 3szyby)
  14. Skoro różnica jest kolosalna to jeszcze bardziej mnie wystraszyliście:D Jeśli zaproponowana pompa nie jest 7kW T-cap tylko normlana, czy nie będzie problemów z uzyskaniem żądanych temperatur przy dużych mrozach, ani kosmicznych rachunków za prąd (bo pewnie będzie wiele dłużej chodziła na grzałce, w porównaniu do T-cap)? Pompa będzie moim jedynym źródłem co i cwu dlatego też wolę zapytać 10 razy niż później żałować No, a zbiornik wybiorę tańszy bo czy ma on aż takie znaczenie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...