Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ifarrg

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    641
  • Rejestracja

1 obserwujący

O Ifarrg

  • Urodziny 27.01.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Pompy ciepła
  • Jestem na etapie
    MIeszkam
  • imię i nazwisko
    Łukasz

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kielce
  • Województwo
    świętokrzyskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ifarrg's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Posting Machine Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

25

Reputacja

  1. Ja próbowałem wyregulować docisk automatem, ale niestety jest on za słaby. Mam automat somfy jakiś tam, kupiony razem z bramą. Wtedy Wiśniewski dawał te automaty do bram. Czyli pozostaje jakoś to uszczelnić, coś podkleić, żeby nie wiało za bardzo???
  2. Również i ja mam niedolegającą bramę wiśniowski do nadproża. Nadproże idealne, na bramie delikatny banan. Brama od północy, więc nie ma wystawy na słońce. Napęd nie jest w stanie tego docisnąć. Brama ma 7 lat, więc żadnej gwarancji nie ma już. Tak zrobiło się w pierwszym roku (być może dlatego, że brama była wyregulowana na docelową posadzkę, a przez ok. rok spierała się tylko w kilku punktach na ziemi i może dlatego się wygięła?) Czy macie jakiś sposób na uszczelnienie góry? Jakaś doklejana do bramy uszczelka albo coś podobnego? Na środku to jakieś 1,5 cm szczeliny, po bokach zero, więc ciężko będzie wkleić równy kawałek... A panela nie chcę wymieniać... DA się to wyregulować jakimś sposobem?
  3. Witam. Chciałem was zapytać, czy wiecie może, gdzie można nabyć okleinę w kolorze dąb złoty lub naturalny na parapet zewnętrzy... Jest to parapet od strony południowej, gdzie zazwyczaj stały kwiaty doniczkowe. Na podstawce, ale może jak padał deszcz, to i tak gdzieś pod tą podstawką stała woda i pewnie to odparzyło okleinę... Producent parapetu dość tanio zaproponował mi nowy parapet, ale chodzi o to, że mam już elewację zrobioną i wymiana takiego parapety może uszkodzić elewację... Teraz zrobiłbym kamienne i w sumie to też myślałem nad tym, czy z tej strony nie położyć na ten parapet kamienia, tylko nie wiem, czy teraz tak się da... Rama na dole byłaby węższa, niż w innych oknach, ale i tak nie ma koło tego okna innego do porównania, a poza tym na pewno byłoby to trwalsze... Tylko czy tak się da... TO co, jest jakaś folia do użytku zewnętrznego, odporna na warunki? Bo szukam i nic sensownego nie mogę znaleźć... . Czy jednak jakiś kamień na ten parapet (da się?)? Dzięki za odp.
  4. Ifarrg

