Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

busz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    82
  • Rejestracja

O busz

  • Urodziny 02.11.1991

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

busz's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Poczyniłem trochę radosnej twórczości i wyszło mi coś takiego jak na załączonej grafice, myślę, że na parterze najlepsze jest umieszczenie W1.2 albo ewentualnie W1.3 bo nie ma opcji, żeby wiało komuś bezpośrednio na głowę podczas przebywania w pomieszczeniu, podobnie z W2. Myślę gdzie umieścić W3, myślałem, żeby było pod oknem, ale nie wiem czy to fortunne rozwiązanie.
  2. Nie mam, dopiero zamówiłem sprzęt, myślałem, że jeżeli puszki są blisko to będzie znacznie mniej kucia. Podmieniłem rysunek, już są na nim X, potencjalną lokalizacje jednostek zewnętrznych zaznaczyłem zieloną literą Z.Jeżeli ma to znaczenie to połacie są skierowane na północ i południe. Okno w salonie (to od południa) jest w duzej mierze zacienione przez połac dachu. Btw, Ostatnio sprawdzałem to na poddaszu było 26-27*C a w salonie 23, klimę w nim chcę zamontować głównie pod kątem grzania zimą, z nadzieją, że rekuperacja rozprowadzi ciepło po całym domu.
  3. Cześć, niedługo planuję montaż klimy i zastanawiam się, gdzie najlepiej zamontować jednostki wewnętrzne, niby instalatorzy powinni wiedzieć, ale budowa nauczyła mnie, że dobrze samemu wiedzieć jak powinno się robić wiele rzeczy. Klimatyzacja będzie w pomieszczeniach oznaczonych "X" zależy mi na tym, żeby chłodzenie i grzanie było efektywne. Moje pomysły były następujące: - w salonie chciałbym umieścić jednostkę na ścianie przed kuchnią albo nad schodami blisko narożnika, montaż nad drzwiami do kuchni odpada bo drzwi tarasowe się nie otworzą - na górze, w pomieszczeniu po lewej umieściłbym jednostkę na ścianie po lewej, mniej więcej na przeciwko drzwi (jest tam puszka więc można by podłączyć jednostkę zewnętrzną, a w pomieszczeniu po prawej zostaje ściana "pod X". Tak naprawdę głównie się zastanawiam nad salonem rozwiązanie przy schodach jest dla mnie kuszące bo rury mogę pociągnąć w garażu i mam tam sporo puszek, więc byłoby gdzie podłączyć jednostkę zewnętrzną.[ATTACH=CONFIG]465444[/ATTACH]
  4. Dziękuję za propozycję, zastanawia mnie jeszcze Mapei Lampocem, Knauf F+F i Baumit B30. Nie wiem co wybrać, zastanawiam się trochę nad układaniem warstwowym
  5. Cześć, chciałbym zapytać Was o pomysł na szybkie wykonanie fragmentu posadzki pod prysznic. Podczas robienia posadzek wydzieliłem fragment 90x90 pod odpływ liniowy. Posadzka została wykonana prawidłowo, w przyszłym tygodniu chciałbym podejść do montażu odpływu i zastanawia mnie czym mógłbym "załatać" dziurę w posadzce. Myślałem o 6-centymetrowej płycie budowlanej (byłoby to 2cm poniżej posadzki, więc zachowałbym spadek) i zrobieniu z niej czegoś w stylu "brodzika podpłytkowego", niestety to rozwiązanie odpada bo rurki od podłogówki biegną ~20cm od ściany i docinanie płyty do zawijasów podłogówki jest wręcz niemożliwe. Schemat wygląda jak na grafice poniżej. myślałem, żeby na niebieskim polu zamocować odpływ w płycie budowlanej (co ochroni go przed mocniejszym nagrzewaniem od podłogówki, a na rurki wylać beton szybkowiążący. Pytanie tylko ile czasu coś takiego schnie i czy takie rozwiązanie ma sens, widziałem w internecie różne cementy szybkoschnące, gdzie producenci zachwalają, że po kilkudziesięciu minutach jest już suchy. Zależy mi na czasie ponieważ wydzieliłem sobie urlop w pracy i chciałbym w tym czasie to ogarnąć. Pytanie tylko czy jest to w ogóle możliwe...
  6. Cześć, po ułożeniu wełny na połacie i strop nad poddaszem użytkowym zostało mi sporo wełny, której nie mogłem zwrócić. Postanowiłem wykorzystać ją do ocieplenia połaci na nieogrzewanym strychu, tym bardziej, że będzie tam stał rekuperator i planuję zrobić miejsce na trzymanie sezonowej odzieży. Zdaję sobie sprawę, że w przyszłości może pojawić się problem z wilgocią i już teraz chciałbym się przed nią zabezpieczyć. W związku z tym mam do Was kilka pytań: 1. Jak wentylować taki strych (około 60 m3)? - myślałem o rekuperatorach ściennych / podłączeniu się pod rekuperację / wywierceniu dziur w kominie wentylacyjnym (pomysł z rekuperacją pojawił się po jego wybudowaniu i jest nieużywany) 2. Czy warto ułożyć membranę dachową pod deski na podłodze strychu? - głównie pod kątem sprzątania - żeby podczas odkurzania nie wyciągać wełny i faktu, że z czasem chciałbym przeznaczyć to pomieszczenie na 'gabinet sezonowy' - jak będzie ciepło to wstawię sobie tam komputer, a wiadomo jak to jest czasem coś wpadnie między deski i nie chciałbym, żeby zostało na wieczność w wełnie. 3. Czy zamiast foli paroizolacyjnej warto zastosować membranę dachową od środka? Żeby wilgoć mogła migrować z pomieszczenia - tylko czy wtedy wełna nie zamoknie? Dach pokryty jest blachodachówką i nie ma pełnego deskowania.
  7. Cześć, przymierzam się do schodów, przy interesującym mnie modelu sprzedawca napisał, że montaż powinien być przy ścianie, ponieważ pozwala to na użycie kotew, natomiast w przypadku, gdy ściana nie pozwala na kotwienie (np. z uwagi na zbyt słabą konstrukcję) należy zastosować słup podporowy, którego nie chcę. Tu się pojawia prośba do Was - czy w przypadku zastosowania bloczków gazobetonowych (Ytong Forte) mogę kotwić schody w ścianie? Obejrzałem parę filmów o kotwach chemicznych i kołkach rozporowych, ale nie mam pewności czy mogę je stosować przy schodach z uwagi na dość duże obciążenia. Z góry dziękuję za pomoc.
  8. busz

