Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

alan86

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

O alan86

  • Urodziny 09.07.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Poznań
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

alan86's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Nadinterpretacja jest wynikiem nie jasno zapisanych treści w rozporządzeniu a nie wnikliwości innych ludzi. Masz 100% pewność, że Twoja interpretacja to ta jedyna i słuszna?
  2. Np tu: http://www.kominypolskie.com.pl/?p=show_item&idi=106&cid=16 Dlaczego prowokacyjnie od razu? chce sobie zrobić w domu kominek zgodnie z przepisami, czy to od razu musi być prowokacja? W wielu pseudo artykułach jest wyraźnie napisane, że w pokoju z kominkiem musi znajdować się kratka wentylacyjna. A ja nie chce usuwać z pokoju tyle powietrza ile powinno się usuwać w łazience po kąpieli, stąd moje pytanie o minimalny dopuszczalny przepływ powietrza w takim pomieszczeniu.
  3. Jakiego grzyba w pomieszczeniu gdzie jest kominek? Kominek to chyba powoduje przesuszenie powietrza a nie wilgoc. Tu bardziej chodzi o tlenek węgla czy tam jakies inne szkodliwe związki. A wymóg prawny jasno określa ze musi być wentylacja gdzie jest kominek, ale nie ma nigdzie opisane jakie parametry musi spełniać taka wentylacja. I o te parametry się pytalem.
  4. Jakie są wymagania prawne odnośnie kratki wentylacyjnej w pokoju? Chodzi mi o przepływ powietrza w m3/h. Chciałbym u siebie zamontować taka wentylację ale zdławioną do minimum wymaganego przez przepisy (żeby za dużo ciepłego powietrza z kominka nie uciekało w wentylację). Na rynku są dostępne kratki tzn. Stabilery ograniczające przepływ powietrza. Chciałbym taki zastosować, ale nie wiem z jakimi parametrami. Macie jakieś konkretne dane?
  5. Panowie, coraz bardziej jestem przekonany jednak do akumulacji. W jakiej kwocie +/- wyniesie u mnie taki system w moim układzie?
  6. Dzięki za zainteresowanie tematem. Liczę się z tym i jestem świadomy jakie ma wady dgp. Wiem że akumulacja jest najprzyjemniejsza - mój szwagier ma taki bajer i rzeczywiście 1 - 2 wsadów na dobę i obudowa przez większość czasu jest przyjemnie ciepła a w salonie nie ma sauny. Pojawia się jeden drobny szczegół... Dom który kupiłem obawiam się, że nie uniesie takiej masy. Na moje oko jest to posadzka która ma wytrzymałość jak 4 metry dalej.
  7. Jeżeli takie realizacje z kratkami były już w praktyce realizowane to dla mnie chyba będzie to najlepsze rozwiązanie. Czy w takim układzie mogę liczyć na ogrzanie góry kominkiem (przy założeniu, że kratka będzie znajdować się na klatce schodowej)? I czy będzie można np. zamknąć kratkę w pokoju, a otworzyć na klatce schodowej w momencie jak pokój się wystarczająco nagrzeje? W takim układzie jaki wkład będzie optymalny? Czy ZIBI 12 da rade, czy może coś innego?
  8. Co do kwestii czytania.... napisałem na samym początku "Od zawsze podobały mi się kominki akumulacyjne w nowoczesnym wydaniu. Ze względu na układ nowego domu coraz bardziej się przekonuję do DGP. " i odnośnie systemu DGP rzuciłem jako przykład płyty g-k (co do których sie nawet nie mam zamiaru upierać. Żeby była jasność - jestem świadomy, że na akumulację nie nadają się płyty g-k, i raczej nie wystarczy planowanego budżetu, a sam na chwile obecną się za to na pewno nie zabiorę. Wracając jednak do tematu - czy kominek zwykły, z kratką na pokój oraz na klatkę schodową to dobre rozwiązanie? Ktoś z Was praktykował takie rozwiązania?
  9. Jeżeli chodzi o budżet - to dużo czy mało? Forum czytałem i czytam nadal, jakieś pomysły, wskazówki?
  10. Niestety drodzy forumowicze, będę zadawał dużo pytań Naczytałem się sporo artykułów, które są na jedno kopyto pisane chyba przez polonistów, stąd pytań wiele, tym bardziej, że chciałbym mieć jakąś koncepcję "w którą stronę iść" w tym konkretnym przypadku. Chciałbym po prostu dopasować to czego oczekuję od kominka z optymalną relacją cena / możliwości w tym konkretnym układzie pomieszczeń
  11. Dzięki, za wskazówkę, jeżeli chodzi o wkład to rozważam wkład kominkowy ZIBI 12 (moc 4,5 - 14). Czy taki wkład by się nadawał czy za mocny? I co z rozprowadzeniem? pełne DGP, czy wystarczy kratka w pokoju i na klatce schodowej (o ile takie rozwiązanie jest możliwe i bezpieczne..) do rozprowadzenia ciepła również na piętrze?
  12. Witam wszystkich forumowiczów! Niedawno kupiłem z żoną dom i zaczynamy się zastanawiać nad kominkiem. Od zawsze podobały mi się kominki akumulacyjne w nowoczesnym wydaniu. Ze względu na układ nowego domu coraz bardziej się przekonuję do DGP. Mam wstępną koncepcję i pewien pomysł na kominek, dlatego zwracam się do Was o propozycje jakie rozwiązanie w moim przypadku byłoby jednak najlepsze. Kilka faktów: - Dom nowy, ogrzewanie gazowe - Komin stoi, doprowadzenie powietrza z zewnątrz jest przygotowane - Lubie palić Zatem przewiduje dość częste palenie w kominku, szczególnie w zimniejsze dni - Chciałbym ogrzać (dogrzać) jak największą powierzchnie domu - ale co bardzo ważne nie mieć sauny w miejscu gdzie kominek będzie stał. - Kominek z wyglądu bardzo prosty bez udziwnień, obudowany płytami g-k, gotowych płyt, ewentualnie z ramką granitową czy coś w tym stylu - budżet raczej ograniczony - jeżeli 8-10 tys starczy do spełnienia powyższych kryteriów byłoby super. Na zdjęciach układ parter oraz piętro z zaznaczonym umiejscowieniem i poprowadzeniem ewentualnych przewodów DGP. Zanim zacząłem myśleć o DGP najpierw brałem pod uwagę zwykły kominek z wkładem i regulowaną kratką wylotową na salon oraz na klatkę schodową (aby ogrzać górę). Czy takie rozwiązanie ma sens, czy lepsze DGP z turbiną? zdjęcie kominka - w narożniku (znalezione w internecie) które byłoby dla mnie dobrym rozwiązaniem. Natomiast zdjęcie samego komina i przewodu to zdjęcia u mnie w domu.
  13. Szopka albo garaż rozwiąże problem z brakiem miejsca na sprzęt ogrodowy lub połączony ze składowiskiem drewna W sumie wydawało mi się, że południowa ma wystarczająco pomieszczeń gospodarczych. Pod schodami całkiem spore i w kotłowni. Jeżeli chodzi o sam projekt to rozważam zamontowanie rekuperatora z by passem + kominek z szamotem ( rozprowadzenie grawitacyjne z tyłu kominka i na piętrze w korytarzu). To jest największa przewaga w stosunku do iskierki - kominek centralnie w domu niewielkim wkładem ogrzewa większość pomieszczeń...
  14. Też racja po podłogach jest sporo ale prosta zwarta budowa i relatywnie tania budowa w stosunku do metrażu mnie bardzo przekonuje. Układ jest jak dla mnie nie do przebicia - żaden z projektów tak nam nie przydpadł jak Południowa. Powiem więcej - jak czasami przeglądamy inne projekty to zazwyczaj się kończy "ee... w południowej to jest lepsze" itp. Jeżeli chodzi o Iskierkę to też ciekawy układ ale bardziej nam się widzi jednak Południowa TMK - powiedz nam w którym miejscu w swoim domku przeznaczyliście suszarnię na ubranie?? Ja mam wizję tam gdzie kącik komputerowy tylko jakoś oddzielony. Również ciutkę powiększyć kuchnię kosztem pom. gospodarczego i troszkę łazienki. I dokładnie jak Ty usunąć ściankę działową w salonie i kominek przykleić jak najbliżej ściany aby zyskać przestrzeni. Jeżeli chodzi o wykończenie na początek mogę zamieszkać w niedokończonym domku - sam to przechodziłem jako dziecko i wspominam bardzo pozytywnie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...