Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wschodnie-pastwiska

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Pozwolenia

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lubelskie
  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

wschodnie-pastwiska's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzisiaj jak podlewałem zobaczyłem ze między szczelina dylatacyjną która rozgranicza dwa pomieszczenia jedna strona trochę się ugina jak stanę nogą tak może na 3mm. Widział to mój Pan od wylewki cyt. " tak ma być bo w tym miejscu pracuje" ja w to nie wieże. Ale może faktycznie poczekam i jak uruchomię ogrzewanie zobaczę co się będzie dziać jak popęka to do poprawy. Jak zawsze pod górkę...
  2. Jakieś tydzień temu miałem wylaną wylewkę z miksokreta ale najpierw opiszę jak to wyglądało i w czym problem. więc od samego początku: - zagęszczona podsypka z piasku - wylany chudziak 12 cm z betonu towarowego B10 - folia 0.5 - styropian EPS 100 w domu a garażu parking kpa 150 - membrana - ogrzewanie podłogowe - wylewka z miksokreta z plastyfikatorem do ogrzewania podłogowego + mikro zbrojenie wysokość posadzek została przez mojego murarza ustalona na 17.5 cm i tak też zostały osadzone okna i drzwi wejściowe czyli: - 5 x 5 na przekładkę styropian - wylewka 6 cm - 1.5 cm płytka a teraz sedno sprawy i mojego bólu głowy. Po zmierzeniu grubości wylewki po wyjęciu dylatacji brzegowej i w miejscu gdzie ma być odpływ liniowy stwierdziłem iż wylewka nie jest na całej powierzchni o tej samej grubości i waha się tak od 6 cm do nawet 4 cm. I teraz się zastanawiam co robić, zostawić i mieć nadzieję że wytrzyma i płytki nie popękają czy o zgrozo kuć wylewkę w tych najcieńszych miejscach dać mniej styropianu tak żeby ta wylewka była w granicach 6 cm. W garażu mam na poziomie 9-10 cm wylewki oraz dodatkowo zbrojenie więc chyba wystarczy. Dzisiaj zadzwoniłem do mojego Pana który robił wylewki i on nie widzi problemu cyt" no trochę mało ale wytrzyma" szlak może człowieka trafić. Poradźcie drodzy forumowicze cóż począć !!!!!
  3. zadaszenie wyciągnięte z dachu (podobnie jak w kuchni) z pozycji jadalni na dwóch słupach żelbetowych, w tedy szerokość wychodzi około 350x400 długi wymiary oczywiście po okapie dachu.
  4. U mnie tylko tarasowe będzie zmienione na 360 oraz w pokojach zamiast 2 okien na jedno szersze 180 tylko ta wysokość mnie zastanawiała 210 czy to nie za nisko będzie, mam nadzieję że Projektant wiedział co robi. Dorabiam jeszcze częściowe zadaszenie tarasu.
  5. I rozumiem że będziesz zakładał okna od posadzki do 230 zamiast tak jak jest w projekcie do 210 dobrze rozumie.
  6. Czyli u Ciebie będzie wyższa wysokość pomieszczeń o te 24 tak? Czyli będziesz miał nie 270 a 294!
  7. Tak chodzi mi o okap dachu. Między oknem a tym okapem zostaje około 15 cm, więc okna na wysokość 230 nie dasz bo wejdziesz w okap.
  8. Zobacz na wizualizacji jaka zostaje odległość od okna do podbitki nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć.
  9. Witaj Maciej10, a co z wysokością okapnika! Jak patrze na wizualizacje to widać iż mimo okna na 210 do okapnika zostaje może 15cm. Wiec wyższego okna nie dasz!
  10. Witam!! mam pytanie do osób już budujących lub też do tych co przymierzają się do budowy Grenady. Naprawdę ciężko jest uzyskać jakiekolwiek informacje na temat w/w projektu. Ja jestem na etapie formalności a nurtuje mnie jedna rzecz w projekcie zaprojektowana jest wysokość okien na 210:( i tak się zastanawiam czy to nie za nisko!! przy wysokości ścian 270, czym się kierował Projektant ustalając taką wysokość. Już mnie głowa boli od myślenia - wszędzie u moich znajomych wysokość zaprojektowana jest na 230 a tu 210 czemu!!! Teraz żeby to zmienić trzeba by było podnosić ściankę kolankową o 20 i powiększać wszystkie okna do 230. Co zrobić z tym fantem? Forumowicze ratujcie!!!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...