    Uzysk z PV

    Witam, dawno nic tutaj nie zamieszczałem. Sierpień - 701,8 kWh z 5,04 kWp - 139 kWh/kWp Rok 2023 - 4539 kWh z 5,04 kWp - 896 kWh/kWp Ale u mnie jeszcze na razie bardzo rzadko zrywa łącze z siecią przez przeładowanie panelami... U mamy, na końcu linii sprawa wygląda następująco: sierpień 601 kWh z 6,25 kWp - 96,16 kWh/kWp Rok 2023 - 3700 kWh z 6,25 kWp - 592 kWh/kWp - tylko... A to takie samo położenie geograficzne i prawie ta sama sytuacja, jeśli chodzi o nasłonecznienie... Tylko że na końcu linii są 4 gospodarstwa, a 3 z nich mają panele PV... I sieć nie wyrabia..
  5. Poważnie nikt nie lakierował pergoli, nie zabezpieczał jej jakoś dodatkowo???
  6. Witam. Mam świeżo zbudowaną pergolę tarasową, pomalowaną impregnatem do drewna oraz impregnatem VIDARON Ochronno-Dekoracyjnym (kolor winchester). Drewno suszone w suszarni. Taras bez zadaszenia. Poradźcie, czym to jeszcze można bardziej zabezpieczyć, aby drewna nie łapała zgnilizna, sinienie itp? Wiadomo, że na elementach poziomych będzie dłużej woda czy śnieg , niż na pionowych. Czy jakiś lakier bezbarwny, jachtowy, czy wystarczy co dwa lata np przemalować na nowo impregnatem???
  7. Chciałbym uzyskać od Was jakąś poradę, jakie drewno będzie lepsze na konstrukcję do zadaszenia tarasu. Mam do wyboru świerk, raczej świeży, nieleżakowany, oraz sosnę z suszarni. Taras będzie wymiarów 6,5x3,8 przykręcony do ściany na kotwy, bez stałego zadaszenia, jedynie z rozsuwaną żaluzją na dachu. Więc obciążeń nie będzie. Chodzi mi właściwie tylko o poradę, jakie drewno zastosować. Wiem, że jest KVH i BSH, ale ze względu na koszty nie jestem tym zainteresowany. A, jak już ktoś pofatyguje się odpowiedzieć (za co z góry bardzo dziękuję) to mam jeszcze pytanie, jakie belki by zastosował - czy 14x14 wystarczą, czy jednak grubsze?
  8. To inaczej zadam Wam pytanie - jak szybko bez używania CWU np do kąpania i mycia naczyń, w ogóle bez obecności w domu wychłodzi się woda z temperatur 47 stopni do 32 stopni w zbiorniku 300l? Bo może wychładza się szybciej, niż myślałem... Zbiornik galmet zaizolowany fabrycznie w stoi w kotłowni o temp. gdzieś 15C...
  9. Ale jak to możliwe, jak cyrkulacja jest włączona np do 21ej, a idę do łazienki o 2.00 w nocy (bo mi się przysnęło), myję twarz i po chwili dosłownie mam ciepłą wodę? Na zasilaniu podłogi 30 stopni, więc nie odczułbym tego tak dobrze... Nawet w bidecie jest od razu ciepła, a on ma do zbiornika najdalej... Dlatego sam się zastanawiam, jak to możliwe...
  10. Hejka. Szybka sprawa. Mam pompę ciepła gruntową, założoną cyrkulację ciepłej wody i włączaną automatycznie w godzinach porannych i wieczornych - w dzień praktycznie nikogo nie ma, więc cyrkulacja jest wyłączona. Problem polega na tym, że kiedy czasami w nocy idę do łazienki, a cyrkulacja już nie chodzi, to i tak po chwili mam ciepłą wodę w kranie. Spodziewam się, że dzieje się tak dlatego, że gdy chodzi pompa obiegowa podłogówki, mimochodem przepycha też ciepłą wodę z bojlera do cyrkulacji... Tylko czy tak powinno się dziać? Pompa ciepła PPC 10 kW, schemat prosty - pompa , za nią zbiornik z podłączoną cyrkulacją.. Macie jakieś pomysły???
  11. Tak, wiem, były już takie tematy... Moja mama mieszka na końcu linii. Założone panele 6,24 kWp. Napięcia w godzinach 10-15 są za wysokie. Panele od maja 2020 roku. W zeszłym roku wszystko było tak, jak trzeba, więc zakładam, że to nie wina kabli ani inwertera. problem zgłoszony do PGE, jedno pismo, drugie pismo. W drugim odpisali, że mogą założyć analizator, ale po tym piśmie problem się zmniejszył na jakieś 1,5 miesiąc. Do tego stopnia było ok, że nawet w niedziele, kiedy odbiór jest mały, przy pełnym słońcu inwerter się nie wyłączał. Niestety od ok 10 sierpnia znów wszystko zwariowało i teraz czasami pół dnia nie ma produkcji. Poniżej załączam zdjęcia z kilku takich dni oraz kilka plików z exportu napięć. Inwerter sofar solar, oprogramowanie solarman. Jestem strasznie poirytowany. Sam mam instalacje 5,04 kWp, ale mieszkam jakieś 150 m od końca linii. U mnie inwerter jeśli się wyłącza, to bardzo rzadko. NIe sprawdzałem kodu kraju, więc nie wiem, czy jest taki sam. Wiem, że mogę zgłaszać na pogotowie energetyczne i tak chyba zrobię, bo to jakieś kuriozum, żeby pół dnia nie chodziła instalacja, za którą dało się kupę kasy. Ale zrzuty zamieszczam dla mojego potwierdzenia , że coś jest zwalone u nich , jak i dla wiadomości, co mogę powiedzieć albo napisać (napisałem już kolejne pismo do pge na poczatku września, ale na razie cisza) , żeby przyspieszyli swoje działania... PS. Link do plików excel daję poniżej, bo kurde, nie mogę wrzucić xlsx... https://www.szybkiplik.pl/Cj3GzqA7MB https://www.szybkiplik.pl/Fa7n3kN35Q https://www.szybkiplik.pl/vR84TmDZQu Proszę, sprawdźcie i doradźcie, co dalej ...
  12. Hejka. Mam takie nietypowe pytanko. Mam ogrodzenie z siatki panelowej, przed nią mam różne gatunki miskantów, które miały robić jako zasłona od sąsiada. Miskanty się ładnie rozrastają, choć mają swoje wady. Chciałem pomiędzy nie posadzić jakieś drzewka, tak 1 drzewko na panel, czyli co jakieś 2,7 m. Myślałem o wiązach holenderskich, bo są wąskie, albo czymś, co będzie miało koronę zaczynająca się jakieś 2,0 metry nad ziemią. Miejsce dość wietrzne (kieleckie) nieosłonięte, niezacienione. Czy macie jakies propozycje? Z góry dzięki za każdą. (Elfir, pomożesz?)
  13. Ifarrg

