Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Freedo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

Freedo's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Owszem, ja przerabiałem i to całkiem niedawno. Ale nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości. W optymistycznej wersji fachowiec stwierdził, że da sie zbić kafelki z tynkowanej ściany, bez uszodzenia tynku, ale to guzik prawda. Wystarczy jedna, dwie płytki przyklejone bardzo mocno do tynku i już on się odspoi od ściany. Zwyczajnie płytki odchodzą z tynkiem, a cała reszta jest naruszona.......i po sprawie......tynk do skucia. Na Twoim miejscu nie łudziłbym się i nie szukał oszczędności. Jeśli płytkarz dobrze wykonał swoją robotę, to marne szanse na odzyskanie czegokolwiek.
  2. Ocieplenie jako ochrona cegły przed zawilgoceniem to dość kosztowne rozwiązanie . Ale jako ochrona prze ucieczką ciepła może być ). Tylko pozwól ścianie dobrze wyschnąć, żebyś zawilgoconej ściany nie zamknął pod styropianem.
  3. Jeśli nie będziesz miał gdzie mieszkać na koniec roku( sprzedaż mieszkania np.), to warte będzie zachodu. Jeśli baaaardzo chcesz mieć swój dom i mieszkać w nim jak najszybciej, to warte będzie zachodu. Jeśli odpowiedź na te pytania nie jest krytyczna, to nie warto.
  4. Ta do 3W raczej miękka jest. Na miękkie trudniej nałożyć klej i docisnąć. Z drugiej strony, jak ktoś chce, to wszystko może zrobić. A tak musisz powiązać obie ściany ze sobą.
  5. Napewno większą skuteczność będą miały anteny kierunkowe. Czyli powinieneś zorientować się, gdzie są nadajniki programów, które Cię interesują( wykaz nadajników podstawowych stacji jest na stronie )i spróbować znaleźć kierunek, z którego możesz odbierać jak najwięcej stacji z jednej anteny + ewentualnie druga na kanały 6 - 12, bo w tym paśmie z reguły nadaje 1pr TV. Mając taką wiedzę z pewnością uda Ci się dobrać odpowiedni model anteny na żądany zakres. Inna sprawa to informacja, którą niedawno przeczytałem w necie, że TVP rezygnuje z opłat za transmisję swoich kanałów w sieciach satelitarnych. Zatem można oczekiwać, że te kanały pojawią się w ofertach platform cyfrowych ( bądż już są ), i instalacja takiego systemu rozwiąże problem słabego sygnału tv ?
  6. Pod gniazda i wyłączniki równie popularne są puszki 60 mm. A wiertło to otwornica, najlepiej z widią . Mozna kupić o rozmiarach 65 i 75 mm. Zapewne są i większe, ale ja akurat takich używałem. To bardzo dobre rozwiązanie pod warunkiem, że masz do dyspozycji młotowiertarkę. Zwykła wiertarka udarowa może sobie nie dać rady, ma za mały moment obrotowy( no chyba że ściana to miękki BK ).
  7. Polecam stronę http://www.dipol.com.pl Znajdziesz tam - mam nadzieję - rozwiązanie swoich problemów. Bardzo kompetentna strona w temacie odbioru TV we wszelkich odmianach.
