Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jacek06

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    79
  • Rejestracja

O Jacek06

  • Urodziny 16.03.1960

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Ściany, stropy i kominy - ich budowanie,
  • Jestem na etapie
    skończony i umeblowanyw 99%, po odbiorze w nadzorze budowlanym 25 VII 2014

Dane osobowe

  • Miejscowość
    okolice Wrocławia
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Jacek06's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witaj Czerwcowa! Wklejałem zdjęcia pojedynczo (bez logowania) poprzez fotosik.pl. Niestety, jak daję je tam poprawnie to na stronie fotosik obracają się zawsze do poziomu - chodzi o te robione w pionie. Chyba jest inna metoda aby pokazać zdjęcia np. w powiększanych miniaturkach (bez wychodzenia z forum) ale jej nie znam. Wysokość pomieszczeń to 273 cm. Pozdrawiam! ps. Ze względu na znikome zainteresowanie zdjęciami wnętrz "małego" bezpowrotnie rezygnuję z dalszego ich pokazywania.
  2. "Dość teorii - teraz praktyka: Ściana GWC może mieć styczność z izolacją muru fundamentowego jednak dno GWC nie może być niżej niż górna ocieplona krawędź ławy fundamentowej. Jeżeli ma być głębiej trzeba dno GWC oddalić od ławy fundamentowej. Zaproponuj Kierownikowi Budowy - narysuj wycinek pionowy przekrój fundamentów - od górna krawędź ławy fundamentowej zrób poziomą kreskę o dług. 0,5m Od końca tej kreski zrób następną w dół pod kątem 45st - krawędź tej linii jest brzegiem dna wykopu pod GWC. Więc im dalej od domu możesz kopać głebiej. Końcową decyzję czy w tym gruncie rodzimym można kopać do danej głebokości MUSI wydać Kierownik Budowy. Jeżeli będzie zgoda to po wykopaniu wykopu trzeba bez zwłoki budowac GWC żeby deszcz (patrz na prognozy) nie zrujnował wykopu i nie podtopił fundamentów" Dzięki Witek! Nawiasem mówiąc projekt GWC mam chyba od Ciebie. Z Twojego opisu ściany fundamentu (a zatem i nośne) będą w moim przypadku bezpieczne gorzej ze stopą fund. kolumny - wyjściem będzie chyba odsunięcie o ok. 1 m wykopu. O zgodzie kierbuda mogę zapomnieć - domek (75 m2) oddany, umeblowany i zamieszkany od maja (9 mcy od rozp. budowy) w projekcie nie uwzględniałem GWC. Jest jednak wszystko co powinno wewnątrz domu - w pom gospodarczym wystaje rura fi 200, wraz z wentylatorem, wyprowadzona na zewnątrz pod pow. na odl ok 2m a drugi koniec w ścianie salonu na wys. ok 70 cm. Dalsze prace, na moje ryzyko, podejmę chyba w przyszłym roku. Mam nadzieję ,że naruszony gdzieniegdzie grunt osiądzie. Pozdrawiam JaceK
  3. Witam! Mam pytanie do forumowiczów! Mam zamiar wykonać GWC żwirowy, zagłębiony na ok 2 m (1,5 m złoża + 40 cm ziemi i 10-15 styropianu a właściwie sytryroduru- nie nasiąka tak jak styropian i jest dużo odporniejszy na nacisk). Planowałem zainstalować złoże w odległości ok. 2,5 m (brzeg) od fundamentów domku i w 1 miejscu ok 1,2m od żelbetowej kolumny ganku. Znajomy zaniepokoił mnie, iż ta odległość w czasie budowy (wykop aż do czasu położenia żwiru) może zagrozić stabilności fundamenu (a w konsekwencji ściany domku) a już na pewno kolumny. Ziemia wokół domu to 6 klasa - 30 cm ziemi piaszczystej a poniżej już sam piach. czy wg Was zagrożenie jest realne i czy trzeba badać grunt geologicznie. Jeśli tak to jaki to +/_rząd kosztów (to badanie). Pozdrawiam! Jacek Ps. Nawiasem mówiąc to nieźle się zamotaliście w tych rozważach teoretycznych;).
