Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mwis

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Mwis's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Jak wiadomo, niszczy się wszystko, nie ma rzeczy niezniszczalnych- dotyczy to również żywic epoksydowych. Zależy to też od konkretnego typu żywicy, metody utwardzania i przede wszystkim, czy wykonawca zapewnił odpowiednie warunki dla tego procesu. Jeśli nie- uzyskujemy powłokę o znacznie niższej twardości niż mogłaby osiągnąć. Podobnie- posadzka może zostać zniszczona w wypadku nieprzestrzegania karencji- 10 do 14 dni od wylewki zaleca się nie chodzić po niej, a jeśli już to na boso. Co do powłok ochronnych- najprościej jest posłużyć się woskami, można własnoręcznie je nanosić. Z bardziej profesjonalnych metod- stosuje się impregnaty na różnych bazach. Są one trudno dostępne i stosowane głównie przez wykonawców. Zapewniają ochronę na długi okres czasu, ale z punktu widzenia użytkownika problemem może być zdobycie takiego preparatu w ilości adekwatnej do jego zastosowań, kaucje za opakowania itp. Generalnie, podłogę tego typu można konserwować samodzielnie, ewentualnie raz na kilkanaście miesięcy zapraszać specjalistę, ale nie jest to absolutnie konieczne.
  2. Dokładnie, wygląd jest kwestią gustu i tak to pozostawmy. Co do odporności, niestety nie mogę się zgodzić- twardości nowoczesnych żywic (oryginalnie stosowanych przemysłowo) są bardzo wysokie i utrzymanie ich w "formie" jest bardzo łatwe. Oczywiście przy założeniu, że wylewka jest oparta o porządne materiały i starannie wykonana. Jeśli nie, to wiadomo- cierpi zarówno estetyka jak i trwałość. Z własnego doświadczenia wiem, że żywice są niezwykle trwałe- a z panelami różnie bywa (to równiez miałem niestety okazję odczuć na własnej skórze). Dodatkowo, w wypadku kiedy klient przewiduje możliwość powstawania uszkodzeń mechanicznych w związku z charakterem użytkowym pomieszczenia- można nanieść warstwę ochronną, której wymiana powiedzmy po roku zajmie tyle co zmycie podłogi mopem- na panelach już tego zabiegu nie zastosujemy.
  3. Na dobrze zrobioną powłokę żywiczną można kłaść nawet płytki podłogowe. Co do ogrzewania- nie ma przeciwwskazań jednak jak wiadomo- im więcej warstw na podłodze, tym więcej energii trzeba poświęcić na nagrzanie jej, aby zaczęła oddawać ciepło- a za to się płaci. Na szczęście cienkowarstwowe żywice mają niską bezwładność termiczną, więc też nie powinno być problemu. Możecie też Państwo rozważyć pozostanie przy podłodze żywicznej- porządną i bardzo efektowną wylewkę na lata można zrobić za cenę niższą niż panele+uprzednie malowanie żywicą wodną. W internecie jest bardzo dużo danych na temat właściwości fizycznych mieszanek żywicznych, na naszej stronie jest też dużo zdjęć przykładowych wzornictw.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...