  8. Jak widzę wątek się nieco rozwinął To opowiem Wam, jak się zakończyła historia, która spowodowała, że powtał. Otóż właściciel domu, w którym była eksplozja dostawił do swojego kotła olejowego kocioł miałowy i włączył go oczywiście w układ zamknięty, łącząc go z kotłem olejowym? Kiedy układ był pod kontrolą, jakoś to działało. Feralnego dnia, przed pracą, zszedł rano do kotłowni i zasypał miałowca , aby nie musiała tego robić żona.. Zrobił to przekonany, że piec jest całkowicie wygaszony, bez żaru. Kocioł był też wyłączony spod napięcia, zatem nie mogła działać pompa obiegowa. Żona miala włączyć go i podpalić. Okazało się, że źle ocenił stan kotła, bo wewnątrz był żar, od którego wsad się zajął i kociołek rozpalił się w najlepsze. Ponieważ nie było obiegu, a uład był zamknięty, w krótkim czasie wszystkie zawory bezpieczeństwa zaczęły wyć . To być może uratowało życie człowiekowi, który akurat miał coś robić w tym domu. Ponieważ usłyszał te gwizdy nie wszedł od razu do kotłowni, tylko nasłuchiwał, co się dzieje i został w momencie wybuchu odrzucony przez drzwi, które wyleciały , wyrwane z zawiasów. Kotłownia uległa całkowitemu zniszczeniu. Człowiek wyszedł z tego zdarzenia trochę potłuczony, ale cały. Była tam straż pożąrna, policja i pogotowie, które zabrało pechowca do szpitala. Po paru dniach wyszedł, więć na szczęście nic wielkiego się mu nie stało. Jak z tego widać, do nieszczęścia nie potrzeba dużo. I nie ma co wmawiać sobie, że mnie się to nie przydaży...........przydażyć się może każdemu. Dlatego nie warto ryzykować.
  9. A czy zainstalowałeś już je filemonie ? Jeśli tak, to jak pracują i jak się kocioł zachowuje ?
  10. Bardziej mnie interesuje to, jak sie będzie zachowywał kocioł w instalacji o pojemności ok 18.5 litra wody, bo tyle byłoby w moim przypadku ? Czy nie będzie tak, że kocioł bardzo szybko osiągnie nastawioną temperaturę wody kotłowej i się będzie wyłączał bez względu na inne sterowania ? Bardzo proszę fachowców ( ja nim nie jestem ) o opinię na ten temat .
  11. Czytam o tych regulusach, ale jakoś nie bardzo się mogę przekonać. Grzejnik o mocy 2700 watów ma w sobie niecały litr wody .....???. I drogie są bardzo. Porównywalny Purmo 1200/600 mm kosztuje u mnie 399, a regulus wedle cennika 650 zł.
  12. Instalacja CO będzie wykonana w systemie Hepworth i zasilana gazowym kotłem dwufunkcyjnym. Czy rodzaj grzejnika będzie miał znaczenie w takiej konfiguracji, skoro przy jednakowych wymiarach i parametrach grzewczych jeden i drugi emituje bardzo podobną ilość energii cieplnej - różnice w zasadzie można pominąć ? Może są jakieś inne przesłanki technicznej natury, które czynią jeden z tych grzejników lepszym od drugiego ?
  13. Niewiele rozumiem z tej plątaniny rurek, ale chciałbym się dowiedzieć, czy w efekcie tej instalacji można używać kotła na węgiel do zasilania instalacji CO w układzie zamkniętym podpiętej do gazowego Vaillanta ze zdjęcia ? Jeśli tak, to czy to małe coś przy pompach, to wymiennik i czy jest on w stanie odebrać całą energię wytworzoną w kotle węglowym ? Domyślam się, że tradycyjny kocioł pracuje w typowym układzie otwartym ? Jeśli pytanie jest naiwne, proszę o tolerancję, ale wyobrażałem sobie ten wymiennik, jako coś dużego, co jest w stanie przekazać energię do zamkniętego układu.
  14. Pablo Twój MiniTerm jest atmosferyczny , czy turbo ? Też chcę kupić miniterma, ale turbo z zestawem spalinowym przez ścianę. Ale jak poszedłem do przedstawiciela w Piotrkowie, to mi wyciągnął książeczke i zaśpiewał 3123 PLN za kocioł + 573 PLN za komin do niego. Gdzie kupowałeś swój kociołek, może tam będzie taniej ? W necie są firmy, które oferuja go po 2450, ale narazie nie wiem jak jest z gwarancją i uruchomieniem tak kupionego kotła? Napisałem do Termeta..........zobaczę, co odpiszą?
  15. Ponieważ temat okazuje się nie całkiem jednoznaczny, wymyśliłem że w łazience i werandzie nie będzie zaworów termostatycznych. Tym samym będzie zachowany pewien " obwód bezpieczeństwa " dla kotła. Te pomieszczenia są i tak najbardziej stratne, więc niech sobie grzejniki chodzą na full.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...