Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grabpa58

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    362
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez grabpa58

  1. 830 zł/t za Ziemowita kal. 24MJ/kg to zdzierstwo. W takim razie zostanę przy miale z Piasta 25MJ/kg za 560-580zł/t. Mam nadzieję,że w tym roku będzie tak samo dobry.
  2. Ziemowit to typ 31.2 24MJ/kg,a więc bezproblemowy. Uważam,że na obecne zimy jest to najlepszy wybór. Po ile za tonę żądają w Twoich stronach? http://czysteogrzewanie.pl/zakupy/katalog-polskiego-wegla/?kopalnia=Ziemowit&typ=&sortyment=
  3. Pojechałem dzisiaj po kilku latach do spółki ENERGO w Kole. Obecnie wygląda to tak: energo-groszek kl.23 680zł/t (worek 25kg) energo-groszek kl.26 720zł/t (worek 25kg) ekogroszek kl.23 luzem 600zł/t z dowozem na terenie Koła ekogroszek extra kl. 26 luzem 640zł/t z dowozem na terenie Koła Od marca ceny będą ok. 40zł/t niższe. Z rozmowy z klientem,który kupował w tym czasie 400kg energo-groszku kl. 23 wynika,że jest zadowolony. Popiołu 10%,wg niego dobrze się spala,nie miał kłopotów i nie stwierdził dużej różnicy jeśli chodzi o klasę 26 do klasy 23. Wcześniej kupił 2 rodzaje i mocniejszy miał być na większe mrozy,których u nas nie było. Jeśli chodzi o miał 550zł/t 22MJ/kg (worek 25kg) 470zł/t 22MJ/kg luzem wszystko oczywiście z dowozem. Przy zakupie 10t można kupić taniej+ transport dla tych z po za Koła.
  4. Cześć Robert Tak,firma ENERGO jest w Kole od 6-7 lat Nie brałem do tej pory od nich. Mam zaufanych 2 sprzedawców z okolic i u nich kupowałem przez 3 sezony Wesołą, a ostatnio jak pisałem wcześniej jadę cały rok na miale z Piasta. Co do jakości sprzedawanego przez nich opału,nie wiele wiem(podobno dużo kamienia ale to opinia z poprzednich lat) Jeżeli będę wiedział więcej na temat jakości,dam znać na forum.
  5. Parametry Ziemowita chyba trochę naciągają w Karenie. Na kopalni wyglądają tak: http://czysteogrzewanie.pl/zakupy/katalog-polskiego-wegla/?kopalnia=Ziemowit&typ=&sortyment=
  6. To zależy od temp. zasilania i wys.żeberka,średnio należy przyjąć 100W (temp. zas. ok. 50*C) Poniżej konkretny przykład takiego grzejnika: http://kociolkowo.pl/armatura-krakow-grzejnik-aluminiowy-g-500-f-789,3,1,11514
  7. Marcin,przypomnij jaką pow. ogrzewasz(docieploną,niedocieploną)? U mnie do tej pory schodzi 30kg/doba miału po 580zł na 140m2 ale można powiedzieć,że chata "durszlak"-2 balkony i taras,ściany niedocieplone(wymienione okna i drzwi+ docieplony strop na strychu)
  8. On tych postów naprodukował dużo,tylko ma w zwyczaju wsadzać kij w mrowisko,namieszać,a pózniej wszystkie swoje mądrości usuwa. Umywa ręce i nie ma sobie nic do zarzucenia,bo przecież on nie zaśmieca wątku tylko inni.
  9. Witaj To w takim razie zdecyduj się na kocioł DS.będzie czysto i ekonomicznie. Drewno do GS to porażka=utylizacja,a nie spalanie,smoła,sadza,trujący kreozot i innej maści syf. W krótkim czasie załatwisz kocioł i komin,chcesz to sobie zafundować w nowym domu? Poważnie się zastanów. Życzę mądrego wyboru.
