Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

profi82

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez profi82

  1. Powietrze na Arnikowej wbrew pozorom nie jest za czyste. Zimą wymieniam filtr w rekuperatorze co około 2-3 miesiące, jest czarny i śmierdzi sadzą (producent zaleca wymianę raz na pół roku). Zeszłej zimy, jak nie było wiatru i był alarm smogowy filtr zapchał się w 1 dzień - rekuperator "wył" bo silnik nie był w stanie ciągnąć powietrza przez zapchany filtr.
  2. profi82

    Stelaż katamaranu

    Coś wyszło https://www.dropbox.com/sh/hbl09f2mbnihawp/AABqgq8HtbRQyQfiNlvWGLl2a?dl=0
  3. Witam przyszłych sąsiadów Zamierzamy z narzeczoną kupić dom na Lubczykowej Górze. Mamy już podpisaną umowę rezerwacyjną i aktualnie jesteśmy na etapie przygotowań do podpisania umowy przedwstępnej z umową na dalsze prace po przeniesieniu własności. W takim przypadku są umowy: - przedwstępna - przeniesienia własności - wykonania dodatkowych prac przez Trust - wykonania dodatkowych prac przez inne firmy Co ważne inwestorem i firmą, która będzie robiła odbiór budynku ma być Trust - właśnie to stanowi największy problem dla banków i w większości nie zgadzają się na taką formę umów. Z tego co wyczytałem na forum niektóre osoby kupiły dom właśnie przy takiej konstrukcji (albo podobnej - bez wykonania dodatkowych prac przez inne firmy). Szukamy informacji które banki udzieliły kredytu w takiej sytuacji i kontaktu do osób z banku, który taki kredyt obsługiwały. Od jednej sąsiadki już mamy informację o tym, że bank PKO BP zrobił taki kredyt wraz z kontaktem (jeszcze raz dziękujemy .
  4. Witam, Wiem, że budowa katamaranu to nie budowa domu, ale widziałem na forum kilka tematów z prośbami o pomoc przy konstrukcjach stalowych więc postanowiłem również zapytać. Poniżej garść informacji. Buduję katamaran motorowy "własnym sumptem" i mam problem z zaprojektowaniem stelażu pokładu ze nierdzewnych profilów o przekroju prostokątnym. Znajomi, którzy zbudowali amatorsko kilka konstrukcji stalowych (były to konstrukcje stacjonarne np. wiaty) doradzili mi wykonać stelaż z profilów 20x40x2 lub 20x60x2, ale ostatnio spotkałem się z opinią, że może to być niewystarczające. Katamaran będzie składał się z 4 pływaków (po 2 w rzędzie), które już są wykonane (załączam zdjęcia). Do pływaków na 16 śrub (fi)8 po 4 na każdy pływak będzie przymocowany stelaż pokładu. Mocowanie będzie za pomocą płaskowników nierdzewnych o wymiarach 100x100x5 przyspawanych do stelażu. Pływaki nie będą połączone ze sobą, jedynie ze stelażem. W załączeniu przesyłam rysunki projektu całego katamaranu oraz stelażu z wymiarami. Na rysunkach stelaż jest z wykonany z profilu 20x60x2. Stelaż nie posiada wzmocnień po przekątnych. Jeżeli będą one konieczne, będzie trzeba je umieścić tak, żeby nie zasłaniały dostępu do otworów luków inspekcyjnych (widoczne na zdjęciach pływaków). Wyporność pływaków do całkowitego zanurzenia to około 2500kg i takie możliwe obciążenie katamaranu chciałbym założyć przy doborze rozmiarów profilów. Katamaran nie będzie rozwijał dużych prędkości. Prędkość "przelotową" szacuję na 10-20 km/h, a maksymalną ok. 30km/h. Dodatkowym zagrożeniem konstrukcji stelażu jest fakt złożenia pływaków z 2 części. W przypadku wpłynięcia na przeszkodę dodatkowe siły będą działały na stelaż w części środkowej, gdzie dałem dodatkowe elementy profilu o długości 200mm. Załączam rysunek sytuacji. Prosiłbym o radę, czy stelaż z profilu o wymiarach 20x60x2 (lub 20x40x2) będzie wystarczający, czy powinienem użyć większych profilów. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie rady, sugestie, uwagi na temat konstrukcji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...