Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nigel

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    46
  • Rejestracja

O nigel

  • Urodziny 12.09.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Micigózd
  • Kod pocztowy
    26-065
  • Województwo
    świętokrzyskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

nigel's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Listopad 2018 Zużyte 432 kWh na CO, CWU i wentylację.
  2. Od wczoraj do dzisiaj pompa i wentylacja zużyła 21kWh. Zaczynają spadać temperatury i wzrasta zużycie. Taryfa G12W. Grzeję całodobowo bez podbicia na tańszej taryfie. Od 02.11.2018 do dzisiaj CO, CWU i wentylacja: 349kWh.
  3. Napisalem tylko, Ze pompa pracujaca z 20hz w drogiej bierze tyle kasy co przy dwa razy wiekszym wysterowaniu w taniej. Wynika to z tego, że u mnie w taniej taryfie prad jest dwa razy tańszy niż w drogiej. Jeżeli popracuje przez dzień na 20hz t w nocy nie wkręca się na 70 tylko np. na 30. A przy 70hz to juz jest ok. 2,8kw mocy elektrycznej, a nie 0,6 jak przy 20hz. Mozesz pisac co chcesz, ale ja mam dane z podlicznika i dokładnie wiem jak to wyglada. Dodatkowo stosunek zuzytej energii elektrycznej do wytworzonej energii cieplnej jest najkorzystnuejszy wlasnie przy 20hz. Nie wiem dlaczego moj post przeczy twojej logice. Jeszcze raz wyjasniam, że to nie sa wyliczenia, tylko dane z licznika energii uzyskane po eksperymentach. Poza tym pisales, ze inwerter nie nadaje sie do pracy w 2T. A teraz chcesz mi udowodnic ze w 2T bedzie taniej takze na inwerterze. Czyli chyba sie nadaje.
  4. Nic cudownego w tym nie ma. Wytłumaczenie jest banalnie proste. Jezeli trzymamy reżim dwóch taryf to siłą rzeczy pompa w nocy musi wkręcić sie na wyższą wydajnoścć, bo musi odrobić straty z dnia. Prąd w taniej taryfie jest Ok. Dwa razy tańszy niż w drogiej. Jeżeli pompa chodzi non stop, to pracuje cały czas na minimalnej wydajności 20 moze 30 Hz. Praca bez reżimu taryfowego jest naprawdę niewiele droższa, a jest większa wygoda. Chociażby ciągle ciepła drabinka w łazience itp. Jeśli chodzi o mrozy -20k to praca 2T wogole mija się z celem, bo i tak pompa musi pracować w dzień, a w nocy musi chodzić na maksa. W duże mrozy ustawiam stałą temperaturę na całą dobę. Naprawdę wychodzi to taniej. Wyjaśnienie nie ma nic wspólnego z super wydajnością inwerter, tylko z prostą matematyką. Pompa pracująca w drugiej taryfie z wydajnością 40hz generuje koszt podobny do pracy z wydajnością 20hz w taryfie drogiej. Co jeżeli urządzenie musi rozpędzić sie do np. 70hz w nocy? Pozdrawiam
  5. Ja mam invertera i taryfę g12w. Wbrew temu co pisza da się go ustawić do pracy w taniej taryfie. I dziala to całkiem nieźle. Pytanie tylko po co. Dzieki temu, że ma modulowana wydajność różnica w kosztach między praca w 2T I całodobowo jest niewielka, a w przypadku ciężkich mrozów bardziej korzystna jest praca ciagła. Mam podlicznik I eksperymentowałem.