  10. Każdy opał można spalić czysto,nie produkując nadmiernej ilości sadzy.(kwestia ustawień) Zmusiłem się ,żeby obejrzeć ten wyjątkowo nudny filmik(przydługi) i moje wnioski są następujące: wadliwa instalacja(słaba ochrona powrotu) Automatyczny sposób palenia(krzywa grzewcza,czujnik pogodowy,spalin itp.) i lipa. Jak usłyszałem,że po 2 dobach palenia pół wiadra sadzy wcześniej wywalał to porażka,z resztą i obecnie jest nie lepiej,bo widać wyraznie tłustą czarną sadzę na ściankach rusztach i wymienniku,a nie szary pył. Lepiej spalałby na dwustanie. Ja też mam ruszta wodne ale nie ma co porównywać,po tygodniu palenia i po omieceniu(nie czyszczeniu,nie ma co czyścic)całego kotła wewnątrz uzbiera się 2l pyłu. Zarośnięty czujnik spalin więc zawyża temp.spalin o 20* Przed użytkownikiem jeszcze sporo nauki i wyciągnięcie właściwych wniosków. Ogólnie co do tego modelu Defro z rusztami wodnymi i "super rynną". Nie dowierzam do końca 90% sprawności kotła i 4klasy czystości spalin(mocno naciągane) Czyżby to był "papierowy tygrys"?
  11. Nie mogę zrozumieć dlaczego chcesz pakować śmieciucha do nowego domu dobrze docieplonego? Chyba,że lubisz się użerać 2 x na dobę i pytać na forum dlaczego się dymi albo zbyt szybko się wypala zasyp i co by można jeszcze w tym względzie poprawić,a może dołożyć trochę szamotu w komorze zasypowej itp? Decyzję oczywiście podejmiesz Ty,nic mi do tego,chciałem tylko przestrzec. Moc kotła należy dobrać na podstawie OZC domu,a nie jego powierzchni. W miarę dokładnie policzysz tu: http://cieplowlasciwie.pl/
  12. - - >kaszpir007 Ty potrzebujesz ok. 2t,ja min.5t.na ogrzanie chałupy i CWU od września do końca kwietnia+500kg na lato. Przy różnicy w zakupie rzędu 200zł na 1t,mam tysiaka w kieszeni. Z tego co się orientuje miał z Piasta ma 19,23 i 25MJ/kg O 24MJ/kg nie słyszałem i nie ma takiej wartości podanych przez kopalnię. Najprawdopodobniej sprzedawca z Tobą pograł(wystaw mu odpowiednią opinię)
  13. To może ja zakończę Za miał 25MJ/kg,który wygląda prawie tak jak groszek płaciłem 560-580 zł. z dowozem.(kupuje suchy latem na cały sezon) Za ekogroszek trzeba zapłacić od 800-950zł z dostawą pod dom a nie ma pewności co to jest i ile będzie wody w foliowych workach. Na 5t spore oszczędności. 10-12% popiołu nie jest dla mnie problemem.
  14. Na pierwszy rzut oka wygląda dość dobrze. Przyzwoity wymiennik,wybór palników,gwarancja na 5 lat itd. Ale jest jeden poważny błąd konstrukcyjny,chodzi o płaszcz wodny i króciec powrotu. Są za nisko! Płaszcz wodny (jego zakończenie)i króciec powinny być mniej więcej na wys.korony palnika,nigdy niżej(ryzyko korozji niskotemperaturowej powrotu) Sprawność b. przeciętna bo tylko 82%. Zobaczcie i oceńcie sami.
  15. Nie wiem czy koledzy doczytali ale w sklepie internetowym zostało 86 worków po 20kg. Dla wszystkich zainteresowanych nie starczy,chyba,że jest dostępny na miejscu w poszczególnych placówkach(własny transport?)
  16. Z samej konstrukcji tych 2 palników,należy 10cm dodać na korzyść rynny to fakt ale nie wiadoma odległości od rusztu w Defro pozostaje. Warto też zastanowić się i uzyskać wiarygodne opinie z użytkowania tych nowych poprawionych rynien. Jak wiemy jest masa tematów poruszających niemałe kłopoty użytkowników z tymi palnikami zapchane otwory napowietrzające spieki,niedopały itp. jednym słowem marnowanie opału. Jak jest obecnie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...