Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

frend

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez frend

  1. Czyli Clack. A czy do zużycia wody rzędu 1,2 m3 na miesiąc objętość żywicy nie jest zbyt duża? Może 20 litrów w zupełności wystarczy?
  2. Wcześniej pisałem o zamiarze zakupu Aqua-Soft Basic 25, jednak w ramach ograniczania kosztów zastanawiam się nad ZMIĘKCZACZ HYDRO PLUS 27 (Technika Wody) . Zużycie wody w domu to ok. 70 m3 / 6 m-cy (czyli ok. 12 m3 na miesiąc).
  3. Witam. Planuję zakup zmiękczacza http://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie-wody/stacje-uzdatniania-wody/zmiekczanie-wody/aqua-soft-basic-25-wersja-objetosciowa-przeplyw-1-3m-h.html do domu - woda z sieci wodociągowej ( ok. 12,5 - 13,5 pH), 4 osoby. Czy w tej klasie cenowej jest to dobry wybór?
  4. Mój problem dotyczy (braku) możliwości przymocowania masztu antenowego dla trzech anten ( satelitarna o średnicy 1 m., kierunkowa TV oraz radiowej UKF) do komina. Komin jest zbudowany z pustaków systemowych, ocieplony styropianem i otynkowany tynkiem cienkowarstwowym. Budynek kupiliśmy niedawno i w przekonaniu, że komin - tak jak w sasiedztwie- jest wykończony cegłą klinkierową, zakupiłem obejmę opaskową, której raczej nie wykorzystam. Fakt, że jest to komin nieużywany (nowy budynek dwukondygnacyjny z poddaszem nieużytkowym) - przewód kominowy do kominka, którego nie będzie, w związku z czym, mam pytanie, do tego celuczy można wykorzystać środek/wnętrze komina. Częśc wentylacyjną komina wykorzystam do "wypuszczenia" kabli z poddasza na dach, a środek mógłbym wykorzystać do przymocowania masztu. Myślałem nawet o umieszczeniu kilku rur stalowych (np. ocynkowanych słupków ogrodzeniowych) wewnątrz komina, jeśli oczywiście ma to jakikolwiek sens w ujęciu czysto technicznym.
  5. Witam Mam pytanie dotyczące wyprowadzeń kominów wentylacyjnych (przepraszam, jeśli używam nietechnicznej terminologii) nowego domu. Mianowicie zamierzam kupić dom od developera (umowa przedwstępna i zadatek). Budynek jest w 90% ukończony. Pośród licznych niedociągnięć uwagę moją zwróciły kominy wentylacyjne, które kończą się na poddaszu, a nie ponad dachem. Innymi słowy kilka rur PCV ma swój koniec na poddaszu. Czy jest to właściwy sposób wykonania wentylacji pomieszczeń budynku? Czy też developer poszedł "na łatwiznę"? Proszę o porady pomocne przy wyegzekwowaniu doprowadzenia stanu do zgodnego z normami (jeśli takie są). Pozdrawiam
  6. ... z Białegostoku
×
×
  • Dodaj nową pozycję...