Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ewitek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    54
  • Rejestracja

O ewitek

  • Urodziny 16.11.1978

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    fundamenty

Dane osobowe

  • Miejscowość
    miasto królów
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ewitek's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Leila odnośnie dachówek, Dach Centrum miał dobre ceny. Rynny i okno dachowe zamawialiśmy u Podwyszyńskiego, dachówki miał droższe. Co do okien plastikowych, my mamy zgrzew nitkowy, okna bardzo ładnie wyglądają, a okleina mocno się trzyma. Ale niestety okno oknu nierówne. Jak jest okleina jednostronna, to okno zawsze w środku będzie białe. My mamy dwustronną, więc jest brązowe. Ogólnie mogę polecić Nasze Okna z Luborzycy pod Krakowem (koło Kocmyrzowa). Trafiliśmy tam z przypadku szukając sprzedawcy Adamsa, miła obsługa, dobra jakość wykończenia okien (a z tym bywa różnie) no i wg mnie dobry montaż. Zastanawiamy się nad zakupem rolet zewnętrznych u nich, wycenili nam całość z silnikami i pilotami na 10tys (Portos) podczas gdy Krispol wyszedł 15tys
  2. Artemika, Pepa gratulacje postępów! My zdecydowaliśmy się na dachówkę Roben kasztan, ale mieliśmy w transporcie strasznie dużo potłuczonych, aż kierbud, który ją załatwiał reklamował i trochę wymieniali. Ale z efektu końcowego jesteśmy zadowoleni. Co do koloru okien siena rosso to jesteśmy bardzo zadowoleni, nie bardzo ciemny, gładki, lekko perlisty, bardzo ładnie wyglądają, szczególnie, że obróbki blacharskie mamy ciemnobrązowe. Co do instalacji to największy problem, że nie mamy na razie nikogo zaufanego/polecanego, a jeszcze dochodzi ogrom decyzji związanych z elektryką, alarmem, hydrauliką, WM itp. Zastanawiamy się, czy montować centralny odkurzacz, z solarów chyba zrezygnujemy, bo nam wszyscy odradzają, że to się nie opłaca. No i zastanawiamy się, czy ocieplić dom przed zimą, skoro nie będziemy kłaść tynków... Plan na jesień to doprowadzić prąd od skrzynki do budynku, instalacja elektryczna w domu, rolety i ocieplenie no a w międzyczasie wylać tarasy i uprzątnąć działkę, no a potem pozostałe instalacje.
  3. Dawno mnie tu nie było, ale mamy już prawie SZZ. W ubiegłym tygodniu wstawili okna (jesteśmy zadowoleni z montażu i okien - wybór padł na Schucco Adamsa w Naszych Oknach z Luborzycy - kolor na który się zdecydowaliśmy w ostatniej chwili- siena rosso też bardzo ładnie się prezentuje), do skończenia dachu brakło dachówek, pozostaje zabezpieczyć drzwi i garaż, bo na razie nie chcemy zamawiać docelowych drzwi i bramy, żeby się nie poniszczyły. Etap następny to wejście i taras, zeby zakończyć roboty murowo-betonowe, prąd i rolety zewnętrzne, no i ocieplenie z zewnątrz. Instalacje nas przerażają.
  4. Fajna działeczka i bardzo zgrabniutki i funkcjonalny domek, a ten tarasik to bardzo świetna sprawa, mieliśmy taki kiedyś na wakacjach, fajny cień robi jak zarośnie pnączem. A gdzie się budujecie? Bo my 10km na północ od granicy Krakowa w kierunku Olkusza. Mamy już piętro, więc widoki na góry, a wieczorem na blask świateł Krakowa nieziemskie..
  5. Zdecydowaliśmy się na kominy Zapel, całość (komin spalinowy, 2 wentylacyjne + szacht do kondensata) będzie nas kosztować niewiele ponad 2 tys, do tego jeszcze musimy dokupić rury do kondensata. A opinie ma w miarę dobre. Co do pieców to mamy mętlik w głowie, bo nie wiemy, czy inwestować w solary. Już dwie kolejne osoby nam odradziły, że to nam się nigdy nie zwróci, bo zanim się zwróci to trzeba ponosić koszty napraw i konserwacji. Na razie braliśmy pod uwagę Vailanta takiego pod system solarny z zasobnikiem 190l, ale jak zrezygnujemy z solarów, to weźmiemy tańszy model. Wy inwestujecie w systemy solarne? Ja się najbardziej boję wyjazdów wakacyjnych, bo co wtedy z solarami. Są co prawda takie systemy, które same spuszczają glikol, jak nie ma potrzeby pracy, ale nie wiem jak one się sprawdzają. Druga ważna sprawa to rynny: plastikowe, metalowe, czy tytanowo-cynkowe... Jakie montujecie?
