Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

saker

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

O saker

  • Urodziny 24.09.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    GW
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

saker's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. saker

    Wentylacja kuchni

    Dziękuje za info Jest to przeróbka, aby usunąć trudne do ukrycia i niewygodnie usytuowane kanały wentylacyjne biegnące w pokoju dziecięcym nad kuchnią. Zastanawiam się nad skutecznością zaproponowanego przez Ciebie rozwiązania... Czy kratka z zaworem zwrotnym i wspominana żaluzja mimo zabezpieczeń konstrukcyjnych nie będzie nadmiernie wychładzać pomieszczenia? Co z ewentualnymi zaciekami skroplin na elewacji? Czy ktoś z Forumowiczów ma doświadczenia z użytkowaniem takiego systemu? Czy istnieją lepsze rozwiązania "wentylacji przez ścianę"?
  2. Proszę o poradę. Jestem na etapie wykonywania wentylacji grawitacyjnej w domu jednorodzinnym w kuchni otwartej na jadalnię i salon. W pomieszczeniu będzie zmontowana kuchnia elektryczna. Niestety pomieszczenie nie graniczy z pionem wentylacyjnym (kominem), tylko ze ścianami zewnętrznymi budynku. 1. Czy w takim wypadku warto wykuć w ścianie dwa otwory (jeden otwór przeznaczony do obsługi okapu a drugi do wentylacji pomieszczenia) znajdujące się obok siebie i systemem rur PCV doprowadzić kanał wentylacyjny po ścianie zewnętrznej do dachu i tam zakończyć go kominkiem wentylacyjnym. Oczywiście rury będą ukryte w izolacji ścian zewnętrznych budynku, aby uniknąć zjawiska wychładzania. 2. Skorzystać z gotowych rozwiązań wentylacji przez ścianę takich jak: http://www.went-dom.pl/produkty/wentylacja/osprzet_wentylacyjny/kratki_anemostaty_nawiewniki/zestaw_marley_do_okapu/zestaw_do_podlaczenia_okapu/ Jaka wg was jest skuteczność tego systemu? Czy warto martwić się problemem wychładzania pomieszczenia i ewentualnymi zaciekami na elewacji zewnętrznej? Może macie jakieś inne sprawdzone rozwiązanie
  3. Witam, jestem na etapie przygotowania chudziaka do wykonania ogrzewania podłogowego. Grubość chudziaka 10 cm na zagęszczonym piasku – tradycyjna ława fundamentowa. W związku z tym że chudziak jest krzywy (3 cm różnicy między skrajnymi częściami domu) jestem zmuszony do wyrównania tematu. W planach posadzka powinna wyglądać tak: Chudziak 10 cm Folia budowlana Styropian przewidziane jest 10 cm stropianu (5+5 cm na zakład) Folia pod podłogówkę Rurki podłogówki Wylewka z mikso-kreta 6,5 cm Wykończenie 1,5 cm Razem: grubość posadzki 18 cm. Jak najlepiej wykonać wyrównanie chudziaka? Styropianem czy wylewką? Jeżeli wylewką to w najwyższym punkcie mamy jedynie 3,5cm warstwę na rurkach podłogówki. Trochę mało Wtedy zmniejszyć ilość styropianu (4+4 cm)? Grubość wylewki w najwyższym punkcie będzie wynosić 5,5cm a w pozostałej części domu do 8,5cm. To z kolei może powodować nie równe nagrzewanie się podłogówki. Czy starć się wyrównać chudziak samym styropianem? Podcinając styropian? Zalecacie układać styropian pod podłogówkę o EPS co najmniej 100. U mnie izolacja termiczna wyniesie jedynie 10 cm, czy w takim przypadku układania styropianu dopuszczalne jest układanie na zakład dwóch warstw o różnym EPS? Na przykład styropian Termoorganika: 5cm TERMONIUM dach-podłoga EPS 60 + 5cm GOLD dach-podłoga EPS 100? Może jakieś inne rozwiązanie? Proszę o radę doświadczonych forumowiczów.
  4. Wycena z VAT 8% z wielkopolski z marca br. Koramic ACTUA Grafit Ang. Szlachetna z akcesoriami. Dach o wielkości 244m2, 2x dwu-spad z dwiema lukarnami 34 tyś. Dachówka podstawowa 5,6 zł/szt. Spoooro... Czekam na wycenę tej samej dachówki z Bogena. U Was jaki dach z jakimi cenami?
  5. Dzięki za rzeczową odpowiedz. Jak według Was poprawić ten bubel? Obciecie gwoździ nie poprawi szczelności. Przesmarowac dach lepikiem? Nałożyć dodatkową warstwę papy w tych miejscach? Co sądzicie?
  6. Witam. Mam pytanie dotyczące szczelności dachu. W tym momencie mam dach z pełnym deskowaniem pokryty papą na zaklad z nabitymi latami. Dekarze uzyli długich gwoździ które w kilku miejscach przebijaja deskowanie na wylot (ostrza gwoździ widać wewnątrz domu). W miejscach gdzie gwoździe są widoczne od wewnątrz podczas deszczu pojawia się nieszczelnośc - woda kapie na posadzkę. Czy można zaakceptować takie nieszczelności? Z góry dziękuje za odpowiedź.
  7. saker

