Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pan_boczek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    36
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pan_boczek

  1. ehhh ... bardzo złe rozumowanie bardzo złe ... nie wiem jako można zamieniać wełnę o lambda 0,033 nad 0,035 - z U 0,10 na U 0,094 - niby różnica znikoma ale Isover jest o niebo lepszy !
  2. Na forum nie znajdziecie rzetelnych opinani na temat żadnej firmy .... tutaj jest pełna anonimowość - polecam przejechać się do domu przez nich zrealizowanego i zobaczyć/porozmawiać na własne oczy.
  3. pan_boczek

    szkielet i wilgoć

    Masz Tyvek od zewnątrz i ściana jest mokra ? Polecam sprawdzić szczelność połączeń tyveka - co zostało użyte do połączenia tyveka ?
  4. Chyba masz słabe doświadczenie w takim razieeeee..... firmy które produkcją własne drewno w Polsce nie posiadają odpowiednich warunków !! Proszę o przesłanie chodź by jeden firmy która posiada certyfikację na oferowane przez nich drewno ?
  5. Jesteś tutaj Świeżakiem a się rzucasz - uważaj na swoje opinie wyrażane na forum . Opinia na temat tej firmy jest każdemu znana i nic więcej na forum niż na poprzednich postach nie usłyszysz. Osoby co wybudowały z nimi się nie wypowiadają - albo to źle albo to dobrze nie wiadomo. Kolega wyżej może i jest teoretykiem, ale zna całą tematykę lepiej od ciebie - powinieneś się go zapytać o radę niż bluźnić. Tym bardziej że jesteś z Częstochowy nasuwa się kilka podejrzeń, wyluzuj !!!.
  6. Cześć, Z żoną długo planujemy i szukamy szukamy. Planujemy budowę domu autonomicznego. Już większość mamy zaplanowane Teraz niestety mamy problemem z doborem fotowoltaiki do naszego domu 160m2. Przyjmując że będziemy zużywać: zużycie energii na poziomie 7 500 kWh rocznie - implikuje to instalacje na poziomie 8kW - koszt takie instalacji to średnio między 25.000 a 35.000 PLN + Do tych kwot należy dodać elementy magazynowania energii i dodatkowy przemiennik. Teraz mamy mieszane opinie bo różne firmy mówią nam różne rzeczy z tym związane. Jedni mówią że w Polsce nie ma wystarczająco naświetlenia na tego typu instalacje a drudzy mówią że bez problemu mają takie instalacje inwestorzy i się to sprawdza. Czy macie jakieś koncepcje na ten temat ? Jakieś doświadczenie z instalacją off-gridową ? Dziękuje za info z góry.
  7. Nie polecam szukania firmy polecającej na forum (zgłoszą się do ciebie majstrowie, którzy typowo szukają zleceń bo ich nie mają). Poszukaj w google - i sugeruj się liczbą realizacji. Pamiętaj że są firmy z całej polski a nie tylko z okolicy !!
  8. Najważniejsza jest Ek = 74,01 kWh/(m2rok);w skrócie jest to ilość energii jaką należy dostarczyć do budynku z zewnątrz, aby wyprodukować potrzebną ilość energii użytkowej czyli faktycznie to jest to za co płacimy i na co idą nasze ciężko zarobione pieniądze. Eu = 31,88 kWh/(m2rok) wypisywane przez ciebie - zależy od jakości budynku w zakresie jego kształtu, wielkości przeszkleń, orientacji w terenie ( jak będzie ułożony u ciebie), izolacyjności przegród nieprzezroczystych i stolarki, likwidacji mostków termicznych ( o ile zostanie poprawnie wykonany budynek) - warto poszukać czegoś w prostszej bryle dachu i zaoszczędzić na wykonawstwie.
  9. Dlaczego tak uważasz ? Polecam technologię prefabrykowaną - nie polecam firm polecanych na forum bo z tym to różnie zazwyczaj są to użytkownicy/pracownicy polecanych firm. Z prefabrykatów budowa będzie zimą a i same koszty budowy bardzo zbliżone. Obecnie jest bardzo dużo firm budujących tą metodą na rynku - znajdz firmę która specjalizuje się w produkcji indywidualnych projektów - umów się na rozmowę i zaczynaj planowanie.
  10. Jaki projekt architektoniczny czy wykonawczy ? Zamiast składać całą opisów-kę złóż tylko to co potrzeba. Nie potrzeba przysięgłego.
