Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sikoreczkas

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez sikoreczkas

  1. Wełna jest ułożona mijankowo (2 wartswy pod krokwę - 20 cm i 3 między krokwami - 30 cm) na folii paroizolacyjnej -chyba- (żółtej), nie jest w żaden sposób klejona. Tak, wartswy mają wyglądać tak: beton, folia (?) , styropian 2 warstwy + ewentualnie siatka i klej dla zabezpieczenia, no i płyty wiórowe ułożone na górze, nie myśleliśmy jeszcze o sposobie ich przymocowania.. W składzie budowlanym konsultantka radziła aby na styropian położyć siatkę zbrojeniową i zalać cienką warstwą betonu, ale uważamy to rozwiązanie za zbędne.. Poki co czekamy na zamówiony styropian... a siatkę i klej dostaniemy jak coś od ręki Rayden, a gdzie masz swój domek? Może wymienilibyśmy się doświadczeniami na żywo?
  2. Pytałam też o to na forum, i jednak robimy po tynkach A czym robisz obróbkę? Płytą, czy jakimś innym materialem ?
  3. Teraz właśnie stoimy przed takim dylematem... Czy najpierw rozprowadzić rurki do wody i kanalizacji ? Czy może najpierw zrobić tynki ? Co by tynkarze nie zniszczyli instalacji wod-kan ?? Proszę o pomoc doświadczonych:)) pozdrawiam
  4. No reklama musiała zaistnieć, a jakby mogło obyć się bez... Brak konkretnej pomocy, ale reklama jak najbardziej... Teraz mamy pytanie, czy w przypadku stosowania styropianu, dawać pod niego jeszcze folię tak jak pod wełnę, czy kłaść na sam strop bezpośrednio ?
  5. Też dobry pomysł, tylko płyty chcesz zbić do siebie tylko i położyć na stropie tak (i później wiadomo wełna + płyta) ... tylko do czegoś jeszcze to mocować ? Czy położyć taki jakby "szkielet" ? A jeśli chodzi o siatkę i klej to chcielibyśmy uniknąć przesuwania się styropianu, bo płyt do styropianu raczej nie przytwierdzimy, będą ułożone na ścisk, ale czy pod tym styropian nie bedzie chodzil.... ??
  6. My mamy na skosach wełnę ISOVER w sumie 30 cm, a na części płaskiej planujemy te 20 cm + jakieś płyty wiórowe/OSB lub coś innego, ale wylewka jest zbędna, po co dodatkowo obciążać budynek? My będziemy korzystać ze strychu trochę częściej, ale mamy też dobrą wysokość, bo mąż ponad 1,80m spokojnie tam chodzi (na środku oczywiście:)) I czy styropian mamy stosować wraz z siatką i klejem, tak jak przy ociepleniu fasadowym ??
  7. Strop grubości 8 cm. Na skosach mamy 30 cm wełny, chodzi nam teraz o ocieplenie tej części "płaskiej", która będzie wykorzystywana jako schowek na strychu na niepotrzebne rzeczy. Planujemy dać 20 cm styropianu ( tu pytanie: jakiego? Czy zwykły dach/podłoga wystarczy, czy należałoby się pokusić o jakiś przeznaczony do styczności z wilgocią: jakiś hydromin, fundamin, czy coś w tym stylu? , nie będzie to strych ocieplony... Proszę o pilną odpowiedź.
  8. Kiedy zacząć robić obróbkę okien dachowych w takim przypadku ? Dopiero po tynkach, czy można przed w jakiś sposób zamontować ? Wiem, że większość ma sufity na poddaszu z G-K, ale może znajdę jakiegoś zwolennika innej - naszej technologii ?
  9. 2 x 100 wydaje mi się, że niewiele zmieni to nadal jest 200, a nie 270 ale to jest każdego indywidualna decyzja:) duże otwory tarasowe są praktyczniejsze i lepiej wyglądają, ale wiadomo generują koszty, zarówno jednorazowe jak i w trakcie użycia;)
  10. Ja powiem z drugiej strony, dwuskrzydłowe drzwi to zazwyczaj wyjście na zwykły balkon, a taras to taras, musi być szeroki widok na ogród;) i wygląda naprawdę bardzo dobrze, może warto zapłacić więcej, później zawsze zamurować możesz, a z wykuciem i wstawieniem kolejnego nie będzie tak prosto;) trzymam kciuki za żonę, żeby się nie ugięła )
  11. My mamy czterospadowy dach, i 3 kominy.. wyłaz zrobiliśmy jeden, więcej nie potrzeba;) jest to po prostu kolejne okno dachowe, dla nas bedzie po prostu służyło za wyłaz:) i strych jest dość dobrze doświetlony.
  12. W sensie, że bardziej ceniony jest ich profil niż okucia... W kwestii okuć liczy się kilka firm: Roto, Winkhaus, Maco
  13. Jedynie można współczuć to nie farba, że można zamalować inną, a szkoda;) szczerze mówiąc nie znam żadnego fachowca, który poleciłby płytę g-k ze względu na jej właściwości czy jakość, mówią, że wszystko lepsze niż płyta, ale cena przekonuje inwestorów
  14. Jeśli chodzi o Vekę to jakość sama w sobie, chociażby ze względu na stosowanie profilu w oknach OKNOPLASTu.. jako bardzo cenionego na naszym rynku.. My zdecydowaliśmy się na okna firmy Amberline, także profil Veka, z okuciami Winkhaus, jeszcze nie mieszkamy, więc nie wiem jak będą się zachowywać w użytkowaniu. Cena była dość konkurencyjna jeśli chodzi o Oknoplast..
  15. Nie po to robiliśmy strop wylewany na poddaszu, żeby teraz znów pchać się w płytę... wiele budów na nich stoi, ale wiele osób narzeka, że płyty się rozwarstwiają, nie spełniają swojego zadania niestety, ale fakt, są tanie i wszyscy z nich korzystają....
  16. Zapłaciliśmy za nie 4770 zł netto, +8% - faktura.
  17. my u siebie mamy właśnie 3 skrzydła w otworze 270 x 230(czyli 3x90) 2 z ruchomym słupkiem (jak otworzysz to masz wolną przestrzeń) + jedno tylko uchylne chciałam przesuwne, ale koszt w naszym przypadku (3 szyby i inne"+") to dopłata wynosiłaby ok. 2000.. także takie rozwiązanie jak zastosowaliśmy wydawało się być najrozsądniejsze
  18. Jak w temacie. Zastanawiamy się czym innym można to zrobić wykluczając niewdzięczną płytę G-K... mamy z nią bardzo złe doświadczenia, dlatego została nam zaproponowana sklejka laminowana, w związku z tym mam pytanie do Was, czy ktoś się spotkał z taką obróbką okien? Jakie ma wady/zalety? Czy istnieje jeszcze jakiś materiał, który nadaje się do tego ? Pozdrawiam serdecznie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...