Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jkonopka27

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O jkonopka27

  • Urodziny 27.03.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łomża
  • Kod pocztowy
    18-400
  • Województwo
    podlaskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

jkonopka27's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. No to zaczęło się... mamy już projekt, wiemy co chcemy, teraz trzeba przejść do działania. Nasz remont będzie polegał na rozbiórce całej góry do wysokości góry okien łącznie z pseudo nadprożami . Strop obecnie jest drewniany podbity trzciną.To wszystko trzeba usunąć i postawić na nowo. Wykonawca po usunięciu będzie miał do wykonania: nowe nadproża otworów okiennych, powiększenie dwóch otworów a w zasadzie zrobienie z nich otworów na drzwi, wylanie wieńca spinającego budynek, wykonanie stropu (położenie belek) i wybudowanie ścianki kolankowej 80 cm. Nowy strop również będzie drewniany na belkach. Na tym oczywiście kolejny wieniec, murłaty, więźba i dach. Poza tym musimy wyburzyć część ścian wewnętrznych łącznie z całym kominem. Do postawienia będą 2 nowe kominy oraz dwa żelbetowe słupy (od piwnicy) na których będzie opierał się podciąg usztywniający strop. Na poddaszu mamy zaprojektowaną konstrukcję krokwiowo- jętkową i w obecnej chwili na tym zapewne zakończymy rozbudowę poddasza. Dach pozostaje dwuspadowy 45st. , pokryty blachodachówką, narazie bez podbitek i ocieplenia z jedną lukarna na środku. Jako element dodatkowy będzie dobudowany wiatrołap tak jak na załączonym rzucie. Wiatrołap będzie sięgał do połowy budynku. Na drugiej połowie oraz do wysokości połowy szczytu będzie taras. Taras od strony wiatrołapu będzie zadaszony. Na całej powierzchni taras będzie położony na fundamencie, który trzeba będzie połączyć z obecnym fundamentem domu - chodzi o wzmocnienie obecnych fundamentów budynku. W związku z naszym remontem mam pytanie na temat kosztów wykonania remontu (samej robocizny) tego co napisałam. Cała reszta taka jak elewacja, instalacje czy wykończenie wnętrz poczeka na lepsze czasy . Rozważam ewentualne propozycje i oferty wykonawców na priv. Do tej pory mamy 3 wyceny w granicach 25tys zł. Czy to dużo czy mało? Województwo podlaskie (okolice Łomży)
  2. OOO W końcu będę mogła podpytać. Rzeczywiście podobne te nasze domki. Podpowiedz proszę ile kosztowała wymiana dachu?tak pi razy oko My czekamy na projekt i dopiero w połowie sierpnia możemy zacząć działać. Zmieniając dach zgłaszaliście to gdzieś tzn robiliście jakiś projekt?
  3. No i zdecydowaliśmy: będziemy remontować. Z racji tego, że chcemy:podnieść dom na jakieś 2 pustaki, dobudować przybudówkę "sień" oraz zrobić wejście z drugiej strony budynku to robimy projekt. Wstępnie projektant zapowiedział nam, że w połowie sierpnia formalności będą załatwione i będzie można zacząć działać. Liczymy że uda nam się zrealizować to w tym roku. A środki będziemy dłubać pewnie przez kolejne lata stopniowo. Małgoś 83 masz rację: ten dom ma duszę i dlatego tak uparcie chcę go remontować.
  4. Obecnie mamy mieszkanie, które jeszcze będziemy spłacać przez parędziesiąt lat niestety. Mamy jednak jeszcze jakieś zapasy gotówki, które możemy co miesiąc wygospodarować - myśleliśmy o kredycie na remont (oczywiście możliwie niskim ).... Domek jest niewielki, dlatego chcemy trochę go podnieść. Dokładnego metrażu (powierzchni mieszkalnej) nie liczyliśmy, - pomiary domu od zewnątrz wskazały 8x9,6 metra. Nasz wymarzony plan to na parterze kuchnia, łazienka, toaleta, kotłownia, jakiś salon, kawałek korytarza ze schodami na górę, może jakiś pokoik. Na poddaszu ze 3 pokoje, może jakaś niewielka garderoba. W rzeczywistości może się jednak okazać, że na początek zrobimy dach, okna, podłogi bez podnoszenia domku. Tylko czy warto w to inwestować. Pytanie do Was - jak myślicie, przy założeniu, że wymieniamy całą więźbę i kryjemy dach blachodachówką - jaki może być koszt remontu dachu (nie chodzi mi o kosztorys tylko o rząd wielkości oczywiście)
  5. Witam Na początku mojej historii przedstawię moją sytuację... Mamy po ok 35 lat i dwoje dzieci i... jak każdy marzenia. Wychowani w blokowiskach chcielibyśmy zapewnić naszym dzieciom choć część z tych atrakcji jakie mieliśmy spędzając wakacje u babci na wsi. Jesteśmy w posiadaniu starego domu właśnie tego z którym związane są moje najwspanialsze wspomnienia z dzieciństwa. Dom od ponad 15 lat nie jest zamieszkiwany przez ludzi (przez zwierzątka ogoniaste a i owszem:/ ). Moim marzeniem jest stworzenie miejsca do zamieszkania na początku w okresach od wiosny do jesieni(zapewne na początku weekendowo). Na początek chcielibyśmy aby doprowadzić chatkę do stanu zamkniętego w sensie dach podłogi okna i drzwi. Środek i wykończeniówkę zostawilibyśmy na potem z myślą o tym że sami małymi kroczkami to zrobimy. W domu nie było odpływu ale w związku z tym że mamy już zatwierdzone że w najbliższym czasie (hmm być może latach ) będzie prowadzone podłączenie do kanalizacji miejskiej to według nas nie ma teraz potrzeby robić tego na własną rękę. Na działce obok jest dom wujka więc wykąpać się będzie gdzie a jestem w stanie przez rok czy dwa korzystać z przysłowiowego "wychodka" Na załączonych zdjęciach widać że jedna ze ścian z zewnątrz jest pęknięta, dach całkowicie do wymiany bo prawie go już nie ma :/ Chcielibyśmy też podnieść dom na tyle aby zrobić poddasze użytkowe. No i najistotniejsza sprawa: finanse, które bardzo nas ograniczają. Dlatego też myślimy robić to maksymalnie po kosztach. Gdy już wygramy w totka to wtedy będziemy wymieniać na lepsze Bardzo proszę aby ktoś mądrzejszy w tej dziedzinie ode mnie (ja pojęcia nie mam żadnego tylko tyle co się nasłuchałam od tych co też pojęcia nie mają) wypowiedział się czy warto inwestować w remont (podświadomie liczę że tak ).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...