Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

darass86

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    75
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

darass86's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. cześć mam do was szybkie pytanko. Z budowy zostały mi dwa profile zamknięte 80x40x3mm 3m długości i tak się zastanawiam czy taki profil można wykorzystać jako słupek pod furtkę? Furtka ma mieć ok 100cm szerokości i 1,7 m wysokość, stalowa rama wypełniona drewnem? Dodam jeszcze że profil stalowy będzie przytulony do słupka betonowego (ogrodzenie z płyt betonowych). Czy może lepiej kupić większy profil? z góry dzięki.
  2. Szczerze nie polecam, Pan Artur firma B L Company, miał mi wykonać fundament pod płot z osadzeniem słupków ok 64m, mydli oczy, że wszystko będzie ok, że na razie tylko źle wygląda bo on pracuje swoimi metodami. Na szczęście w porę się zorientowałem i po trzech dniach podziękowałem temu pseudo fachowcowi. Dodam tylko ze wykonane przez Pana Artura ok 6 m podmurówki jest krzywe i wije się jak wąż (służę zdjęciami). Nadaje się tylko do skucia. Trzy osadzone słupki się „bujają” osadzone na różnej głębokości. Jeżeli nie chcesz mieć problemu nie współpracuj z tym „wykonawcą”. Ja mam nauczkę, straciłem pieniądze (płatne za dniówki - pierwszy i ostatni raz), czas i materiał, bo ten pseudo fachowiec nawet cementu na noc nie zabezpieczył (padało). TRZYMAĆ SIĘ Z DALEKA.
  3. cześć, chciałem się was poradzić w kwestii wyrównania ścian w piwnicy. piwnica ma ok 20m2. stan surowy (na razie). Ściany wyglądają jak na zdjęciu poniżej. Z tym, że po izolacji ścian od zewnątrz nie ma już problemu z mokrymi plamami między ławą a ścianą z bloczka. Chcę to wyrównać. Postawiłem na stelaż i płyty. I teraz pytanie czy na stelaż nakręcać płyty OSB i na to regips i kafle. Czy może lepiej zamiast OSB i K-G nakręcić płyty wiórowo-cementową CETRIS ( z racji na te mokre plamy, co prawda od roku jest sucho ale diabeł nie śpi). