Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wojmil

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

O Wojmil

  • Urodziny 27.12.1976

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    śląsk i zagłębie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Wojmil's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Sądzę że drut 10mm wejdzie a jak przydepniesz to na pewno - może być tak że otulina nie będzie wtedy 25mm a będzie jakieś 30 mm. Natomiast dla siebie użył bym czegoś takiego: http://www.telka.eu/pl/p/Dystans-betonowy-listwa-25/384 lub coś w tym rodzaju - ma tą zaletę że się nie przesunie bo przywiążesz do zbrojenia: http://www.telka.eu/pl/p/Dystans-%2C-podkladka-betonowa-z-drutem-30/167 Dla tych "pyskatych" nie pracuje dla tego serwisu do którego kierują linki - mają przyzwoitą ofertę choć ceny szału nie robią.
  2. To fakt - sam ich używam ale jednak są tacy którzy nie potrafią kupić tych z talerzykami i biorą to co jest w Casto lub LM. Szczerze powiem że wtedy to wolę podłożyć taką cienką kostkę brukową bo pewniej się to zachowuje a inwestor szczęśliwy bo jest to niedrogie i mówiąc prosto widzi za co płaci bo ma namacalnie ciężki kawałek betonu
  3. A służę odpowiedzią - są takie popularne dystanse w kształcie rurek z wgłębieniami na druty i jak je postawisz na styrodurze mimo jego twardości poskaczesz po tym troszkę to potrafią się wbić i formalnie troszkę się traci ta poduszka z betonu pod zbrojeniem. Natomiast co do drutu wiązałkowego - troszkę się już nawiązałem w życiu i jakoś nie za często wiąże tak że "pętelka" jest od spodu i może coś uszkodzić - ale różne są szkoły więc szacun za umiejętności
  4. Prawdopodobnie sprawa związana jest z wbijaniem się dystansów w styrodur pod zbrojeniem - szczególnie wtedy gdy chodzą po tym zbrojarze. A tak tuż przed wylaniem się to włoży, co tez nie jest trudne i zbrojenie podnosi się miejscami a ono aż tak sztywne nie jest. Potem Panowie chwilę po tym polatają jak będą lali beton i po bólu - w tym czasie raczej nikt po tym nie skacze więc dystansy się w styro nie wbiją. Inne rozwiązanie - mniej profesjonalne - użyć podkładek płaskich np cienka kostka betonowa (3-4cm) lub jakieś potrzaskane płytki ceramiczne.
  5. Witam Chyba zaginął mój post w natłoku dyskusji bardzo teoretycznej - pozwolę sobie go jeszcze powtórzyć i może ktoś rozgarnięty coś mi odpowie Moja płyta już wylana i dom się buduje ale powoli zbliża się zima i trzeba pomyśleć o pewnych zabezpieczeniach. Mianowicie, koleżanki i koledzy, jak by był ktoś taki miły i nakreślił mi możliwie prostym językiem jakieś szczegóły dotyczące opaski antywysadzinowej to byłbym bardzo wdzięczny. Poniżej zamieszczam kilka - mam nadzieje - precyzyjnych pytań. 1. jaki styropian/styrodur użyć? 2. Jakiej grubości ma być ten styropian/styrodur? 3. Jakiej szerokości ma być opaska antywysadzinowa? 4. Na jakiej głębokości styropian/styrodur ma się znaleźć? 5. Co ma być i ile pod styropianem/styrodurem? 6. Czy pod styropianem/styrodurem podkład zagęszczać ubijarką czy wystarczy "udeptać"? 7. Co nad styropianem/styrodurem i w jakiej ilości? 8. Czy ubijać warstwy nad styroianem/styrodurem, a jeśli TAK to czym? Jak by ktoś potrafił odpowiedzieć na moje pytania to na pewno wielu czytelnikom by życie ułatwił a i zapewne mniej pytań tego typu by się pojawiało. Pozdrawiam