    Jak ogrzać domek 82m2

    Dzięki za polecenie.
  9. busz

    Jak ogrzać domek 82m2

    Popatrzę, ale mógłbyś powiedzieć, jaki dodatkowy osprzęt muszę do tego zakupić? Haier to też monoblok, a dodatków strasznie dużo...
  10. busz

    Jak ogrzać domek 82m2

    Zadzwoniłem, myślałem, że PC i parę złączek wystarczy. Okazuje się, że "powinienem" (właśnie, powinienem?), kupić zestaw: - PC - amortyzatory stożkowe, - zawory caleffi - grzałkę zapasową - zawór strefowy - bufor - podgrzewacz CWU - grupy bezpieczeństwa - naczynia przeponowe - separator... naprawdę potrzeba tego wszystkiego?
  11. busz

    Jak ogrzać domek 82m2

    Brałbym, ale tej 5kW nigdzie nie widzę Trzeba brać tę 7.8/5.5 Moglibyście napisać co muszę kupić w zestawie z PC żeby sprzedawca nie próbował mnie naciągnąć?
  12. busz

    Jak ogrzać domek 82m2

    Tak sobie myślę, że może zamiast PC do CWU i kotła faktycznie lepiej zainwestować w Haiera 8kW... mniejszych pompek do CO i CWU chyba nawet nie ma... Tylko trzeba by zadbać o sterowanie, żeby nie włączała się za często.
  13. busz

    Jak ogrzać domek 82m2

    Czyli co polecasz? Jak patrzę to PC o małej mocy (<5kW), albo kosztuje tyle co PC do CO i CWU (>15k +), albo jest tylko do CWU.
  14. busz

    Jak ogrzać domek 82m2

    Faktycznie, nie wiem czemu złapała mnie zawiecha...
  15. busz

    Jak ogrzać domek 82m2

    Ale z ciepłej wody korzysta się cały rok, więc dlaczego wspominasz o 8 miesiącach? Poza tym Haier 8kW ma chyba bardzo duży zapas, czy częste włączanie i wyłączanie pompy nie skróci jej życia? Czy do Haiera nie powinienem dokupić jeszcze jakiegoś naczynia "buforowego"? Sama pompa to chyba za mało?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...