Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

leszek7

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

leszek7's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Tak jak pisałem wcześniej, sporządziliśmy umowę przedstępną w formie aktu notarialnego z wypłaceniem zadatku. W ten sposób mamy zagwarantowany zakup działki po umówionej cenie. Niedawno dowiedzieliśmy się, że w połowie lutego nowy plan zagospodarowania trenu bedzie wreszcie wyłożony. Tak więc w ciagu kilku miesiecy staniemy się właścicielami wymarzonej działki. Budowe chcemy rozpocząć wiosną 2007 aby skorzystać jeszcze z ustawy o zwrocie podatku vat.
  2. Podciągam wątek. Czy nikt nie miał podobnej sytuacji?
  3. Witam na forum Ciekaw jestem czy rozwiązały się Wasze problemy. Mój jest podobny. Chcę kupić działkę, która powstanie w wyniku podziału 20a. Sprzedający chce podzielić działkę na dwie części i jedną z nich sprzedać 10a. W tej chwili nie ma obowiązujacego planu zagospodarowania terenu a nowy czeka na decyzje urzędników i do końca roku ma byc wyłozony. Prawdopodobnie będzie uchwalony w połowie przyszłego roku. Ponieważ w starym planie działka figurowała jako rolna w tej chwili nie mozna jej podzielić ( w nowym planie będzie jako budowlana). W urzedzie powiedziano mi że nie można dokonać podziału działki bo gmina jest w trakcie opracowywania nowego planu. Podobno gdyby działka byłaby w starym planie jako budowlana z podziałem nie byłoby problemu. Chciałbym kupić działke jak najszybciej, boję sie żeby sprzedający nie znalazł nowego klienta. Doradzono mi sporządzenie umowy przedwstępnej i czekanie na plan. Czy jest inne rozwiązanie tego problemu.
  4. Legalett "chodzi mi po głowie" od conajmniej trzech lat. Po długim zbieraniu się nadejszła wiekopomna chwila i uruchomiłem papiery na budowę i zwróciłem się do Legalett o wycenę i projekt. Dzisiaj mam dostać umowę i wstepny projekt niezbędny do wydania zezwolenia. Jak dobrze pójdzie to sam fundament wyleję jeszcze w tym roku by wczesna wiosna ruszyć dalej. Domek 100 m2 (Gienia z pracowni Horyzont) plus poddasze (40 m2 - 2 pokoje, łazienka), płyta tylko na dole, góra dogrzewana grzejnikami z dynamicznym rozładowaniem. Wszystko grzane elektrycznie. Mam pytanie do uczestników farum (bo choć przeczytałem wszystko to odpowiedzi na te watpliwości nie znalazłem) : czy jeżeli kominek będzie wpięty w system to według rozeznania praktyków (z może i teoretyków) jest szansa uzyskania nieco ciepłego powietrza na ogrzanie pomieszczeń na górze ? Chodzi mi o grawitacyjne przemieszczenie ciepłego powietrza z płaszcza kominka kanałami i wypuszczanie go nad podłogą pietro wyżej. Teoretycznie jest to możliwe bo długość kanałów nie przekroczy 3 m. Może ktos to przetestował ? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.
  5. Legalett "chodzi mi po głowie" od conajmniej trzech lat. Po długim zbieraniu się nadejszła wiekopomna chwila i uruchomiłem papiery na budowę i zwróciłem się do Legalett o wycenę i projekt. Dzisiaj mam dostać umowę i wstepny projekt niezbędny do wydania zezwolenia. Jak dobrze pójdzie to sam fundament wyleję jeszcze w tym roku by wczesna wiosna ruszyć dalej. Domek 100 m2 (Gienia z pracowni Horyzont) plus poddasze (40 m2 - 2 pokoje, łazienka), płyta tylko na dole, góra dogrzewana grzejnikami z dynamicznym rozładowaniem. Wszystko grzane elektrycznie. Mam pytanie do uczestników farum (bo choć przeczytałem wszystko to odpowiedzi na te watpliwości nie znalazłem) : czy jeżeli kominek będzie wpięty w system to według rozeznania praktyków (z może i teoretyków) jest szansa uzyskania nieco ciepłego powietrza na ogrzanie pomieszczeń na górze ? Chodzi mi o grawitacyjne przemieszczenie ciepłego powietrza z płaszcza kominka kanałami i wypuszczanie go nad podłogą pietro wyżej. Teoretycznie jest to możliwe bo długość kanałów nie przekroczy 3 m. Może ktos to przetestował ? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...