Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

vel

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

O vel

  • Urodziny 28.01.1978

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bydgoszcz
  • Kod pocztowy
    85-004
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

vel's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Mam jeszcze takie pytanie. Czy profil UD który idzie równolegle do profili CD ma w ogóle jakiś sens (jak na tym zdjęciu). Rozumiem profile UD prostopadłe bo CD w nie wchodzą, ale co daje ten równoległy skoro obok zaraz kilka centymetrów leci profil CD. Cały czas pozostajemy przy stelażu na grzybkach.
  2. Profile CD i UD z Bud Mat. Najdłuższa odległość od grzybka do profilu UD wynosi 74cm.
  3. Witam, Mam pytanie do ekspertów odnośnie odległości grzybków przykręconych do belek a profilu UD przy ścianie. Jaka może być maksymalna odległość? Pytam ponieważ w różnych pomieszczeniach różnie to wychodzi i chciałbym mieć pewność. W najdalszym punkcie mam odległość około 80cm i wydaje mi się to trochę za dużo. Profile CD planuję co 35-40cm, ale martwię się właśnie tym zakończeniem gdzie CD wchodzi w UD. Czy UD utrzyma profil jeżeli odległość od niego do najbliższego grzybka jest 60-80cm? Zdjęcie poglądowe o co mi chodzi: http://s6.ifotos.pl/mini/201409201_eqhhasn.jpg
  4. vel

    Kapie z dachu <<< pomocy>>>

    Podłączę się pod temat ze swoim pytaniem do fachowców. Jesienią przykryli mi dach papą (pełne deskowanie). Z tego co wiem deski niestety były mokre. Wiosną dach zaczął przeciekać w kilkunastu miejscach (przy dużej ulewie było kilkanaście plam na chudziaku). Powiedziano mi, że to prawdopodobnie te deski rozeschły się i porozrywały papę. Czy ktoś z doświadczenia mógłby powiedzieć, czy jest szansa to "załatać" przed dachówką, czy najlepiej położyć na to co jest jeszcze jedną warstwę papy?
  5. Pytanie trochę z innej beczki: Będę robił tynki Diamant i rozmawiałem z ekipą odnośnie robocizny za m2. Poinformowali mnie że okien i drzwi się nie odlicza od powierzchni do zapłaty. Czy to normalne? Okna rozumiem, bo robią od razu wnęki, ale drzwi? Zakładając otwory drzwiowe z dwóch stron to wychodzi 60m2 dodatkowej robocizny. Nigdy tego nie zlecałem więc chciałbym wiedzieć czy to normalne przy tynkach maszynowych.
  6. Proszę o poradę. Chciałbym zamontować rolety zewnętrzne. Na etapie budowy jeszcze do końca nie byłem tego pewny i otwory okienne zrobione są tylko trochę większe niż być powinny. Niestety gdybym chciał zamontować je pod nadprożem na poszerzeniach, to zmniejszyłbym sobie nieco okno, i dodatkowo musiał zrezygnować z kilku centymetrów ocieplenia w podłodze, co spowoduje potem za duże otwory drzwiowe itp. W związku z tym odrzuciłem ten pomysł i już miałem robić normalnie bez rolet. Ale teraz zastanawiam się nad przykręceniem rolety do nadproża od zewnątrz i zakrycie jej styropianem. Problem polega na tym, że chcę mały domek z niewielkimi stratami ciepła. Nadproża zrobione są z kształtek U solbet 24cm (6cm bloczek, 12cm wylany beton ze zbrojeniem, 6cm bloczek). I teraz najważniejsze pytanie. Czy nie będzie za dużych strat ciepła przykręcając roletę bezpośrednio do takiego nadproża bez dodatkowego ocieplenia? Czy może lepiej wyciąć w każdym oknie te 6cm tego bloczka i wstawić tam 6cm styropianu grafitowego? Czy ktoś jest w stanie mniej więcej policzyć różnicę w stratach ciepła, gdyby rolety były przykręcone do tego nadproża co jest w porównaniu z wycinaniem i doklejaniem styropianu?
  7. Ma do was takie pytanie. Kupiłem niedawno dom (segment środkowy) w SSZ. Ktoś zrezygnował z garażu i wstawił okno.Działka przed domem jest tak mała, że ciężko będzie zaparkować samochód przed domem (chyba, że nie zrobię ogrodzenia wtedy będzie około 5m na auto). Dom chciałbym po wykończeniu wynająć i tu zaczyna się problem. Czy przywracać pierwotną wersję i robić garaż, czy zostawić dodatkowe pomieszczenie? Jeżeli zostawię tak jak jest to zamiast salonu z aneksem (29m2) i garażu będę miał kuchnię 17m2 i salon 29m2. Co waszym zdaniem (jako potencjalnych wynajmujących albo kupujących) byłoby lepsze? osobna kuchnia i salon czy jednak garaż jest istotny? Osobiście myślę, że w dzisiejszych czasach każdemu zależy na garażu bo każdy ma samochód (a osoby, które stać na wynajem domu raczej mają zawsze) i skłaniam się ku powrotowi do pierwotnej wersji z garażem. Koszt przerobienia ściany i wstawienia bramy garażowej szacuje na 5000zł, bez przeróbek mam gotową ścianę... Bez garażu to chyba tylko na sprzedaż się nadaje dla emerytów bez samochodu... Zdjęcie (segment z prawej) http://images61.fotosik.pl/570/c8458983254a2eb8med.jpg Każda opinia mile widziana!
  8. A ja nie chcąc zakładać nowego tematu mam pytanie teoretycznie, czy nieruchomość na poniższych warunkach będzie kwalifikowała się do sprzedaży w ramach MdM: - Zakupiony w 2013 dom bliźniak w stanie surowym otwartym. Zakup na fakturę VAT 8% na firmę celem dalszej odsprzedaży - Powierzchnia jednego bliźniaka: Piwnica 55m2, Parter + poddasze 110m2 (w tym garaż na parterze 16m2) - czyli Powierzchnia Użytkowa wychodzi około 94m2 - Budynek na 1 KW. Planuję podzielić go na dwie niezależne KW i sprzedać dwa segmenty osobno. Pytanie, czy osoba kupująca ode mnie taki budynek będzie mogła go zakupić w programie MdM? Po analizie wydaje mi się że tak, ale proszę o sprawdzenie stanu faktycznego. Każdy segment byłby przeze mnie sprzedawany jako firma z fakturą VAT 8%.
  9. Mam dokładnie ten sam dylemat co autor wątku. Też się zastanawiam nad dodatkowym ociepleniem od wewnątrz. Może ktoś policzył czy to ma sens?
  10. Witam, A ja mam pytanie, czy taka propozycja wykonania fundamentów jak w załączonym obrazku jest prawidłowa? Czy brakuje jakichś istotnych elementów? Ma to być pod parterowy dom energooszczędny http://ifotos.pl/zobacz/propozycj_npnwsxx.png/
×
×
  • Dodaj nową pozycję...