Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

FredzioPL

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez FredzioPL

  1. Nie chodzi, że nie mam kasy na wentylację grawitacyjna. Nie mam kasy na rekuperacje za ponad 35k. Za to co pisaliście lokalne firmy powiedziały mi ponad 20-25k pozniej rozbudowa kolejne 15-20k
  2. I tak będę potrzebował kogoś do pomocy? Nie ma nikogo świętokrzyskie kto miałby czas i chcial troche zarobić
  3. Dachówka, membrana i więźba, strop łany plus ocieplenie plus wylewka.
  4. Nie macie jakiejś ekipy w województwie świętokrzyskim która pomogłaby albo podjęła się wykonania takiej instalacji z możliwością późniejszej rozbudowy.
  5. Tylko wiesz, że problemem nie jest koszt rekuperatora 2000 zł tylko wykonania instalacji, poddasze mam nieocieplone więc nie wiem czy same położenie kanałów wentylacyjnych do nich potwory nawiewne i wywiewne plus wentylatory wystarczy, i nie będą tak się skropliny gromadziły i dalej pociły anemostaty w pokojach.
  6. Nawiewników w ogóle nie mam w sciamach. Wentylacja grawitacyjna na każde pomieszczenie osobny kominek wentylacyjny, w każdym pomieszczeniu osobny kanal. Chciałem na razie usprawnić i zrobić wg sztuki wentylację grawitacyjna sprawnie działającą.
  7. Wiesz problem taki ze sama.reku za 2 tys o ile w ogóle to możliwe to ułamek ceny. Kanaly wentylacyjne, cięcie wylewki w stopie układanie ocieplanie itp to minimum 10k kolejne. Sam tego nie zrobię a wyceny na urządzeniu za 4.5k oscylowaly między 25-35k. Dlatego muszę pomyśleć na razie o poprawie tego co mam. Jeśli dobrze rozumie potwierdźcie lub poprawcie mnie 1. Grzybek 2. Skraplacz kondensatu 3. Rura przyłączeniowa albo od razu janal wentylacyjny ocieplony spiro 4. Przy stropie albo rura plastikowa i na nią kanal wentylacyjny Oczywiście każde łączenie zaizolowa e taśma. Czy to się sprawdzi?
  8. Potrzebuję pomocy, porady. Wentylacja grawitacyjna. Dom 2 letni, parterowy. Każde pomieszczenie ma otwór 100/125 w suficie, strych nieużytkowy, w dachu grzybki wentylacyjne z dachówki ceramicznej. Teraz pytanie jak połączyć (kanaly, rury przylaczeniowe, skraplacze itp) grzybki z otworami w podłodze na strychu aby: - było prawidłowo wykonane - nie było poblemow z wilgocią na sufitach - nie było cofki z zewnątrz Obecnie nic poza zwykła oieplona rura spiro nie ma, więc działa jak działa. Wiem że zrobione do kitu ale czy możecie podać schemat albo podesłać rozwiązanie jak prawidłowo pospinać wentylację? Na razie reku odpada - ważniejsza była pompa ciepła o panele więc na co najmniej 2 lata muszę coś innego wykonać. Z góry dzięki za pomoc i radę.
  9. Wiesz w sumie moze nie w calosci ale znajac podejscie niektorych fachowcow ie chce byc nabity i z gory przedstawic mu na czym bym chcial i jak zrobiona, nie chce po wykonaniu napisac kolejnego posta za kilka miesiecy i przez 90% albo 100% forum byc wysmiewany badz pouczany ze bylo napisac wczesniej poczytac albo poradzic sie zeby nie byc w ciula zrobiony albo zeby nie miec zrabanej instalacji. Poza tym licze sie z tym ze wiedza kosztuje i proponuje pomoc w zaplanowaniu moze nie w 100% zaprojektowaniu co i cwu dla mojego domu abym mial cos na czym sie opre, biarac pod uwage albo PC albo ogrzewanie gazowe albo inny sposob.
