Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

proget

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

O proget

  • Urodziny 27.09.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Kod pocztowy
    31-217
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

proget's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. no tak, usterki na PP wynikają głównie z niewłaściwie wykonanych zgrzewów, a te wychodzą czasami po czasie. PP jest też bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, a zastosowane na cwu/co które przebiega "na wierzchu" ma tendencję do odkształcania. Generalnie PP wykonane prawidłowo jest stosunkowo trwałym systemem, jednak z moich obserwacji wynika iż błędy montażowe w przypadku zgrzewu zdarzają się częściej niż np na zacisku bądź miedzi.
  2. PP w wersji bez wkładki aluminiowej - zgrzewane nie powinno stosować się do wody ciepłej oraz centralego ogrzewania (choć jest to najtańsze rozwiązanie), jeśli już to do tych instalacji PP z wkładką aluminiową. Nie szukałem artykułu dot. trwałości materiału, natomiast stwierdzenie to opieram na doświadczeniu zawodowym - najwiecej awarii do tej pory spotykałem na instalacji z PP. Generalnie w przypadku domu koszt wykonania instalacji z PEX z wkłądką aluminiową jest niewiele większy od PP.
  3. szukaj izolacji takiej jak dla zasobnika - kazdy producent ma w ofercie, ewentualnie możesz zastosować matę Armaflex AC - czarny kauczuk z klejem, wygląda ok jeśli umie się wykonać domiaru.
  4. Witam, Do kanalizacji podposadzkowej - rury PVC SN8, dowolny producent - najtańszy Kaczmarek (Rury SN8 Kaczmarka są tańsze od SN4 Wavina a dużo mocniejsze), kanalizacja powyżej zwykła szara, chyba że ma być niskoszumowa, wtedy Poliplast lub Geberit (Wavin tez ma sytem kanalizacji niskoszumowej). Jeśli chodzi o wodą to najtaniej i napewniej - http://tweetop.com/ dają gwarancję 10 lat z ubezpieczeniem w razie awarii. Producent polski, godny polecenia. Generelnie do wody i co zalecam instalacje PEX, w zadnym wypadku PP (ograniczona trwałość), oczywiście najlepsza jest miedź jeśli cena ok.
  5. Nie ma konieczności stosowania żadnych przepustów jeżeli chodzi o przejście przez fundamenty, wystarczy rura osłonowa PVC o dymencję większa. Natomiast jak ma się dom z piwnicą i instalację przechodzą przez ścianę - należy stosować przejście np Integro.
  6. 1. Wystąpić do wodociągów o warunki na rozbudowę sieci (wspólnie z sąsiadem), rozbudować sieć ze swoim projektem i za swoje środki (jeżeli sąsiad nie chce), po wykonaniu przekazać sięć do zakładu, który zwróci pieniądze za rozbudowę sieci (tylko Inwestorowi) - do granicy działki (poźniej to już jest przyłącz), 2. Gaz podobnie wystąpić o warunki wspólnie z sąsiadem, zrobić projekt za który później zapłaci gazownia i może też wykona przyłącz. aczkolwiek wszystko zależy od zakładów wod-kan-gaz, najlepiej zasięgnąć u nich informacji - wszędzie inaczej
  7. Kolejność i koszty na oko - nie wiem jak jest z cenami w Łodzi, ale pewnie w tych granicach: Inwentaryzacja budynku gospodarczego - 150żł, zaprojektowanie kanalizaji wew - 200zł, projekt oczyszczalni - 500zł, do tego oczywiście mapa do celów projektowych. Chyba, że po zmianach budynek ma służyć celom mieszkaniowym - wtedy konieczne jest PnB. Robiąc bez projektu - samowola budowlana.
  8. Radził bym prowadzić wszystko w jednym wyższym poziomie. Rurki w wartstwach izolacyjnych mogą się ułożyć w ten sposób (po skosie), ze powstaną mostki cieplne. Kiedyś może wyjść konieczoność miejscowego przerobienia instalacji - ciężko jest wtedy dokładnie wypełnić miejsce po styropianie. Krzyżowanie się rur nie stanowi żadnego problemu.
  9. Firma "Proget" oferuje swoje usługi w zakresie: 1. Wykonanie adaptacji projektów typowych w zakresie wszystkich branż; 2. Odbiory instalacji wody, kanalizacji, wentylacji, gazu; 3. Wykonanie projektów przyłącza wody, kanalizacji, gazu, energii elektycznej; 4. Wykonanie map geodezyjnych do celów projektowych; 5. Sprzedaż projektów typowych; 6. Przeglądy budynków; 7. Projekty przydomowych oczyszczalni ścieków i szamba 8. Pozwolenia na budowę i zgłoszenia Działamy na terenie powiatu Krakowskiego i ościennych. Przykładowa cena usług z cennika: Adaptacja projektu typowego wraz z planem zagospodarowanie terenu i przygotowanie kompletnych wniosków na pozwolenie na budowe- 1200 zł brutto (mapa do celów projektowyc, warunki mediów, wypisy i wyrysy i inne dokumenty formane w tej cenie po stronie inwestora) Przyłącza wod/kan - 500zł/szt Projekt szamba - 300 zł cały cennik oferowych usług projektowych, chętnię prześlę na maila. Pracujemy na legalnym oprogramowaniu i wystawiamy rachunek. tel. 696 487 398 [email protected]
  10. zawszej jest sens pisania umów, można np wyobrazić sobie taką sytuację: Betonowanie umówione na 2 czerwca, ekipa ustawiona, kolejka w betoniarni zabukowana, 1 czerwca Kierownik Budowy powinien odebrać zbrojenie przed zabetonowaniem, ale sobie zapomniał (mimo wcześniejszego informowania o terminie) i wyjechał na wycieczkę. Inwestor traci czas, wykonawcy mogą żadać zapłaty (jeżeli KB zapewniał Inwestor), generalnie niemiłą sytuacja, a tak przynajmniej można zrobić w umowie zapis o karach umownych. Takich i innych sytuacji mogą być dziesiątki, dlatego zawsze tak ważne sprawy powinno załatwiać się na papierze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...