  11. Tutaj się muszę zgodzić - jak firma może się specjalizować we wszystkim w tym pamiętaj że oferując budowę pod klucz musi ona jeszcze na tym zarobić. A z budową pod klucz właśnie schodzi najwięcej czasu - na czasie robocizny się nie da oszukiwać no to trzeba używać materiałów gorszej jakości. Chyba że wybieramy ofertę 4000 pln za 1m2 to wtedy można się spodziewać dobrej jakości wykonania wewnątrz. Warto wziąć firmę aby wykonała konstrukcję domu z zewnątrz i skończywszy na g-k/gips wewnątrz a w środku wykańczać sobie zgodnie budżetem i upodobaniem.
  12. Wersja z betonu koniecznie - Ponieważ ? Wystarczy zrobić system wiązarów dachowy np: MITEK i koszty spadają nam dramatycznie Termacila mają U = 0,173 W/m2K przy 48cm dla mnie nie ma rewelacji. Ytong 48cm U = 0,17 W/m2K - 50cm w ścianie super to będzie wyglądać... racją jest że bryła budynku podraża jego wykonanie. Najtaniej wyjdzie prosta bryła z dachem 2 spadowym - poszukaj na internecie jest masę projektów które przypadną ci do gustu. Sama technologia wykonania czy współczynnik a w tym koszty utrzymania to wszystko można ustalić na etapie budowy, chodź nie każdy projekt będzie w stanie uzyskać taki sam EP !
  13. Wybrałeś materiały z wyższej półki to i musisz się spodziewać ceny z wyższej półki. Poszukaj na Śląsku jest kilka firm co specjalizuje się w tego rodzaju budownictwie. NA forum nie szukaj polecenia - bo zazwyczaj zgłaszają się i reklamują partacze nie mający pracy ani zamówień.
  14. Kolego kamilb1987b czytając twój opis na temat budowy domów pasywnych to widzę że wiedzę posiadasz ale z internetu się wszystkiego nie dowiesz - a tym bardziej kosztów wykonania czy kosztów materiałów itp ... Drzwi do domu pasywnego za 10.000 PLN ? Żeby mieć rolety zautomatyzowane to nie trzeba mieć systemu inteligenty dom, a tym bardziej nie w kwocie 500PLN za sztukę Aby osiągnąć współczynnik przegrody dla domów pasywnych może nie warto inwestować w 2x większą izolację a izolację o lepszym współczynniku przewodzenia. Dokładnie mankamentem domów pasywnych, jest ulokowanie dużych przeszkleń od strony południowej co w lecie może być zdradliwe. Co do projektów domów pasywnych, to radzę poszukać trochę w internecie - bo są powalające realizacje a nie jak każdy myśli bryła klockowata i koniec. Dokładnie mówiąc wybierając budowę domu pasywnego trzeba uważać na znachorów/guru/bace/liderów/fachowców itp ... bo przykładów ciemnoty jak wspomniałeś jest wiele ....
  15. hehe ależ oczywiście super doświadczenia łołoooooooooo żal !!
  16. Witam, Dziękuje za wyjaśnienie i potwierdzenie faktów. Bardzo mnie cieszy fakt, że firma nie jest w upadłości i dobrze się ma. Czy nie jest to wprowadzanie klientów w błąd, gdy firma chwali się realizacjami budynków, które wybudowała inna firma? "Zrealizowaliśmy już ponad 1000 inwestycji, nie sposób ich wszystkich ująć w krótkim opisie …" - firma powstała w 2013 roku i wykonała ponad 1000 domów ponieważ może to być mylne dla osoby odbierającej ! Można przejąć (kupić) slogan, firmę, technologię ale realizacje na jakiej podstawie ? - skoro firma przejmująca fizycznie tego nie wykonała.
  17. No no no - uwielbiam te kosztorysy biur projektowych. Mizerny marketing mający na celu zwabienie klienta byle tylko kupił projekt.
  18. Szczerze to mam już dość tych firm ... powstają jak grzyby po deszczu, i nabijają klientów w butelkę. Nie wiem jak trafili do nas z żoną, pewnie kiedyś przesłaliśmy zapytanie http://www.krs-online.com.pl/domek-invest-sp-z-o-o-krs-902625.html Firma reklamuje się że jest na rynku od 25 lat a zarejestrowana została 2013-09-06 ehh.... po prostu rozkładam ręce. NA stronie widnieją jako Domek Sp. zoo gdzie indziej jako Domek Invest Sp. zoo - tutaj firma Domek Sp zoo chyba w upadłości bo nie ma informacji na temat zarządu http://www.krs-online.com.pl/domek-sp-z-o-o-krs-1444.html
×
×
  • Dodaj nową pozycję...