  10. W 100% podlogowka.
  11. Tak ale jeszcze raz bylbym wdzieczny jakby ktos nawet jesli trzeba odplatnie zrobilby mi pelny kosztorys dla PC i dla elektryki ale rzetelny i realny. Wtedy moge przedstawic mojemu monterowi i porownac i ustalic definitywnie co robic,
  12. Oki a jakies konkrety,na jakim piecy jak zrobiona instalacja cos co moglbym podac gosciowi co bedzie robil mi instalacje. Jesli mozesz prosze o jakies konkrety. Mieszkam w swietokrzyskim ceny nie mam pojeciajakie sa w taniej taryfie. Nie chce abyscie pisali do mnie ogolnikowo, ale jak juz mozecie prosze was o wiecej konkretow, jesli radzicie elektryke oki na czym jak zrobic to w domu, wtedy ide do goscia pokazuje ustalam ile kosztuje prad w taniej taryfie i mysle a tak: za tyle kupisz uzywke PC przekopieszdzialke zrobisz i jeszcze ci zostanie. OMG to samo PC, mieszkam w rejonie gdzie pompy z fotowoltaika dostaje takie oferty PC-ok 25000 i PV-ok 32000 razem około 57000 do tego jak chce moge dorzuci za 20-23 tys rekuperacje i Panie praktycznie za darmo bedzie dzialalo. Z drugiej strony wchodze na forum a tutaj piszecie za 15 tys czyli koszt samego pieca na pellet zrobicie PC i tyle, albo nawet rzuc wszystko zrob elektryke jeszcze wiecej zostanie i jeszcze taniej. Prosze Was jesli to nie problem napiszcie w kilku zdaniach w kilku pkt na jakim osprzecie i w jaki sposob to zorobic aby koszty roczne ogrzewania CO i CWU wyszly mi w granicach 3-3.5 zl i bede juz zadowolony a kazda kwote ponizej biore w ciemno i obiecuje nawet na pismie krate whiskey czy czego tam chcecie jak sie sprawdzi. Pozdrawiam
  13. Dlatego zwracam sie do forum, jesli znajde cos kosztowo nieznacznie przekraczajacego gaz uzasadnionego ekonomicznie to pewnie i zmienie zdanie. Jesli na forum jest ktos kto moze wycenic mi, pozniej wykonac albo podac kto w tej sumie wykona instalacje jestem sklonny zminic rodzaj systemu ogrzewania. Jesli nie w tym watku prosze o kontakt na priv. Dzieki i pozdrawiam
  14. Komin 180 system Konekt glownie robiony z mysla o pellecie, gaz wyszedl w ostatnim czasie niestety ten czas zanim to uruchomia.
  15. hmm, nie wiem czy brudnego czy czystego ale takie dostalem oferty w moim rejonie. Sam nie mam pojecia ani o pompach ciepla ani o niczym z tym zwiazanym wiec wyslalem zapytania do kilku okolicznych instalatorow i stad ceny. Jesli na kociol na pellet mam przeznaczone okolo 15 tys razem z cala instalacja okolo 30 tys to nie ma mozliwosci zwiekszyc tego do 60 tys Druga sprawa nie mam nikogo kto potwierdzilby koszt instalacji jak i eksploatacji takiego rozwiazania wiec sklaniam sie ku gazowi (ale niestety poplynie w granicach 06.2021) albo ku pelletowi. Jesli macie jakies to poza pisaniem kosztow dajcie konkretne rozwiazania albo firmy ktore w woj. swietokrzyskim zrealizowalby i zainstalowaly w takich cenach. Pozdrawiam
  16. Jakbym mial na miejscu firme/osobe ktora zrobilaby, doradzila i zainstalowala pompe powietrzna w granicach 10-12 tys, plus rekuperacje 6-8, dodatkowo zagwarantowala ze sprwadzi sie i kosztowo bedzie podobna w eksploatacji do pelletu czy gazu ziemnego to moglbym sie zastanawiac. Niestety koszty dla mnie przerazajace: ziemna w granicach 70-80 tys powietrzna 25-30 tys z rekuperacja ponad 40 tys. To zabija skutecznie takie rozwiazanie.
  17. Witajcie Obecnie jestem na etapie stanu surowego zamknietego, czekam na elektryke i na wiosne tynki wylewki i hydraulika Chcialem dokonac wyboru pieca. Dom jest to parter okolo 110 m uzytkowych z garazem 2 stanowiskowym, kotlownia okolo 9 m. Budowany jest z solbetu 400 i ocieplony 15 steropianem, okna Jezierski 3 szyby, dach welna 20/30 cm lub styropian i wylewka, strop lany. Zastanawialem sie poczatkowo nad pelletem, teraz sklaniam sie ku gazowemu ale jest jedno male ale. Dom planuje ukonczyc w przyszlym rok a gaz doprowadzony bedzie w ciagu 3 lat Doradzcie w jaki sposob nie rujnujacy instalacji i budzetu ogrzewac dom przez 3 lata aby moc pozniej dolaczyc sie do gazu? Myslalem albo nad przerobieniem jakiegos starego pieca (mam mozliwosc zabrania za free od tescia zembca) na pellet i ogrzewanie nim przez ten okres albo pojawily sie nawet propozycje zrobienia instalacji pod gaz i ogrzewania butlami nie wiem na ile to sci-fi na ile realne i jak kosztowo by sie to ksztaltowalo? Przerobka pieca zebca licze okolo 4 tys (palnik, podajnik i reszta) znaczny naklad pracy tescia albo jak mu sie uda postara sie zrobic przez zime palnik na pellet sam Mozecie cos zaproponowac w tej sytuacji? Pozdrawiam
  18. Witajcie Jestem na etapie miedzy stropem a dachem i zaczynam coraz mocniej zastanawiac sie nad wyborem pieca na pellet (jesli chodzi o rodzaj paliwa juz podjelismy decyzje). Dom ma okolo 115 pow. uzytkowej plus garaz 2 stanowiskowy i kotlownie. Budowany z solbetu 600tki ocieplony bedzie 15 sciany, 10 podloga i 25 strop. Glownie ogrzewanie podlogowe plus grzejniki w lazienkach. Jakiej mocy i jakiej firmy polecilibyscie kociol do tego domu? Z razji lokalizacji (woj swietokrzyskie) w poblizu mam SASa, Defro i Ekofire ale nie ograniczam sie do tylko tych producentow, zalezy mi na dobrze dopracowanej konstrukcji z mechanizmami czyszczacymi aby ograniczyc obsluge pieca. Z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam.
