Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sobiepanmirek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez sobiepanmirek

  1. Wielkie dzięki za cenne informacje takich szukałem.Co prawda myślę jeszcze nad jedną rzeczą.Czy gdybym po latach stwierdził,że chciałbym jednak aby wszytko samo się podlewało-czyli wszystkie ku temu elementy-i chciałbym wykorzystać już obecnie położona "linie wodną"jako podstawę-czy w tedy dużo grubsze te rury by musiały być?.Czy lepiej od razu profilaktycznie dać juz teraz grubsze?.Tylko ile grubsze skoro na chwilę obecną wogóle nie wiem co bym chciał mieć/linie nawadniające,zraszacze do trawy/.Czy poprostu nie uniknie się ponownego kopania i wymiany obecnych rurek?Wiem,że koszt to raczej nie powien być "kosmiczny" tylko ewent dodatkowe kopanie.Wiem,że skomplikowanie to brzmi-ale na chwilę obecną wystarczającą sprawa jest podlewanie z ręki-a przyszłości w tej chwili nie jestem w stanie przewidzieć.Co tym sądzisz?.Jak to rozkminić?.
  2. OK rozumiem dzięki.Jak bym mógł mam jeszcze taką sprawę.Czy w waszych oczywiście profesionalnych instalacjach stosujecie zawory samoodwadniające/nie wiem jak to się mówi/aby nie rozmroziło w zimie-czy lepiej używać sprężonego powietrza do przedmuchania. 2,Jak głęboko się kładzie takie rury ja myślałem 20-30cm.
  3. Wydajność jej 4000l/h. tylko że daj e ok 2 atm.baiję się czy to nie zamało>Tak cena ok 400 zł. http://www.gardena.com/pl/water-management/irrigation-pump/compare-irrigation-pumps/?nid=332897&nid=332901&nid=711180&nid=353282
  4. Dzieki zanim trafiłem tutaj na to forum i poznałem opinie o pompach/min.gardenia/ to tylko je miałem upatrzone.Cz ta pompa nadała by się do tego http://www.gardena.com/pl/water-management/irrigation-pump/comfort-pompa-do-deszczowki-4000-2-automatic/
  5. Tak z reki z tym,że chciałem jakiś automat aby włączał i wyłączał pompę gdy się pobiera wodę lub nie.I jaka wydajność tej pompy powinna być czy to obojętne .Te wymiary rur co podałeś to nie ma znaczenia,że długość podania wody do 50 m dochodzi?.
  6. Wielkie dzięki Panowie,ale szkoda,że nikt nie czyta mojego pierwszego wpisu.Mnie chodzi TYLKO o doprowadzenie wody z beczki deszczówki /nawierzchniowej/ i na końcu ręczne podlewanie np.wężem spiralnym i TYLE.Pytałem o rury chcę dać do ziemi o ich średnicę i wydajność pompy ,aby w miarę szybko podlewać -aby było podobne wydajność jak z instalacji wodociągowej.Linia będzie rozgałęziała się na 3 punkty puszki poboru wody.Zawsze korzystanie tylko z jedne puszki równocześnie.Najdłuższy odcinek linii doprowadzenia wody 40-50mb.
  7. Dzięki za wszelkie opinie.Jaki jest problem połączyć na skrętki 3 szt rury.Jestem zielony,ale tyle potrafię.Dlatego chyba jest forum ,aby zapytać.Średnicę rury już znam kwestia teraz tylko wydajności pompy.Firmę rozumiem ,że nie musi być gardena lecz wolę coś porządniejszego dlatego o niej wspomniałem.Teraz tylko jaka wydajność jej musi być jak pisałem aby na końcu było odpowiednie ciśnienie,aby szybko "normalnie"ręcznie sobie wężem podlewać.
  8. Koledzy taka wielka prośba .Wiem,że dla Was to mały pikuś.Planuję zrobić taki BARDZO prosty system dostarczenia wody/aby nie gonić z wiaderkami/na końcu będzie się podłączać węża spiralnego i osobiście podlewać.Opiszę plan dla zobrazowania tego:czyli kawałek rury np ok 5 m i trójnik-jedna odnoga ok 30 m.Dalsza długość z tego trójnika ok 40 m tutaj znowu trójnik i jeszcze jeden odcinek ok 15m.Na początku myślałem np.puszka podłączeniowa z gardeny i na końcach poszczególnych nitek tak samo.Nigdy podlewane nie będzie ze wszystkich miejsc razem tylko przechodzić się będzie do poszczególnych puszek kolejno. I moje pytanie w końcu.1.Jaką średnicę rury PE w ziemi zastosować 20,25,32? 2,Jaką pompę na początku systemu/woda deszczówka z beczki/ z jakim ciśnieniem aby na końcu szybkość wypływu wody była zadowalająca/czyli podobnie jak np z kranu z sieci wodociągu/aby podlewanie nie trwało w nieskończoność.Dziekuję za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...