Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bobek358

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez bobek358

  1. Witam Mam do was pytanie - w sobotę będę kład u siebie płytki podłogowe NODO http://opoczno24.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3758&category_id=2&keyword=nodo&option=com_virtuemart&Itemid=75&lang=pl Chce zastosować fugę o rozmiarze 2 mm (bo nie lubię za grubych). Co myślicie o takiej szerokości fugi? Na ściany idą także płytki o rozmiarze 30x60 więc fuga będzie tego samego rozmiaru.
  2. Witam Mam do was pytanie - jestem w trakcie remontu mieszkania w domu rodziców i chce, aby to mieszkanie miało osobny licznik do rozliczania się z zużytej energii z rodzicami. Oni mają dwie taryfy i to nastarcza problemów. Muszę u siebie założyć licznik 2-taryfowy + zegar sterujący. Czy możecie polecić mi jakieś tanie rozwiązanie? Oczywiście nie wchodzi tutaj w grę wzywanie energetyki bo chce mieć to tylko dla rozliczeń między mną a rodzicami. Poniżej dwa linki do licznika i zegara - jest to dosyć drogie rozwiązanie i nie wiem czy się w ogóle sprawdzi.: http://sklep.cseie.com.pl/p/125/2777/licznik-energii-elektrycznej-le-04d-dwutaryfowy-prad-100a-le-04d--liczniki-automatyka-domowa-aparatura-modulowa-i-automatyka.html http://sklep.cseie.com.pl/p/123/2760/zegar-sterujacy-programowalny-typu-wlacz-wylacz-pcz-521-2-tygodniowy-jednokanalowy-pcz-521-2--sterowanie-czasowe-automatyka-domowa-aparatura-modulowa-i-automatyka.html
  3. UP mam tylko pytanie - bo mam dostęp od ręki do produktów ULTRAMENT - czy to dobre produkty?
  4. Jednak chyba nie uniknę kosztów do samego końca. Sprawdziłem dokładnie i na dwóch ścianach jest izolacja pozioma, a niestety na dwóch nie (po prostu dom był rozbudowywany i pewnie olali sprawę bo to ściany wewnętrzne. Zastanawiam się teraz co zrobić - czy wykonać przeponę w technologii iniekcji na tych dwóch ścianach czy zostawić tak jak jest? Po drugiej stronie jest łazienka, którą zrobiłem już kilka lat temu - chyba 5 - i nic tam się nie dzieje. Co prawda są tam płyty wodoodporne z płytkami, ale po takim czasie gdyby nachodziła wilgoć coś by się działo?
  5. Wczoraj skończyłem usuwać starą betonową posadzkę i jednak okazuje się, że wina zawilgocenia ściany leży po stronie uszkodzonej rury od CO. Była zatopiona pomiędzy podłogą a ścianą i sączyła się z niej woda - po prostu stare budownictwo i rura skorodowała. Musze jeszcze raz dokładnie sprawdzić, czy faktycznie nie ma tej izolacji poziomej, ponieważ wilgoć wyszła tylko w tym jednym miejscu. Na zewnętrznych ścianach widać ją dokładnie bo pap wystaje na około 5 -10 cm ale na wewnętrznych jej nie zauważyłem. Co do podcinania to przerażała mnie ilośc pracy jaką by trzeba było wykonać a tym samym również jej koszt,.
  6. Witam Zrobiło się cieplej i biorę się za kapitalny remont mieszkania - a raczej całego parteru (budynek 1 piętrowy + częściowa piwnica). Po usunięciu starych podłóg oraz betonowych wylewek okazało się, że na wewnętrznych ścianach budynku, nie ma izolacji poziomej. W skutek tego jedna wewnętrzna ściana jest wilgotna, ponieważ występuje podciąganie kapilarne od fundamentów. Ściany zewnętrzne są ok - jest tam papa i nie ma śladów wilgoci. Nie wiem czy ten problem dotyczy całego budynku - robię na razie jedno pomieszczenie i później kolejno następne. Zastanawiam się nad rozwiązaniem tego problemu, poprzez zastosowanie jakiejś z metod iniekcji, zamiast podcinać mury i układać izolację poziomej zważywszy na to, iz wilgoć wyszła na jednej ścianie, do której był mały dostęp powietrza - była zastawiona. Może ktoś z powodzeniem zastosował już jakiś preparat u siebie i może go polecić innym?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...