  19. Witajcie Jako ze jestem w trakcie konczenia projektu i chcialem wybrac i dostosowac go do ogrzewania prosze was o pomoc i informacje. Do dnia dzisiejszego praktycznie zdecydowany bylem na ogrzewanie pelletem. Dom to wariacja domu w akebiach II z 2 stanowiskowym garazem, wariacja bo deko podobny ale 110 pow uzytkowej, garaz 2 stanowiskowy kotlownia 8 m i garderoba. Podlogowka w salonie lazience i kuchni. Prosze poradzcie mi jaka firme (swietokrzyskie) odwiedzic aby kolejny raz sie nie wystraszyc cena (do tej pory nie dostalem oferty nizszej niz 40 PC i 15-17 WM), dlatego sklonilem sie ku pelletom. Domek bedzie budowany z solbetu 400 24 cm + styropian 15 lub 20, dach welna 30, podloga styropian 20. Okna standard 2 szybowe. Jesli potrzeba dodatkowych informacji prosze pisac. Pozdrawiam i dzieki za pomoc.
  20. A moglibyscie polecic albo podac namiary na kogos z woj. swietokrzyskiego gdzie moznaby zglosic sie o wycene (aby nie zdarli i nie wystraszyli) PC i WM? W sumie jeszcze wszystko moge ustaiic zanim nie klepne u projektanta. Moze uposledzony nie jestem ale z racji wykonywanej pracy (czeste dluzsze wyjazdy) raczej sam nie bede mogl zainstalowac sobie nawet WM o zonie nie wspomne .
  21. Jak nie pellet to co? PC - wszystko oki ale oferty zaczynaly sie od 40 tys, WM nie dostalem nic ponizej 17 tys Albo taki rejon albo tak szukalem ale przerazilo mnie to dlatego skierowalem sie ku pelletowi.
  22. OK, w takim razie mozecie mi poodac jakies strony, firmy czy oferty na wykonanie WM wraz z GWC o ile potrzeba. Zalezy mi teraz zanim zdecyduje czy wykonywac czy nie kominy wentylacyjne aby podjac decyzje o wentylacji. Bede mogl od razu wybrac wykonawce i wykonac mechaniczna mysle ze kosztowo bedzie porownywalnie do 3 kominow z ktorych zrezygnuje albo nieznacznie bedzie sie roznila? Dobrze kombinuje? Jesli chodzi o GWC czy sprawdzi sie przeponowy i jak zwiekszy inwestycje? Mozecie podac szacunkowe realne koszty takiej instalacji? Wracajac jeszcze do pieca mozecie podac nad jakim sie zastanawiac czy WM - Rejon woj. swietokrzyskie. Z gory dzieki za pomoc
  23. Witajcie Obecnie jestem na etapie ukonczenia projektu domu czekam na papierologie aby moc w granicach lipca rozpoczac budowe. Chcialem wczesnej dokonac wyboru pieca. Dom jest to parter okolo 110 m uzytkowych z garazem 2 stanowiskowym, kotlownia okolo 9 m. Budowany bedzie z solbetu 400 i ocieplony 15 steropianem, okna standard, dach welna 30 cm, strop lany. Zastanawialem sie poczatkowo miedzy groszkiem a pelletem, teraz sklaniam sie ku drugiemu. Jakie piece polecilibyscie mi do tego domu, albo co dodatkowo poprawic na etapie budowy i projektu? Generalnie projektant radzi mi rezygnacje z kominow wentylacyjnych a wyprowadzenie z kazdego pomieszczenia otworu i poprzez rure ocieplona welna i grzybka na dachu celem - prosze wybaczyc ale powtarzam co zapamietalem aby w przyszlosci mozna bylo zastosowac rekuperator. Prosze najbardziej o pomoc i sugestie w wyborze pieca i wymiennika oraz jesli macie jakies sugestie przed rozpoczeciem budowy zwiazane z materialami rowniez bede za nie wdzieczny. Pozdrawiam
  24. Witam wlasnie przymierzam sie do zakupu i w przyszlosci niedalekiej postawieina domku iesiac miodowy c03, czy bylaby mozliwosc uzyczenia na maila nie tyle samego kosztorysu (choc jesli mozna to prosilbym) ale rozpiski zapotrzebowania na materialy, chcialem wycenic koszty samym materialow a pozniej robocizny zeby wiedziec na co sie porywam. Z gory dziekuja za wszelka pomoc mail [email protected]
×
×
  • Dodaj nową pozycję...