  6. Witam Moja płyta już wylana i dom się buduje ale powoli zbliża się zima i trzeba pomyśleć o pewnych zabezpieczeniach. Mianowicie, koleżanki i koledzy, jak by był ktoś taki miły i nakreślił mi możliwie prostym językiem jakieś szczegóły dotyczące opaski antywysadzinowej to byłbym bardzo wdzięczny. Poniżej zamieszczam kilka - mam nadzieje - precyzyjnych pytań. 1. jaki styropian/styrodur użyć? 2. Jakiej grubości ma być ten styropian/styrodur? 3. Jakiej szerokości ma być opaska antywysadzinowa? 4. Na jakiej głębokości styropian/styrodur ma się znaleźć? 5. Co ma być i ile pod styropianem/styrodurem? 6. Czy pod styropianem/styrodurem podkład zagęszczać ubijarką czy wystarczy "udeptać"? 7. Co nad styropianem/styrodurem i w jakiej ilości? 8. Czy ubijać warstwy nad styroianem/styrodurem, a jeśli TAK to czym? Jak by ktoś potrafił odpowiedzieć na moje pytania to na pewno wielu czytelnikom by życie ułatwił a i zapewne mniej pytań tego typu by się pojawiało. Pozdrawiam
  7. Ja do tego celu, za namową kolegi, użyłem takich niebieskich wodnych rur zarówno do prądu jak i do wody (tą do prądu zrobiłem na tyle długą że powinna dosięgnąć miejsca gdzie energetyka postawi szafkę w płocie)
  8. Arturo - może byś się tak opanował i odrobinę pofolgował swoim zapędom wszechwiedzącego i wszechmądrego forumowicza.. Jeszcze takich kilku jest tutaj ale może dali sobie spokój - wygrał zdrowy rozsądek. Każdy z nas ma prawo do własnego zdania i nie każdy musi się z nim zgadzać - nikt z nas nie ma monopolu na rację - pamiętajmy o tym. Powtórzę propozycję jednego z kolegów wcześniej - nie podoba Ci się czyjaś wypowiedź albo uważasz ją za merytorycznie niepoprawną to przedstaw swoje zdanie w temacie - nie próbuj nikogo besztać ani obrażać. Ci co to czytają zapewne myślą na tyle biegle że potrafią wyciągnąć jakieś wnioski, czasem lepsze lub gorsze ale to już problem czytelnika. Ludzie dajcie już spokój tym głupawym wycieczką osobistym i obrażaniu innych, napiszcie co sądzicie w temacie i starczy bo normalnie ten wątek stracił swój merytoryczny charakter a jest sprzeczką na ważny temat ale jak śmiem przypuszczać nie do rozwiązania bo każdy okopał się we własnym grajdołku i rzuca inwektywami jak granatami. Co do pytań użytkowników - jak ktoś pyta to znaczy że ma fałdy na mózgu a to już jest potwierdzenie że myśli.
  9. no nie do końca - u mnie częściowo mają być obsypane ziemią i stąd się wzięło moje pytanie - jako że się na tym nie znam to staram się zasięgnąć jakiejś rady
  10. Mam pytanie, czy przy wykonywaniu płyty należy montować folię kubełkową na pionowo ustawione płyty styropianu? Jeśli TAK to na wysokość styropianu i czy należy wywijać folię na górze - na płytę?
  11. OK OK - ale to nie 10 stron do tyłu a 50 a to niewielka różnica - czytałem tą część wątku jakieś 5 miesięcy temu więc mogłem zapomnieć. Bardzo dziękuje za linka - pomocny.
  12. oj czytam czytam cały od kawałka czasu - ale może ktoś kto temat przegryzł się pokusi o małe podsumowanie - będzie łatwiej na przyszłość i nie będzie głupich pytań.
  13. Witam ponownie Nasunęły mi się dwa pytania związane z płytą: 1. Jak głęboko powinny być umieszczone rury kanalizacyjne? 2. Jak wykonać uziomy, jakaś bednarka dokoła i wprowadzić na płytę czy podłączyć się do zbrojenia (choć tu widzę bezsens bo w sumie jest wanna ze styro)
  14. zabiłeś mi klina - budowlaniec nie jestem więc szczerze mówiąc nie mam pojęcia jaki jest cel tej folii - może chodziło o to że nad folią miało być 10 cm chudziaka - co wywaliłem po konsultacji z kierbudem
  15. nie bardzo rozumiem - takie mam zalecenie od projektanta (nawet 2 warstwy) jakieś argumenty przeciw żeby ewentualnie negocjować z kierbudem? Przy okazji - czym kleić czy też wypełniać spoiny pomiędzy styropianem szczególnie o te stojące pionowe i robiące po części za szalunek?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...