  4. Pytanie do galileo87 Dlaczego uważasz, że komplety skórzane są lepsze w kolorze jasnym (np.krem) niż czarnym? Jak uzasadnisz, to powiedz czym te jasne (mam od tygodnia takie - również na krzesłach) najlepiej czyścić. Zięć ma nowy czarny maxi narożnik. Ten kolor mu również bardzo zachwalano (mały wnuczek -3latka). Pozdrawiam JaceK
  5. Witam! Na razie nie jestem zbyt dokładny ale rachunek za prąd budowlany (Tauron) od ok. połowy lipca do 17 stycznia wyniósł mnie 490 zł. W tym przez dwa miesiące używałem paneli podczerwieni - ponieważ wykańczam domek (mały D07- wrzutka kilku postów ze zdjęciami w wątku o "małym)"). Mam zainstalowane 9x650 w i 1x 300w, wyskość docelowa pomieszczeń to 272,5 cm. Domek nie jest ocieplony z zewnątrz - będzie w kwietniu. W styczniu (kiedy to farba z sufitu zaczęła mi spływać na ściany) błyskawicznie (co znaczy odpowiednia motywacja) ociepliłem strop teriva 20 cm wełny skalnej twardej (lambda deklarowana 0,32) i od środka ściany szczytowe 10 cm grubości tej wełny. W trakcie tego czasu (lipiec - wrzesień) prąd był w użyciu do budowy domku (SSZ) a dalej przez kafelkarza i pozostałych instalatorów. Przez 3 miesiące non stop chodził odwilżacz 450 W a przez 1,5 mca 2 takie odwilżacze. Oczywiście temperatura jaką utrzymuję to nie 21-23 jak planuję w przyszłości ale 14-16 stopni. Ściany to 24 cm ceramiki poryzowanej z Kozłowic. Zima nie była za ostra (Dolny Śląsk) ale jak wymieniłem - ściany gołe, jeśli nie liczyć tynków mineralnych wewnątrz. Po lekturze tego wątku myślałem, że zapłacę jakieś 1,5 - 2 tys zł. Podsumowując - jak na razie jestem b. zadowolony. Miny wykonawców i znajomych bezcenne - jak widzą w salonie (30m2) 3 obrazy (jak olejne) które wyraźnie grzeją - czuć to z odl. ok 3,5m dość wyraźnie. Ps . Panelami grzeję - dalej dzięki temu od września, z małymi przerwami, domek jest wykańczany w środku. Pozostało mi: drzwi wewnątrz, 1 pokój - podłoga z paneli, zainstalowanie kuchni i szafy w wiatrołapie (k. marca), ocieplenie 15 styro (kwiecień) i taras+ ganek - położenie płytek klinkierowych (chyba maj) Z ciekawostek w 1 pokoju mam panel pod parapetem z konglomeratu (jakieś 15 cm poniżej, parapet wystaje ok. 7 cm) po wyłączeniu panela przez termostat, przez ok 25-30 min wystająca część parapetu jest ciepła.
  6. Dziękuję za szybką odpowiedź! Niedawno czytałem w necie o tym, co długotrwale przyczynia się do szczęścia człowieka. Okazało się że bliskie obcowanie z zielenią: lasem, parkiem itp.. Wszystko inne np. duże pieniądze, kariera uszczęśliwiają na krótko. Myślę że Państwo już to odczuwają! Pozdrawiam, życzę zdrowia i jeszcze więcej szczęścia! Ps. Ja też mam las (a raczej będę miał) na wyciągnięcie ręki -ok 50 m!
