Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Amadek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Amadek's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Mam problem z dziwnymi białymi zaciekami na krawędzi tarasu. Zacieki tworzą małe stalaktyty oraz przebarwienia na murze. Co jakiś czas myję je karcherem co daje pewien efekt, w większości schodzą choć pozostają przebarwienia. Wygląda to tak, jakby jakiś minerał się wytrącał z tarasu i spływał wraz z wodą. Czy spotkaliście się z czymś takim? Jak to zatrzymać? [ATTACH=CONFIG]469272[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]469273[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]469274[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]469275[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]469276[/ATTACH]
  2. Drodzy forumowicze, sporo czasu minęło. Jak udało wam się zakończyć sprawę z firmą Bud Var? Czy ktoś z Wam poszedł do sądy, czy ktoś otrzymał odszkodowanie, czy firma wymieniła okna na nowe? Postanowiłem odświeżyć temat gdyż ostatnio zauważyłem, że firma Bud Var ponownie zaczęła się reklamować i oferować okna.
  3. Witam serdecznie, Mam problem z deskami na tarasie. Otóż farba którą te deski zostały pomalowane odchodzi od tych desek. Farba która została użyta do pomalowania desek to Olej do tarasów 3V3: Deski mają około 6 lat. W ciągu tych lat był pomalowane trzema warstwami oleju. Poniższe zdjęcia pokazują problem. Zauważyłem że farba nie odchodzi przy murku a więc w miejscu które jest zacienione. Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem? Co jest przyczyną odchodzenia farby? Co radzicie zrobić? Linki do zdjęć: https://imgshare.io/image/NRIQMp https://imgshare.io/image/NRIG0u https://imgshare.io/image/NRIKfX
  4. Czy ktoś z forumowiczów może polecić jakieś gotowe rozwiązanie lub firmę które wykonuje instalacje odzyskujące energię ze ścieków? Znalazłem coś takiego http://www.sewageheatrecovery.com/piranha/ ale niestety firma kanadyjska. Znalazłem też polskie urządzenie - odzyskwa ściekowa. Niestety to urządzenie wymaga oddzielnej instalacji kanalizacyjnej dla wody (wanna, zlew, pralka, zmywarka) oraz dla toalet. Odzyskwa nie może być podłączona do instalacji z toaletami. To powoduje pewien problem, ponieważ czasami nie ma możliwości odseparowania tych dwu rodzajów ścieków.
  5. Witam, Jakiś czas temu natknąłem się w Internecie na koncepcje ogrzewania powietrza w ziemi. Pomysł był banalnie prosty: na głębokości 1,5m zakupujemy rurę o długości min. 40m. Powietrze zanim zostanie wtłoczone do budynku przechodzi przez tą rurę zakopaną w ziemi i częściowo się ogrzewa. Na tej głębokości nie występuje przemarzanie więc powietrze zimą powinno zyskać kilka stopni Celsjusza. Czy ktoś spotkał się z taką koncepcją? Czy można w ten sposób zasysać powietrze do rekuperatora? Czy w zakopanej rurze będzie się skraplać woda i powstawać grzyb? Pozdrawiam serdecznie i czekam na opinie!
  6. Witam serdecznie, Mam problem z roletami okiennymi. Po zatrzymaniu rolety samoczynnie powolnym ruchem się opuszczają. Zatrzymuję się w losowym miejscu, Problem najlepiej przedstawia film: https://youtu.be/3TDhi-xmJ5g Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Co jest przyczyną?
  7. Żeby wykonać instalację w systemie drain back musiałbym kupić inny zbiornik. Problem w tym, że ja już mam cały zestaw: solary, pompa, naczynie przeponowe, glikol itp...
