Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rozek1719511391

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Rozek1719511391

  1. Myślę, że zdecyduję się raczej na ścianę jednowarstwową - co by nie było szybciej to pójdzie. Szukałem w sieci potwierdzenia informacji o doradcach od Porothermu, którzy pokazują co i jak i nie mogę nic znaleźć ;/
  2. Akurat jeśli chodzi o psucie po drodze to mam sprawdzoną ekipę „po znajomych” . Czytałem też, że w przypadku Porothermu firma wysyła swoich ekspertów, którzy budują pierwszą warstwę ściany z dryfixem, żeby pokazać co i jak i położyć tą pierwszą warstwę równo. Ciekawe, czy to się sprawdza w praktyce. Może ktoś korzystał z ich pomocy? Jeśli chodzi o wybór między 1W a 2W to na niekorzyść drugiego rozwiązania przemawia czas no i koszty robocizny są większe?
  3. Niedługo ruszam z budową domu. Zależy mi na tym, żeby materiał do budowy ścian był możliwie łatwy do zastosowania i odporny na opady i zawilgocenia (polska jesień;>) i zaprawa trzymała nawet przy lekkim mrozie. Odpada gazobeton, jako że musi być chroniony przed opadami i jest podatny na zawilgocenia – ta wada raczej nie zrównoważy plusa w postaci dużych rozmiarów bloczków a co za tym idzie szybszej budowy. Wystarczy, że kilka razy spadnie porządny deszcz i od razu wszystkie wykresy o termoizolacyjności będą nieważne. Oprócz gazobetonu mam do wyboru jeszcze silikaty i Porotherm. Za Porothermem przemawia fakt, że ceramika nadaje się i do ścian zewnętrznych i działowych i nie będę musiał kombinować z różnymi materiałami. Zastanawiam się tylko, czy jak to ceramika to nie będę musiał od razu tynkować, żeby ściany nie nasiąkły? Na plus jeszcze w przypadku Porothermu możliwość murowania na Dryfix – czyli szybko a na dodatek zaprawa działa do -5 stopni.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...