  7. Witam państwa serdecznie! Kilka razy przeglądałem Wasz dziennik. Miło się go czyta! Zabrakło mi w nim informacji (może pominąłem) jaka jest grubość ocieplenia ścian (chyba styropian?) oraz ile cm daliście wełny w stropie. Jaka jest wysokość pomieszczeń. Ja mam 9 grzejników po 650w i 1 300w czyli trochę ponad 6KV (szacunkowe wyliczenie (z nadwyżką) Pana Wojewody) To lektura Waszego dziennika skłoniła mnie do zainstalowania (z tej samej firmy k. Poznania) Paneli podczerwieni. Buduję domek Mały D06 z Muratora - zmodyfikowany z 4 na 3 pokojowy- pow. użytkowa 75,9m2 - czyli trochę mniejszy od Waszego. Wysokość pomieszczeń wyszła na 2,73 m (po wykonaniu podłóg) czyli dość wysoko. Za ok tydzień wchodzą panowie od kafelkowania podłóg i robienia łazienki. Na razie b. cieszę się z "zimy" od ok 2 mcy dogrzewam panelami - utrzymuję 12-13 st. Budynek nieocieplony z ceramiki i strop teriva - też bez ocieplenia. Trochę boję się rachunków za prąd (też jak Wy wcześniej budowlany) Pozdrawiam i czekam na odpowiedź! "sąsiad" z południa Jacek K Ps. Dopiero po zainstalowaniu dojrzałem na Waszych stronach, że panele -obrazy mają ramki. Ja mam kilka obrazów (salon i duża sypialnia) niestety bez.
  8. Witaj! Kopiuję swoją wypowiedz z innego wątku dotyczy odwilżania ścian i sufitów! Ja od ok. 1,5 mca non stop ściągam wodę ze ścian i stropu odwilżaczem kupionym w markecie Jula (ok 700zł) 400Wat. Na początku sciągał ok. 10 - 12l wody na dobę. Teraz ok 5-6 l. Mam Mały domek parterowy ze stropem żelbetowym Teriva - nieocieplonym. Domek postawiony przez ok 2,5 mca. Jest otynkowany wewnątrz, ze wszystkimi instalacjami. Przez miesiąc tylko wietrzyłem + grzanie ok 2 tyg. kominkiem. Efekty małe - w salonie z kominkiem było trochę lepiej. Jednak noce były wtedy często z lekkim mrozem stad w pozostałych pomieszczeniach było dalej wilgotno. Po otynkowaniu ścian, ok. tydzień później dałem wylewki jastrychowe ok 7-8cm. Tynki wyschłyby wcześniej ale dochodziła idąca do góry wilgoć z podłogi. Efekt - od połowy ścian i całe sufity ciemne od wilgoci. Żałuję, że nie zastosowałem od razu odwilżacza(teraz już by było idealnie) - ale nie chciałem przemysłowego i w końcu jednak kupiłem "domowy". Obecnie ilość wilgoci w ścianach, stropie i tynkach jest już niewielka i po 20 stycznia zaczynam łazienkę z białym montażem włącznie potem malowanie ścian i kafelkowanie ok 85% podłóg. Pamiętaj jak chcesz zastosować odwilżacz to niestety zamykasz pomieszczenia ( szczelnie) inaczej będziesz odwilżał znaczną część powietrza wchodzącego do domu. Dodam, że utrzymuję cały czas temp. w pomieszczeniach ok. 11 st. a w aktualnie odwilżanych ok 13. Wilgotność w domu oscyluje obecnie od ok. 75% do 62% (dane z odwilżacza) i powoli spada. Niestety na razie nie chcę większej temperatury - strop nieużytkowy jest nieocieplony tak jak ściany z zewnątrz (mega max Kozłowice 24cm) a ogrzewam prądem panelami na podczerwień. Nie chcę za bardzo popłynąć finansowo przy rachunkach za en. Jacek:yes:
  9. Dzięki! Właśnie dzisiaj otrzymałem oryginał wzornika. Jak wygląda cenowo sprawa zakupu dobrej jakości (o którą dziś ciężko) tynku silikonowego np. na 150 m2 z dobrymi pozostałymi komponentami (bez styro) do tynku NQG ? chodzi mi o różnicę w cenie. Wiem, że będzie drożej (NQG)i to mnie nie przeraża. Pozdrawiam! Jacek Ps. W świetle dziennym wybraliśmy (raczej żonka) kolor :Ginster 110 (L85.C35.H85) lub Ginster 105 (L85.C40.H85) Wporównaniu do tynku silikonowego o zbliżonym odcieniu.