  8. Instalator straszy mnie, że moja instalacja solarna posiadająca trzy panele latem będzie się przegrzewać i przez zawór bezpieczeństwa będzie się wydostawać glikol. I teraz się zastanawiam... W komplecie jest naczynie przeponowe ZNP 18 DS o poj. 18L. Czytam, że przy prawidłowo zaprojektowanej instalacji to naczynie przeponowe powinno przejąć nadmiar glikolu i nie powinien on wylać się przez zawór bezpieczeństwa. Jeśli producent do zestawu dołączył takie naczynie przeponowe, to kupując zestaw jestem przekonany że producent dobrze dobrał elementy zestawu. Komu mam wierzyć? Instalatorowi czy producentowi? Wytłumaczcie mi jeszcze jedną rzecz. A co jeśli mamy środek lata, domownicy wyjechali na weekend a w zasobniku woda osiągnie wysoką temperaturę i glikol nie będzie miał możliwości przekazania energi cieplnej do zasobnika? Naczynie przeponowe przejęło nadmierną objętość glikolu. Ale słońce świeci cały czas i grzeje dalej. Co wtedy? Można zaprogramować pompę cyrkulacyjną żeby się włączyła ale układ cyrkulacji też ma ograniczone możliwości odbioru energii.
  9. Dzięki za odpowiedź. Na stronie Hewalexu znalazłem listę instalatorów certyfikowanych przez Hewalex. Umówię się z nimi na spotkanie. "Trzy kolektory zainstaluj od wschodu" Latem po godzinie 17 słońce przestaje świecić na wschodnią część dachu - kalenica zaczyna rzucać cień. Zimą będzie jeszcze mniej słońca. Biję się jeszcze z myślami, żeby zespawać stelaż i zamontować je na południe. Każdemu zależy, żeby instalacja zwróciła się możliwie najszybciej i dawała jak najwięcej ciepła.
  10. Zakupiłem zestaw solarny Hewalex 2KS2100-mac-300. Zestaw posiada zbiornik 300L oraz trzy panele solarne. W domu mieszkają 4-5 osób. Problem mam następujący: w domu szeregowym dach ma spady na wschód oraz na zachód. Niestety nie ma spadu na południe. Doskonale to widać na google maps: https://www.google.pl/maps/@52.413883,16.9826948,139m/data=!3m1!1e3 Instalator twierdzi, że trzy panele spowodują, że woda będzie się latem gotować w zbiorniku. Więc proponuje on zamontować solary na części dachu opadającej na wschód. Ewentualnie dwa panele na części wschodniej, a jeden na zachodniej. Argumentuje to tym, że trzy panele to za dużo na 300 litrów. Wszędzie się mówi, że trzeba panele kierować na południe. Ja jestem za tym aby zespawać konstrukcję i skierować je na południe, ale nie wiem co o tym sądzić? Instalator straszy, że zawór bezpieczeństwa będzie latem "wybuchać". Co sądzicie?
  11. Nikt ważny. Mam trzy okna zamontowany przez tą firmę. I w każdym z tych okien jest ten sam problem - wszystkie są wypaczone. Tak wiem, że poziomica za krótka - ale nawet bez poziomicy widać, że te okna są wypaczone.
  12. Znalazłem takie zdanie. Przyczyna wypaczenia okien PVC: - brak mocowania progów ramy okiennej lub mocowanie wykonano na kotwy, które trzymają okno w płaszczyźnie prostopadłej do okna ale w płaszczyźnie okna już nie, - brak dylatacji na bokach przy progu ramy, nagrzany profil wydłuża się a ponieważ nie ma na to miejsca - wybrzusza się, U mnie dylatacja była - okna miało kilka centymetrów luzu od muru, który to luz został wypełniony pianką.
  13. Tak wiem, że poziomica zbyt krótka aby mieć pełny obraz. Mam też okna innej firmy montowane przez inną ekipę i jak przykładam poziomicę to nie ma żadnego odchylenia. Poziomica idealnie przylega do ramy okiennej. Nie znam się tak dobrze na oknach, ale na chłopski rozum widzę, że coś jest nie w porządku. finlandia Mam ogromną prośbe do ciebie! Czy możesz mi opisać w dwóch zdaniach dlaczego za takie wygięcie odpowiada montaż? Jaki błąd popełniła ekipa montująca okna?
  14. Przesyłam film na który przykładam metrowej długości poziomicę do okien BUDVAR T-Passive. Jeden koniec poziomicy dociskam do okna. Drugi koniec odstaje od okna o około pół centymetra. https://youtu.be/400O1w4dHmA https://youtu.be/o89HTE5A2Fw Co o tym sądzicie drodzy forumowicze?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...