Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mateuszk0011

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mateuszk0011

  1. Witam . Mam pytanie odnośnie zagosopodarowania wód opadowych . Chcę samontować zbiornik z sysstemem rozsączającym i przelewem , gdyby wody było dużo . Woda służyłaby do popodlewania ogródka i innych prac w ogrodzie . Tak orientacyjnie jaka byłaby cena takeigo systemu ? Dom 9x14m prostokąt dach dwuspadowy około 200m2 po trzy rynny z każdej strony . Proszę o szybką odpowiedź . Z góry dziekuje . Pozdrawiam .
  2. mateuszk0011

    Zasobnik cwu .

    Komin wymurowany z cegieł pełnych .
  3. Mam pytanie czy można zamontować poziomy zasobnik cwu 80 l na komine ? Jest tam kanał palny i trzy wentylacyjne .
  4. Na prawdę , nikt nie ma takiego kotła ?
  5. Interesujący jest kocioł Red compact firmy bodajże MZC . Bardzo mały , sprawny z modułem do przygotowania cwu . Jedyna wada , to mały zbiornik na pelet 70kg ( 110l) . CO o nim myślicie ?
  6. Namierzyłem owy kalkulator , jeśli się komuś przyda to podaje link : https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?authkey=CPfu-_8B&key=0AmIvzeh1jpYadFFBbXNqUk5pQjJQNjF1STgxNkVRd2c&authkey=CPfu-_8B#gid=262 Czyli w skrócie , na czyszczenie wymiennika poświęcę więcej czasu , aniżeli w kotle z kanałami poziomymi ? Kocioł Zębca na kanały poziome . A co z tym rusztem wodnym ? Mógłbyś mi podać link do opisu ? Jedyne co znalazłem , to to , że w niektórych kotłach przez nie brudzi się dodatkowa komora , albo , że są tym punktem w kotle , który może przerdzewieć , lub spawy mogą puścić ? Co do sterownika , czy trudne jest ustawienie odpowiednich parametrów ? Czy regulator pokojowy to przydatna rzecz , ułatwiająca obsługę ?
  7. Po pierwsze napisałem racjonalnej a nie profesjonalnej ( to różnica ) Po drugie nie wiem o co chodzi w zestawieniu słów " jak ktoś zaczyna od końca" . Wydaje mi się , że zaczynam i powinno się zaczynać od początku . A po trzecie : Przyjmuję do wiadomości wszystkie odpowiedzi , nawet te "dosadne" i staram się postępować zgodnie z tym , co według mnie jest dobre , włączając w to korektę bardziej doświadczonych niż ja . "dla mnie liczy się tylko efekt końcowy- Twój dobry wybór- a nie sposób w jaki Cię na właściwą drogę skieruję " to jest bardzo ważne , zgadzam się , ale nie należy zapominać też o sposobie wypowiedzi ( spokój , uprzejmość) . To też daje do zrozumienia . Dzięki wielkie za odpowiedzi i liczę , że na moje kolejne pytania też coś odpowiesz , jak i reszta forumowiczów . Macie może doświadczenia z nowym kotłem Kostrzewy , który niedawno wszedł na rynek , czyli Kostrzewa Farmer Bio . W szczególności na pelet , ale dopuszczone są też ekogroszek , miał , pestki , łupiny . Jak się takie cuś sprawuje ?
  8. Czyli teoretycznie najekonomiczniej jest wybrać kocioł z podajnikiem na ekogroszek ? Zastanawiam się jak jest z czystością spalania ekogroszku ? Pyli się podczas wsypywania ?
  9. A jak jest jeśli chodzi o paliwo ? Paliliście kiedyś peletem ? Zastanawiam się nad wieloma opcjami , w tym nad piecem tylko na pelet , bez paleniska dodatkowego ( Kostrzewa Mini Bio) . Jak to się sprawuje ?
  10. A może coś więcej . Czytałem dużo długich wypowiedzi . Może jakieś streszczenie ? O ile się nie mylę o użytkujesz coś takiego ?
  11. Nie upieram się przy swoim , tylko oczekuję racjonalnej odpowiedzi , najchętniej z wyjaśnieniem i napisanej przez kompetentnego człowieka . W słowie profesjonalny nie było żadnej uszczypliwości , czy też sarkazmu , ale nie ma to tamto . Szukanie teorii spiskowych jest fajne . Należy mieć trochę dystansu do swojej osoby .Prosiłbym cię również o powstrzymanie wyrażania opinii na mój temat , jeśli masz o mnie znikomą widzę , a jeśli masz jeszcze coś przydatnego , racjonalnego do powiedzenia na temat kotłów to zapraszam .
  12. Dzięki za odpowiedzi . Te bardzo przydatne , jak i też mniej . Co myślicie na temat sterowników eCoal albo bruli ? Czy jest to dobre rozwiązanie ?
  13. Dzięki wielkie za odpowiedzi . Warty zastanowienia jest ten stalowy komin , tylko , czy się zmieści . Hmmm .
  14. Nie wiem co ja takiego napisałem , żeby drogi użytkownik forum o budowaniu i o życiu pisał jakieś wyniosłe teksty o tym , jakie to liczenie OZC jest dobre , a ja leniwy , czy też po prostu głupi . Wahania nastrojów , depresja ? Chęć rozładowania emocji ? Przeczytałem twój profesjonalny poradnik i wynika ze jest to 12-13 KW + 3 kw na cwu razem 15-16 . Jednak nie jestem pewien , czy to na pewno wystarczy . Skłaniałbym się do 18-20 . bobasxx , jakiej powierzchni masz dom ?
  15. No nie bardzo właśnie , w kominie są 4 kanały . Do kuchni , salonu , korytarza i pokoju na poddaszu . A gdyby "dolepić" dodatkowy kanał obok ?
  16. Nikt nie używa alarmu zewnętrznego ?
  17. Na razie nie mam zbyt dużo czasu na liczenie OZC podobna trwa to około godziny . ALe , jak znajdę chwilę , na pewno obliczę . Nie mam doświadczenia z paleniem w piecach . ( Mieszkam w bloku ) . Jakbym się przyłożył to może bym i coś ustawił
  18. Tak jak w temacie . Jak sprawdza się w waszych kotłowniach ten kocioł . Ile spala , czy jest solidnie wykonany ? Czym w nim palicie ? Czy warto go kupić ? Podzielcie się waszymi opiniami . Z góry przepraszam , jeśli jest już podobny temat , ale nie mogłem doszukać się za dużo , mądrych wypowiedzi o tym kotle .
  19. Cześć . Czy jest jakaś możliwość , by przeprowadzić dodatkowy kanał spalinowy do kominka w wybudowanym już domu , bez robienia większej rewolucji ? Chciałbym mieć kominek , lecz w projekcie przewidziane w tym miejscu jedynie kanały wentylacyjne . Już za późno ? Czy uda się jeszcze jakoś temu sprostać ?
  20. Witam . Mam pytanie do użytkowników domów z alarmami wewnątrz , jak i zewnątrz budynku . Jaki rodzaj alarmu lepiej się sprawdza ? Za zewnętrznym przemawia odstraszenie intruza zanim wejdzie do domu i możliwość bezproblemowego poruszania się po domu w nocy , bez potrzeby odłączania poszczególnych części alarmu . Za wewnętrznym cena . Jakie są wasze opinie na ten temat ?
  21. Dzięki wielkie , z ciekawością przejrzę . Choć chciałbym mieć niezależność , jeśli chodzi o rodzaj spalanego paliwa . Muszę się jeszcze zastanowić . Kto wie , czy za rok pelet nie będzie kosztował 1500 zł za tonę ? Cena towaru , na który jest popyt rośnie adekwatnie do niego .
  22. A jak już , to jakie kotły na sam pelet lub sam ekogroszek polecasz ?
  23. Czyli jak , kocioł na ekogroszek i pelet jest zły ? Chodzi o sprawność , spalanie , czy coś innego ?
  24. Witam . Zastanawiam się nad zakupem kotła na pelet i eko-groszek firmy Zębiec model Merkury. Nie wiem czy wystarczy moc 18 kW . Dom o powierzchni 200m2 ocieplony będzie 18-20 cm styropianu , a poddasze 40 cm wełny . Wysokość pomieszczeń 2.5m . Z pieca ogrzewana będze również woda . Na parterze podłogówka , a na górze grzejniki . Proszę o szybką odpowiedź .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...