Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Proximm

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Proximm's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. A co, jeśli do końca przyszłego roku prawnie MUSZĘ zmienić bezklasowy piec węglowy (małopolska)?
  2. Witam, wg umowy kredytowej (hipoteka) na przeprowadzenie nadbudowy domu , mam do września dostarczyć m.in. "Dokument potwierdzający zgłoszenie o zakończeniu budowy do właściwego organu nadzoru budowlanego". Mam co prawda kierownika budowy, który powiedział, że spróbuje się tym zająć, ale wole jednocześnie sam zasięgnąć języka. Otóż istniejący zamieszkały dom jednorodzinny został nadbudowany - poziomy stropodach ostatniego piętra zdjęty i nadbudowano całe poddasze (kolejny poziom). Nie jest ono dokończone wewnątrz. Instalacja gazowa nie uległa zmianie. To samo się tyczy instalacji elektrycznej. Jedynie kominy zostały wydłużone o kilka metrów. Naturalnym jest, że musi odwiedzić nas kominiarz. Ale czy elektryk i gazownik to konieczność? Czy ktoś mógłby coś napisać (lub link do strony) w jakiej kolejności to wszystko powinienem załatwić i czy rzeczywiście jest konieczność, aby każdy z fachowców nas odwiedzał i wystawiał paragony za stwierdzenie, że nie było zmian? Tak, szukałem w google, ale nie znalazłem jasnej odpowiedzi. Dziękuję z góry za pomoc!
  3. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Porozmawiam z wykonawcą. Jeszcze jedno pytanie - zrobiłem test z wodą. Na dwóch parapetach stoi woda. Oto jeden przykład. Rozumiem, że cały parapet do poprawy?
  4. Powiedzcie mi proszę, czy tak może być zrobiony parapet? Wydaje mi się, że woda spływając po parapecie będzie podmywała elewację. Dodam, że wśród 12 sztuk, które mi zrobił wykonawca, tylko ten jest takim dziwnym kwiatkiem, reszta ładnie odchodzi zaślepkami od lica okna poza lico elewacji ściany. Dzięki wielkie za odpowiedzi.
  5. Witam szanownych forumowiczów. Kłania się nam wymiana stropodachu z betonu zbrojonego. Jest on ocieplony.. papą. Nie muszę mówić, co nam rośnie na suficie w zimie i jak gorąco jest w lecie. Sam stropodach jest na grubość kilkunastu centymetrów, trudno oszacować bez przewiercenia się i zmierzenia. Jedną z opcji jest właśnie wymiana, drugą położenie nowego dachu nad stropodachem + ocieplenie. Zastanawiam się, czy wiecie może jaką technologią można pozbyć się stropodachu, aby konstrukcja budynku nie została naruszona. Każde Wasze wskazówki pomogą mi znaleźć ekipę, która będzie taką technologią dysponowała. Z góry dziękuję i przepraszam za moją ewentualną niewiedzę w zakresie budownictwa
×
×
  • Dodaj nową pozycję...