    Panasonic Aquarea

    Witam wszystkich. Mam mały problem z pompą zainstalowaną u Mamy. Pompa WH-SXC09H3E8 Panasonic t-cap 9kW instalowana w zeszłym roku pod koniec listopada . Na dzień dzisiejszy ilość start-stop wygląda tak , jak na zdjęciach załączonych. Dom ok 150 m2 z bardzo małą ilością podłogówki, jest tylko na ok 30m2, pozostała przestrzeń to grzejniki, na dole purmo trójpłaszczyznowe, na górze zwykłe jakieś aluminiowe, montowane jeszcze z myślą o piec. Na górze utrzymywana temperatura taka, jak nabiją grzejniki (bo sa za małe do pompy) na dole 23C. Temperaturą steruje regulator pokojowy, nie pamiętam jakiej firmy. Bufor 50 litrów. Razem zład wodny nie wiem, ile będzie miał. Pompa ustawiona na 37 stopni w buforze bodajże. Ilość start stop jest chyba zdecydowanie za duża, prawda? Jak ją ograniczyć? Co Wam podać, żeby można było właściwie odpowiedzieć? Nie mieszkam w tamtym domu, więc ciężko mi jest podglądać pompę na bieżąco, zmieniać ustawienia, obserwować... Za cholerę nie mogę dodać załączników... 11 października o 18:33 pompa miała ilość włączeń 4957, czas pracy 2679 9 października o 17:26 pompa miała ilość włączeń 4901, czas pracy 2665
  14. Jedyną osobą w tym temacie, która się trzęsie, a raczej wytrząsa, jesteś Ty. Z jedynej słusznej partii jesteś chyba, bo tak jak oni wiesz wszystko lepiej i o każdym... Nie warto sobie Tobą zawracać głowy zatem. Lampy kupiłem do garażu, a jak powszechnie wiadomo, w garażu się nie nocuje, nie czyta książek. Miały świecić na czas pobytu tam. I do tego były mi potrzebne nie lampy za miliony, ale zwykłe proste. A że domniemana długość świecenia nijak się ma do rzeczywistej... I ostatnia rzecz - naprawa. Tak, jeśli cos się da naprawić, to trzeba to robić .Mogę wywalić te lampy , być może tak się stanie, ale po co marnować coś, co być może jeszcze da się działać? BTW, Panie domino, opisałeś się w tym temacie, ale alternatywy nie dałeś. Co byś ty kupił do garażu, gdzie przebywa się sporadycznie???
  15. Witam. Mam jakieś chińskie ledy w garazu. Świeciły ok, aż pewnego tygodnia w ciągu kilku dni wszystkie świecić przestały. Są podłączone do jednego włącznika, więc zawsze świeciły razem. Rozebrałem je, i jak widać na zdjęciach ledy coś tam się żarzą, ale nie wszystkie. Najlepsze jest to, że jak przez przypadek zwarłem + i - na ledzie po prawej stronie, to zaczęły świecić jedna strona! Tylko nie mam zdjęcia. Pytanie mam - czy te ledy da się jakoś naprawić? Mam inną taśmę, ale nie wiem, czy to jest jej wina, bo niby świeci jak się zewrze styki... Coś poradzicie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...