  6. mania_ania no to fanie, że macie tak wszystko rozplanowane z elektrykiem. Dla mnie instalacja elektryczna to na razie niewiadoma, kompletnie nie mam pojęcia, co gdzie i jak, ile bezpieczników, jakie fazy, to samo z alarmem i instalacjami internet-TV. A teraz sen nam spędza z powiek wybór kotła kondensacyjnego, jaki model, jaka moc, czy zintegrowany z zasobnikiem czy bez, bo kominy na szczęście już wybraliśmy. My na parterze mamy jeden słup przy schodach, reszta w ścianach. Na poddaszu podparcia dachu będą w ścianach. Co do konieczności alarmu po wstawieniu okien, kolega jak wstawił okna, to wykupił ochronę, bo sie bał, że mu je ukradna, tylko jak tu niepostrzeżenie ukraść okno, które waży ponad 100kg, a tak jest w przypadku okien trzyszybowych?
  7. mania_ania no to szybko poszło! Okna już zamówione? My na SSO musimy poczekać jeszcze ponad miesiąc. My nie mamy fundamentów pod działówkami, a ziemi nie musieliśmy odralniać, bo grunty IV kategorii...
  8. U nas szalowanie schodów, wieńca i stropu nad garażem, pogoda kiepska i prace się przedłużąją, podobno za ok 3 tyg. mają ruszyć z dachem, nie wiem jak to zrobią, jak maja takie obsuwy.
  9. My zmienialiśmy terivę na strop monolityczny i przesuwaliśmy jeden słup, ale konstruktor kierbuda przeliczał parametry nośności podciągów. Kjuta znam ten wątek, między innymi tutaj co człowiek to inne zdanie, do tego dochodzi jeszcze boczne wyrzucanie spalin (choć podobno w takim przypadku spalanie gazu jest 10% większe) . No cóż my chyba zrobimy kształtki wentylacyjne i wsadzimy tam podwójną rurę dedykowaną kotłowi, tylko jakiemu... Macie już wybrane kotły? A komin... Wahamy się między IBF a Schiedlem, kurde różnica 1500zł to trochę dużo...
  10. A my się właśnie dowiedzieliśmy, że do kotła kondensacyjnego nie ma co kupować systemowego kotła z wkładem ceramicznym, tylko wentylacylny z włożoną rurką dedykowaną konkretnym kotłom bo: 1. Często mają nieprecyzyjnie dobraną średnicę wkładu (są za szerokie), 2. Skroplona woda trafia bezposrednio z komina do kanalizacji zamiast do kotła 3. Firmy takie jak Vaillant nie dają gwarancji na kotły w przypadku do podłączenia do komina systemowego 4. Takie rozwiazanie jest duzo droższe. Tak więc pozostaje nam zdecydować się szybko na konkretny model kotła. Wy macie już wybrane? Bo my mamy aktualnie mętlik w głowie.
  11. Kjuta, teraz jeszcze możesz zmieniać, dopóki nie zamówisz. Okna w kolorze dębu i winchester fajnie się komponują do antracytowych dachów i drewnianych dodatków na elewacji. My mamy dwa przeszklenia 270cm, chodziła mi po glowie suwanka, ale HST za drogi, a ten system odstawny nie bardzo mi się podoba. My nadal nie wiemy czy okna Avante czy Jezierski, czy może z Pagena BlueEvolution (najtańsza opcja), ale teraz ważniejsza sprawa to komin i okna dachowe, bo podobno na te trzyszybowe czeka się ze 3-4 tygodnie! Jaki komin dajecie, prefabrykowany czy murowany? Jeśli prefabrykowany to jakiej firmy?
  12. My chyba będziemy montować własne kontraktony w trakcie montowania okien (jedna mała dziurka w ramie), potencjalna ekipa, którą mamy na oku zgodziła nam się na to bez utraty gwarancji, sama nie chce tego robić, a te fabrycznie montowane to jakaś kosmiczna cena ponad 100zł za 1 kontrakton. Ale to się wszystko okaże w trakcie. Co do czujek no to chyba w każdym pomieszczeniu z oknem, ale na razieie jeszcze o tym nie myślimy, póki co zaczynają nam szalować schody.
  13. Piotrek0m słuszna uwaga, my tak chcielibyśmy zrobić, sterowanie strefowe i indywidualne, a pilot będzie sobie wisiał na ścianie w stałym miejscu, te bardziej zaawansowane i programowalne mają takie opcje. Co do podpinania do centrali alarmowej to jeszcze nie wiemy. Co do rolet nadstawnych, to mówią że mostek tworzy się w miejscu wysuwania się rolety, do środka skrzynki wchodzi zimne powietrze, które nie jest izolowane od strony mieszkania. Dlatego też większość sprzedawców daje do takich rolet do skrzynki styropian - warto na to zwrócić uwagę, żeby jednak ten styropian był. Kjuta, akurat tego koloru nikt w pobliżu nie brał, więc jest problem, a fotki z netu to wiadomo przekłamują kolory. Z głupim złotym dębem są numery, bo inaczej kolor wygląda w pochmurny dzień, a inaczej jak na niego słońce poświeci.