  10. Ja od ok. 1,5 mca non stop ściągam wodę ze ścian i stropu odwilżaczem kupionym w markecie Jula (ok 700zł) 400Wat. Na początku sciągał ok. 10 - 12l wody na dobę. Teraz ok 5-6 l. Mam Mały domek parterowy ze stropem żelbetowym Teriva - nieocieplonym. Domek postawiony przez ok 2,5 mca. Jest otynkowany wewnątrz, ze wszystkimi instalacjami. Przez miesiąc tylko wietrzyłem + grzanie ok 2 tyg. kominkiem. Efekty małe - w salonie z kominkiem było trochę lepiej. Jednak noce były wtedy często z lekkim mrozem stad w pozostałych pomieszczeniach było dalej wilgotno. Po otynkowaniu ścian, ok. tydzień później dałem wylewki jastrychowe ok 7-8cm. Tynki wyschłyby wcześniej ale dochodziła idąca do góry wilgoć z podłogi. Efekt - od połowy ścian i całe sufity ciemne od wilgoci. Żałuję, że nie zastosowałem od razu odwilżacza(teraz już by było idealnie) - ale nie chciałem przemysłowego i w końcu jednak kupiłem "domowy". Obecnie ilość wilgoci w ścianach, stropie i tynkach jest już niewielka i po 20 stycznia zaczynam łazienkę z białym montażem włącznie potem malowanie ścian i kafelkowanie ok 85% podłóg. Pamiętaj jak chcesz zastosować odwilżacz to niestety zamykasz pomieszczenia ( szczelnie) inaczej będziesz odwilżał znaczną część powietrza wchodzącego do domu. Dodam, że utrzymuję cały czas temp. w pomieszczeniach ok. 11 st. a w aktualnie odwilżanych ok 13. Wilgotność w domu oscyluje obecnie od ok. 75% do 62% (dane z odwilżacza) i powoli spada. Niestety na razie nie chcę większej temperatury - strop nieużytkowy jest nieocieplony tak jak ściany z zewnątrz (mega max Kozłowice 24cm) a ogrzewam prądem panelami na podczerwień. Nie chcę za bardzo popłynąć finansowo przy rachunkach za en. Jacek:yes:
  11. Dzięki za odpowiedź! Przede mną też taka decyzja za kilka miesięcy. Pozdrawiam! Jacek Ps. strona na której można podać mce zamieszkania, przewidywane zużycie prądu - porównanie taryf i cen od różnych dystrybutorów: http://energia.pl/wyniki.php
  12. Witam w nowym roku! Mam pytanie do dany0606. dużą część wątku przeczytałem - jednak z przerwami - w całości "jest niestrawna". Od 1,5 mc mam zamontowane panele podczerwieni z pod Poznania. Zamontowałem prawie wszystkie (niektóre jeszcze czekają na swoją kolej - będą zamontowane jako ozdoba - jako "obrazy olejne" 3 w salonie i 2 w sporej sypialni- dlatego aby nie kusić złego na razie 4 leżą na zapleczu budowy). Domek D06 "Mały" - przerobiony na 3 pokojowy -pow. 75,5m2. Wysokość docelowa (na razie bez podłóg-płytek i paneli) pomieszczeń to ok 2,73m. Ponieważ domek powstał w 2 miesiące (VIII-IX) a w kolejnych 2 tygodniach instalacje, tynki i wylewka z miksokreta. Obecnie odwilżam ściany odwilżaczem o mocy 400w (ok 10-6l na dobę -z każdym tygodniem mniej wody). Niestety nie mam jeszcze ocieplenia -również nieużytkowego poddasza(na stropie). Zima na razie sprzyja za ok. tydzień wchodzą panowie od kafelkowania (większość podłóg), malowania i montażu łazienki. Utrzymuję temperaturę ok 9-10 st., jak będzie potrzeba (zima przyciśnie) to zamontuję pozostałe panele. Ściany z mega maxa Kozłowice (24 cm) a panele nie grzeją cały czas. Temperaturę zwiększam w pom aktualnie odwilżanych do ok. 13 st. Przepraszam za długi wstęp. Interesuje mnie czy ustaliłaś, że nie wchodzisz w II taryfę na podstawie doświadczenia czy "na oko". Też za jakiś czas będę miał dużo czasu na siedzenie w domu - bez pracy zawodowej. Na razie mam prąd budowlany. Domek planuję wykończyć całkowicie ok. czerwca. Poza tym nie chcę wdawać się w dyskusję o wyższości świąt B. Narodzenia nad....... Powiem tylko ,że jak przyjechał do mnie szef firmy wykonującej SSZ to był pod wrażeniem (cholernie pozytywnym, gdy powiedziałem mu że to tylko 600W)) gdy stanął ok 2-3 m od grzejącego panela. A stać go naprawdę na dużo (ma roczne BMW M5,full wypas) - po prostu nie wiedział o czymś takim. Mało też wiedział o ocieplaniu domu płytami PIR - włącznie z architektem (który zaplanował takie ocieplenie w jakiejś rezydencji pod Wrocławiem) oraz redakcją Forum Muratora, która na moje pytania w tej kwestii weszła w sen zimowy. Pozdrawiam w nowym roku i nie odpowiadam na ewentualne "zaczepki" Kolegów aby nie zaśmiecać wątku!
