Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

maks87

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O maks87

  • Urodziny 11.03.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Kod pocztowy
    01-460
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

maks87's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Cześć potrzebuję porady przed zbliżającym się remontem pokoju o powierzchni 20m2 w ponad 40-letnim domu. Obecnie w pokoju na podłodze znajduje się parkiet, który jest bardzo zniszczony. Dodatkowo podłoga jest bardzo nierówna, różnica między środkiem a rogiem pokoju to ok.4 cm, dlatego planowana jest wymiana parkietu na deskę barlinecką lub jakąś litą deskę (to jeszcze do zastanowienia się) oraz oczywiście jej wyrównanie (teraz ciężko meble prosto ustawić). Co siedzi pod parkietem to się dopiero okaże jak zostanie zerwany, ale zapewne będzie trzeba to porządnie wyczyścić (parkiet klejony na lepik). I tu powstaje pytanie co dalej: jak najlepiej wyrównać całą powierzchnię aby było dobrze? Wylewka samopoziomująca? Zaprawa wyrównująca? Albo połączenie tych dwóch rzeczy, czyli najpierw zaprawa, a na wierzch wylewka samopoziomująca? Wszystkie te rzeczy mają dwa duże minusy: dodatkowo obciążą strop a także potrzeba sporo czasu na wyschnięcie, zanim przystąpi się do układania podłogi. Czy są więc jeszcze jakieś inne, lepsze, szybsze, tańsze... metody na wyrównanie podłoża pod deski? A może nie ma co kombinować, tylko własnie zrobić to w ten sposób, miesiąc się przemęczyć aż wyschnie, ale będzie pewność, że jest zrobione ok? Na tego typy wylewkach pisze, że wysychają w 1-2 dni. Rozumiem, że to czas po którym można spokojnie chodzić po podłodze, ale trzeba zdecydowanie więcej (3-4 tygodnie?) aby kłaść deskę? Natomiast samo chodzenie po takiej "świeżej" wylewce i wykonywanie dalszego remontu (elektryka, gładzie, zabudowy itd.) nie będzie w niczym przeszkadzało? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. To mój pierwszy tego typu remont i nie mam pojęcia jak go "dobrze" przeprowadzić.
  2. Wczoraj zamówiłem Ospel Karo, który poza standardowymi gniazdami ma również głośnikowe oraz ramki do modułów keystone gdzie mogę zainstalować zarówno moduły RJ45 jak i HDMI.
  3. Mosaic kojarzę, ale z tego raczej nie złożę w "normalnej" cenie całej ramki z RTV-SAT, RJ45, zasilanie itd.
  4. Może nie wyraziłem się jasno, ale już tłumaczę. W salonie, gdzie będzie kino domowe potrzebuję obok gniazdek zasilających, RTV-SAT i RJ45 mieć również w tej samej ramce gniazdo HDMI oraz głośnikowe (do podłączenia tylnych głośników które będę na przeciwległej ścianie). Zależy mi na tym, aby wszystko było z jednej serii, aby wyglądało to estetycznie. Zapewne potrzebne będą dwie ramki poczwórne, ale zawsze to lepiej zrobić obok siebie dwie identyczne ramki, niż dwie różne (różnych producentów).
  5. Witajcie za chwilę zaczynam remont w domu i do wymiany idą wszystkie gniazdka, włącznik itd. Do tego dojdzie trochę nowych punktów gdzie m.in. mają być gniazda RTV-SAT, gniazda teleinformatyczne RJ45 a także (po jednej sztuce) gniazdo HDMI oraz głośnikowe. Wielu producentów oferuje w różnych seria te wszystkie gniazda, natomiast ceny gniazd RTV-SAT oraz RJ45 to zazwyczaj ponad 50zł za sztukę. W związku z tym pomyślałem o wykorzystaniu (i częściowo zakupie nowych) mechanizmów RTV-SAT gniazd które już mam. Do tego do gniazd teleinformatycznych mam do wykorzystania dużo modułów keystone RJ45. Dlatego poszukuję serii do których można dokupić same "dekielki" do gniazd RTV-SAT oraz teleinformatycznych, tak aby wykorzystać zasoby które już mam. Na pewno ABB Swing posiada taką możliwość, aby do tych gniazd dokupić same dekielki, ale znowu w tej serii nie widziałem gniazd HDMI oraz głośnikowych. Czy więc możecie polecić jakieś rozwiązanie które umożliwia zakup dekielków do tych dwóch rodzajów gniazd, oraz dodatkowo gniazda HDMI oraz głośnikowego?
  6. Zależy mi głównie na jednej rzeczy: zastanawiam się jak zrobić zabudowę pod stelaż WC, a raczej to co nad tym będzie, czyli jakie półki, ile ich będzie itd Nie chodzi mi o jakieś skomplikowane projekty tylko prostą rzecz dotyczącą tylko jednej ściany.
  7. Witam poszukuję kogoś chętnego do bezpłatnej lub płatnej pomocy przy zaprojektowaniu łazienki w jakimś programie 3D. Próbowałem sam w różnych programach polecanych tu na forum, ale nie mogę uzyskać efektu na którym mi zależy. Czy jest ktoś w stanie coś takiego dla mnie zrobić? Wiem co i jak ma być rozmieszczone, chodzi tylko o wizualizację mojego planu. Chętnych proszę o kontakt na PW. Z góry dziękuję
×
×
  • Dodaj nową pozycję...