    papa podkładowa

    Witam, mam pytanie dotyczące orientacyjnego zużycia papy na pełnym deskowaniu. Powierzchnia dachu, wynikająca z projektu 244 m2. Dach dwuspadowy z dwoma lukarnami. Dekarze zużyli aż 340m2 papy , czy to możliwe, czy robią mnie w konia? Projekt Hektor z pracowni Domena: http://www.domenadom.pl/produkty/87/hektor.html
  8. Własnie że jest konieczność postawienia dachu przed mrozami, dlatego pytam czy wpis w dzienniku budowy dotyczący stawiania dachu, 2 tyg po wylaniu wieńców może rodzić konsekwencje przy odbiorze domu? Jak przyjdą z nadzoru budowlanego, to co... nie odbiorą domu?
  9. Witam, mam pytanie dotyczące wpisu w dzienniku budowy. Kierownik budowy nalega, abym dokonał wpisu do dziennika budowy (jako inwestor) dotyczący wpuszczenia cieśli w celu wykonania dachu dwa tygodnie po wylaniu wieńców na ściance kolankowej. Dodam że dom ma użytkowe poddasze, ścianka 40cm wysokości + wieniec 24cm z betonu B20 zbrojony tradycyjnie 4xfi12. Wg KB termin dojrzewania betonu trwa 28 dni i tylko po tym terminie można zacząć wykonywać dach. Mój wpis w dzienniku ma dotyczyć przejęcia odpowiedzialności w przypadku ewentualnych wad spowodowanych zbyt krótkim terminem dojrzewania betonu. Czy taki wpis do dziennika budowy przez moją osobę może nieść konsekwencje w momencie odbioru domu? Jak powinien wyglądać taki wpis?
  10. Architekt który dokonywał adaptacji miał inne zgadnie na ten temat. Zmiany nie są istotne i nie wymagają ponownego PNB (dzwoniłem do organa wydającego PNB i byli zgodni ze stanowiskiem architekta). Architekt zalecił zrobienie załącznika do dziennika budowy z naniesionymi zmianami. Załącznik będzie podpisany przez Architekta i KB. I co teraz, to wystarczy? Czy ktoś jeszcze miał podobną sytuację?
  11. Witam. W obecnym momencie jestem na etapie wykonywania dachu w domu z poddaszem użytkowym. W czasie trwania budowy stwierdziłem że konieczna będzie zmiana kształtu tarasu zewnętrznego na gruncie (z okrągłego na kwadratowy o nieco większych wymiarach) oraz zrezygnowałem z budowy płyt balkonowych w pomszczeniach na piętrze domu. Kierownik budowy nalega aby umieścić w projekcie budowlanym odpowiednią informacje w postaci rysunku i opisu przez projektanta dokonującego adaptacji. Czy jest to konieczne? Czy wystarczy jedynie wpis kierownika budowy w dzienniku budowy? Jeżeli będzie konieczna ingerencja projektanta to wystarczy jedynie rysunek i opis - wówczas nie są potrzebne żadne zgłoszenia ani wizyty w urzędach?
  12. Witam, poszukuje pustakow ceramicznych lub ewentualnie bk w dobrej cenie w wielkopolsce (okolice Grodziska Wlkp). Dysponuje ktos ciekawym kontaktem?
  13. saker

    Zwrot VAT

    Podbijam pytanie. Doswiadczonych forumowiczow prosze o odp. Z gory dzieki
  14. Witam, Dopiero zaczynam swoją przygodę z budowaniem i nie ukrywam że potrzebuje pomocy. W październiku zaczynam budowę domu. Do końca bieżącego roku planuje postawić fundamenty, reszta w 2014. Przygotowałem harmonogram (załącznik do umowy) wykonania fundamentów. Na FM przeczytałem że tego typu dokumenty należy przygotować jak najbardziej szczegółowo, aby uniknąć ewentualnych "nieporozumień" z wykonawcą. Dodam że fundament jest tradycyjny (ławy + ścianka fund. = 50x80cm), warunki wodne na działce dobre. Proszę o ocenę moich wypocin Harmonogram - zakres prac. Załącznik nr 2 do umowy, zawartej w dniu .................................... r. w Grodzisku Wielkopolskim pomiędzy: Inwestorem – ............ a Wykonawcą – ....... Zakres prac Wykonawcy: 1. Wykonanie wykopu pod ławy i stopy fundamentowe. 2. Rozprowadzenie przepustów dla kanalizacji sanitarnej, przyłącza wody, przyłącza prądu, gazu, przepust dla doprowadzenia powietrza do kominka. 3. Utwardzenie podłoża pod ławami. 4. Wyłożenie wykopu pod ławy folią budowlaną z zakładką. 5. Wylanie warstwy pod-betonu pod ławy i stopy fundamentowe. 6. Wykonanie zbrojenia ław, stóp, wykonanie bednarka i uziomu. 7. Zalanie betonem ław, stóp fundamentowych. Wyrównanie poziomów. 8. Murowanie bloczków fundamentowych na zaprawie tradycyjnej z licowanej z murem. 9. Wykonanie izolacji pionowej przeciwwilgociowej. Zgodnie z zalecaniami producenta systemu izolacji. 10. Wykonanie izolacji poziomej na ścianach fundamentowych - pierwsza część izolacji pomiędzy bloczkami fundamentowymi na poziomie gruntu składająca się z dwóch warstw papy na lepiku. Druga część izolacji na szczycie ściany fundamentowej składającej się dwóch warstw. Pierwsza – papa na lepiku, następnie warstwa papy podkładowej z zakładką, następnie druga warstwa - lepik naniesiony tylko na szerokość ściany fundamentowej, potem drugi pas papy podkładowej, szerokości równej grubości ściany. 11. Wykonanie ocieplenia ścian fundamentowych - styropian XPS klejony na zewnętrznej części ścian fundamentowych. 12. Zasypanie fundamentów wewnątrz i na zewnątrz w warstwach z ubijaniem piasku. 13. Zabezpieczenie fundamentów przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...