  14. Piotrek0m po pierwsze za rolety w kolorze niestandardowym (np złoty dąb) jest dopłata, za rolety na okna o szerokości 270cm (a mamy takie 2) tak samo, bo pancerz musi być grubszy, dodatkowo we wszystkich silniki sterowane radiowo, przełączniki indywidualne dla części z nich i 2 piloty do ich obsługi (góra i dół) + robocizna. Taką dostaliśmy wycenę z Krispolu. Same rolety sterowane ręcznie może kosztowałyby 10 tys, ale u nas w grę wchodzi tylko elektryka. Okien mamy ok. 20m2, sztuk 15. Na rolety nadstawne takie jak montuje maniaania nie zdecydowaliśmy się z uwagi na mostki termiczne powstające nad roletą i na długie nadproża, rolety niezalecane dla szerokich okien powyżej 2,5m. U nas roleta się schowa w styropianie, bo planujemy dać 20cm. Kjuta, przez temat okien zaczęliśmy się przegryzać zimą, jak był zastój budowlany, najpierw dużo czytalismy, a w ferie pojeździliśmy, poogladaliśmy i pozbieraliśmy kosztorysy. Na okna z pakietem trzyszybowym dostaliśmy wyceny od 22tys do 35! Niestety znowu kolor robi cenę. Nadal nie jesteśmy w 100% zdecydowani jakie, bo nas kolor ogranicza, ale ostatnia nasze decyzja to były Canadian Jezierskiego (niestety nie było nam dane oglądnąć takich okien na żywo, może ktoś z was zna kogoś, kto w okolicach Krakowa zamontował taki kolor?). Drugi nasz wariant to Soft cherry albo Sienna rosso. Niestety do Soft cherry jest problem z roletami i tu kółko się zamyka.. Podejrzewam, że z początkiem czerwca będziemy zamawiać okna, więc trzeba szybko wrócić do tematu. Choć na razie wybieramy komin. Co do ścian, to może wreszcie zła passa się od nas odwróciła, bo na etapie fundamentów mieliśmy tyle partactw i poprawek, że limit nieszczęść powinien się już wyczerpać, teraz tylko murarze mogli sobie pokląć, jak przez 3 dni rozmierzali pierwszą warstwę bloczków i nakombinowali się, żeby kąty były proste a budynek trzymał wymiary. Ale trzeba przyznać, udało im się to zrobić kosztem tego, że miejscami ściana wystaje na styropian a miejscami chowa się do środka. Ważne, że wymiary pomieszczeń są takie jak trzeba, choć mało za murowanie nie płacimy (ok. 32zł za m2)
  15. Długo przerabialismy temat rolet, mieliśmy ich finalnie nie robić, ale jednak zdecydowalismy się na podtynkowe Integro z cofnietymi nadprożami. Akurat kwestia "antywłamaniowości" akurat chcieliśmy zrezygnować z rolet, żeby potencjalny złodziej nie miał widocznej informacji, ze nas nie ma w domu, druga sprawa to kwiatki na parapecie - trzeba zrezygnować, bo w robocze dni byłyby dość niedoświetlone. To tyle minusów, na plus przekonała nas ochrona przed wiatrami, które w okolicy bywają dość mocne, szyby się mniej brudzą, można sobie zrobić latem od południa lekki półcień spuszczając lekko rolety, no i wieczorem można się jednym przyciskiem odizolować od wścibskich sąsiadów. Niestety taka przyjemność to wydatek ok 20tys, jak nie więcej, ale zawsze można zamontować same skrzynki i wyprowadzenia na silniki, a rolety dokupić później. Padła tutaj kwesta, ze pakiety trzyszybowe ograniczają światło. Najlepsze wkłady 3-szybowe są z dużą odległością między szybami np 4-18-4-18-4, one mają najlepsze parametry LT powyżej 73%. Wszystkie cieńsze wklady szybowe są pokrywane chemicznie tlenkami, stąd wartość LT może mieć nawet 53%! Warto na to zwrócić uwagę, bo sprzedawcy okien bardzo często są w tym temacie niedouczeni. U nas mury ruszyły w górę, do piątku ma być wymurowany cały parter. Och, jak coś się dzieje na budowie i nie jest przy okazji sknocone (na razie otwory okienne i drzwiowe wymurowane do centymetra) , to oko cieszy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...