  13. Ja wykonałem część ścianek z silki 11 cm a część (mniejszą) z 8 cm. Tam gdzie przewidywałem wkuwanie się z rurami wodnymi, wieszanie szafek kuchennych itp., dałem 11 cm +ok 3 cm tynku. W pozostałych miejscach 8 +3cm tynku (trochę narzekał tam elektryk - przy otworach do długich puszek). Silka ponoć lepiej tłumi dźwięki ( wieksza gęstość) i jest dość masywna jako działówka.
  14. Do pyt. 3) Niestety nie znam kolorów wzornika. Myślę o czymś około a)piaskowego b)jasnego beżu czy c) "kości słoniowej". Przypuszczam, że te kolory znajdują się gdzieś na środku zdjęcia wzornika z Twojej strony firmowej. Nr koloru z wzornika podałem "na oko" (czuja) - być może niezbyt mi to wyszło. Rozważam zakup nowego wzornika zaraz po nowym roku. Proszę abyś odniósł się cenowo do kolorów które podałem. Z tego co wywnioskowałem z Twojej wypowiedzi to dla mnie raczej b. odpowiedni były nowy rodzaj tynku, domek jest mały i parterowy, stąd różnica w cenie nie byłaby tak porażająca. Ja nie mam też możliwości zakupu ( rozumiem że wyraźnie taniej) "na próbki".
  15. Witam! Na wiosnę ok. kwietnia planuję ocieplić kompleksowo (styro 15) domek postawiony w 2 miesiące (od sierpnia do k. września). Obecnie pod k. stycznia planuję wykańczanie środka - kafle, łazienkę, malowanie itp. Nie boję się nowych technologii ( mam np. założone panele na podczerwień i lekko grzeję budynek) chciałem ocieplić domek płytami PIR Jednak odstraszyła mnie cena i fakt że trzeba je idealnie równo kłaść (nie można tak jak przy styro gdzieniegdzie np. trochę zeszlifować). Pytania do Kol. Fighter1983: 1) Z innego wątku (gdzie wg mnie jesteś liderem wpisów, wysokiej kultury (fachowe, bez zadęcia odpowiedzi chyba na wszystkie pytania forumowiczów) Wiem, że swój dom wykonałeś "w tynku mineralnym + (chyba) farba silikonowa. Czy gdy dzisiaj musiałbyś ocieplać i kłaść tynki wybrałbyś też ten sposób czy raczej tynk Thermosan NQG barwiony w masie. 2) Proszę o porównanie tych dwóch metod. Wcześniej chyba nie raz porównywałeś inne systemy z tynkiem mineralnym Caparol. 3) O ile barwiony tynk Th.NQG (np. o współczynniku jasności np.25 z wzornika fassade A1) jest droższy od nie barwionego - wiadro 20 kg (myślę, że kilka..nascie zł)? 4) Jak długo od zamówienia u Ciebie, po dokonaniu przedpłaty, (Astrobud.pl) na większość elementów z systemu Caparol tynk Thermosan NQG czeka się na dostawę?! Pozdrawiam i życzę zdrowia oraz wielu klientów w nowym roku!! JaceK , dolnośląskie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...