Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

greggy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    78
  • Rejestracja

O greggy

  • Urodziny 31.10.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Rąbień AB
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

greggy's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Chciałbym się doradzić odnośnie konstrukcji stelaża w kilku miejscach mojego poddasza. Konstrukcja stelaża oparta na wieszakach grzybkowych, łączenie skosów z sufitem i ścianami kolankowymi przy pomocy profili V Obudowa belki HEB. Skośny fragment nie jest w płaszczyźnie skosu. Wymyśliłem że lewy bok opłytuję wraz z kawałkiem sciany tak aby nie tworzyc łaczenia na szczycie słupa na którym jest oparty HEB Dolny profil przy ściance może być przedłużony do rogu ściany i chyba to najlepsze rozwiązanie bo będzie można do niego przymocować UD z lewej strony HEB. Profil UD na kominie wentylacyjnym. Musiałbym złapać w 2-3 miejscach UD i połączyć na pchełki z UD na ścianie nośnej Kosz zewnętrzny. Fragmencik sufitu należałoby wsadzić CD połączony poprzecznie z ostatnim CD sufitu ale przymocować go wieszakami ES tylko ze będzie problem z skręceniem z profilem (blisko ściana)
  2. Komin systemowy z wkładem ceramicznym ocieplony wełną. Mam przejściówkę z sznurem dokładnie taką o jakiej piszesz. Składa się dwóch elementów. Kwestia w tym że są luźno spasowane (bardziej niż rury z kielichem). Jeśli się je wsadzi jedno w drugie do końca to luz jest mniejszy ale to wynika z punktowego uszczelnienia na łukach przetłoczenia, a nie na wew i zew powierzchniach równoległych ścianek obu elementów stalowych. Ja na ta chwilę (na zimno) mam ten element wsunięty o jakieś -5mm.
  3. Na zestawie przyłączeniowym do kominów ceramicznych Darco. Połączenie między elementami jest na zimno luźne tzn ma swobodę pracy. Luz jest zdecydowanie większy niż na łączeniach rur i kolanka nastawnego Czopuch pod kątem 45 stopni. Pozostałe rury wsadzone jedna w drugą bez silikonu. Zgodnie z informacją Darco - połączenia kielichowe się doszczelniają pod wpływem temperatury.
  4. W domu który docelowo będzie miał Wentylację Mechaniczną zauważyłem kwestę związana ze szczelnością podłączenia kominka do komina systemowego Przy wygaszonym kominku zaobserwowałem kilka razy świst, po przyłożeniu ręki namierzyłem konkretnie miejsce zasysania powietrza. Zdaję sobie sprawę, żeby aby był luz nie może być szczelności <100% przy zimnym kominie, a jest 100% przy nagrzanym. Poza tym dochodzi jeszcze brak szczelności przestrzeni między rurą a pustakiem komina, mimo izolacji z wełny Czy można to jakość wyeliminować?
  5. Przerobiłem tzn, odsunąłem od ściany na ok 13-14cm od komina. Mam pytanie odnośnie kratek. Wg specyfikacji dla Nadi powinno byc >=700cm2 da nawiewu i >=900cm2 dla wywiewu Kratka luft 100x9cm ma pole otworu 600cm2. to mniej niż zalecane. Poza tym Nadia jest dość nisko zabudowana od frontu, dlatego myślę o zainstalowaniu dwóch po bokach. Możesz napisać jak masz zrobiona obudowę u siebie?
  6. Czy ktoś mógłby podzielić się pomysłem jak rozwiązać problem z rurą WM przechodzącą przez folię paroizolacyjną i montażem płyt GK. Przy wycinaniu otworu, tnę po zewnętrznej stronie rury tak aby spokojnie można było ją wyciągnąć i zamontować kołnierz anemostatu (tak robiłem przy zabudowie w kuchni i łazience). Robienie tego po przykręceniu płyty naraża folie na uszkodzenie. Chyba, że jedynym wyjściem jest zrobienie przymiarki (lub kilku), zdjęcie płyty i poszerzenie otworu.
  7. Niby pozaklejane. Na parterze m.in. łazience wsadzony anemostaty na gotowo - pewnie ten powinienem zatkać/zakleić Mój błąd albo takie prawa fizyki
  8. Mam problem ze skroplinami w instalacji rekuperacji. Kanały nawiewu i wyciągu z rur spiro fi 200 ocieplone 3cm wełną. Skrzynki rozdzielacz jeszcze nie ocieplone i wiem że przy mrozach skraplała się na nich woda. Za skrzynkami instalacja na Ventiflex-ach. Pare dni temu zauważyłem na schodach plame - kapło z ocieplonego odcinka rury spiro, który od góry i z boku będzie jeszcze otulony warstwie ocieplenia poddasza. Zajrzałem do rewizji w środku mokro. Rekuperatora jeszcze nie ma więc po prostu jest sobie instalacja i czeka na lepsze czasy (tj fundusze). Czy jest ktoś w stanie coś poradzić bo chcę dokończyć ocieplanie poddasza i zabudowę GK. Czy kupić jakiś wentylator kanałowy i przewietrzyć kanały?
  9. Mam problem ze skroplinami w instalacji rekuperacji. Kanały nawiewu i wyciągu z rur spiro fi 200 ocieplone 3cm wełną. Skrzynki rozdzielacz jeszcze nie ocieplone i wiem że przy mrozach skraplała się na nich woda. Dzisiaj zauważyłem na schodach plame - kapło z ocieplonego odcinka rury. Zajrzałem do rewizji w środku mokro. Rekuperatora jeszcze nie ma więc poprostu jest sobie intalacja. Czy jest ktoś w stanie coś poradzić bo chcę dokończyć ocieplanie poddasza i zabudowę GK. Czy kupić jakiś wentylator kanałowy i przewietrzyć kanały?
  10. Przestaje już na to liczyć. Podobno fachowcy tu nie zaglądają, a jak zaglądają to żeby reklamować swoje usługi i rozwiązania
  11. U mnie odgromówkę robiła firma Technogrom z okolic Poznania. Przyjechali i zrobili bez problemu w jeden dzień na gotowym dachu (co dla niektórych jest problemem)
  12. Szukam doświadczonej ekipy do wykonania zewnętrznego ocieplenia domu w Rabieniu AB.
  13. Ja buduje wersje zmodyfikowaną II - GL935 ze zmniejszona różnica poziomów miedzy garażem a częścią mieszkalną. Mogę podesłać zdjęcia.
  14. Na stronie producenta i tego produktu jest instrukcja, ale zatytułowana "wkłady żeliwne", Ten jest ze stali i ma plecy ścięte po obu bokach boki. Co do kierunku skroplin to czytałem, że najlepiej kielichem do góry. Zestaw dobrany przez dystrybutora kominków. Z tych elementów nie da się inaczej tego złożyć: - wyjście spalin z kominka wchodzi w kielich (kielich od dołu) - kolano nastawne wchodzi w zestaw przyłączeniowy do komina (znowu kielich od dołu) Musiałbym użyć dwóch muf, ale to i tak nie likwiduje wszystkich połączeń kielichem do dołu. Co masz na myśli rura rozsadzi trójnik? Zestaw przyłączeniowy składa się z dwóch elementów wkładki ze sznurem i redukcji. Byłbym wdzięczny z podpowiedź ew. jak to powinno być zrobione
×
×
  • Dodaj nową pozycję...