  6. U mnie różnica w cenie między moją pompą, a ON/OFF 12kW tego samego producenta i u tego samego instalatora wynosiła 5000. Nie wiem która zużyłaby więcej prądu, bo musiałbym obie zainstalować u siebie żeby to porównać. Nie zastanawiam się ile będzie kosztowała naprawa. Drugi raz też bym kupił inwertera. Ewentualnie zastanowiłbym się nad powietrzną. Z wykonaniem moich odwiertów było bardzo dużo problemów. Dopiero trzecia firma podołała. Woda biła w górę jak z fontanny. Za to chwilowy COP na poziomie 6,5 przy minimalnym wysterowaniu urządzenia (a na takim z reguły pracuje) bardzo cieszy. COP obliczony na podstawie wyników z podlicznika prądu i ciepłomierza zainstalowanego na wyjściu z pompy (ciepłomierz niestety kupiłem regenerowany i już poległ). Co do róznic cenowych urządzeń to trzeba zebrać oferty, a nie patrzeć na ceny z cennika. Moja pompa kosztowała ponad 10000 taniej niż w cenniku NIBE
  7. CO+CWU za okres 27.11.2016 do 01.01.2017 : 563kWh. Droga: 106kWh Tania: 457kWh
  8. WYŚWIETLA!!! Dzięki Rydzadam. Ja nie mam GWC w związku z czym u mnie 0/20/14 Pozdrawwiam
  9. Druga sprawa to to, że takiego domku jak Twój nikt rozsądny nie będzie ogrzewał T-Capem tylko zwykłą 7 lub 9kW, więc relacje kosztów będą tu inne... A czym się różni T-Cap od zwykłej 7 lub 9-tki? Tak z ciekawości.
  10. Jak miesiąc temu napisałem ile pompa zużyła za październik, to nie było odzewu. Dzisiejsze posty różnią się tylko tym, że dodałem w stopce jaką mam PC. Forum nie akceptuje firmy na N. CNC i tak jest w porządku. Przedstawił swoją reklamę, ale po pierwsze ma profil, a po drugie nikogo przy tym nie obraził. Jakiś czas temu jak opisałem swoją instalację w jakimś wątku, to jeden z forumowiczów zaczął takimi epitetami rzucać, że w pewnym momencie odpuściłem forum na jakiś czas. Teraz już wiem, że to jest reklama. Może czasami brutalna, ale jednak. Nie przejmuję się tym. Poza tym to jest wątek o zużyciu prądu. A ja trochę zaczynam przynudzać nie na temat
  11. Nie demonizowałbym izolacji w moim domu. Jak patrzę na forum to minimum mają po 20cm na ścianach. Wentylacja jeszcze wyłączona, bo trwają prace wykończeniowe. Poza tym tak jak napisałem jeszcze jest niekompletna "czapka". Brakuje ocieplenia poziomej części stropu nad poddaszem (mam lane skosy i górny strop). Wracając jednak do tematu, który poruszyłeś to się z Tobą zgadzam. Kupiłem drogie urządzenie naszpikowane elektroniką, która może się popsuć, muszę przez 7 lat płacić za przeglądy, bo tyle gwarancji ma PC. Nie przeliczam jednak czasu, kiedy mi się to zwróci. Jakbym kalkulował w ten sposób pewnie kupiłbym piec na pellet lub węgiel. Póki co nie myślę, że ma mi się coś zaraz popsuć, bo w ten sposób to sobie sam wywołam jakąś awarię (jak się myśli negatywnie, to się na siebie ściąga przykre wydarzenia). W związku z tym cieszę się fajnie działającą instalacją i w miarę niezłymi rachunkami za ogrzewanie. Jestem zadowolony ze swojego wyboru.
  12. Na mój gust zużycie wyraźnie wyższe, zwłaszcza, że dom dwa razy mniejszy. Z treści maila wnioskuję jednak, że nie o zużycie Ci chodziło.
  13. Od 26.10 do 26.11 pompa zużyła 379kWh wytwarzając 1719,46 kWh ciepła. Tania taryfa 336kWh a droga 43kWh. Przez listopad chodziła w reżimie drugie taryfy 20k w taniej i 17 w drogiej (dwa załączenia na dobę na CO). Utrzymywało od 19,5 do 20,5. Teraz puszczam dla testu na płasko. Dość dużo załączeń, bo chodzi na minimum. Za miesiąc podam wyniki .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...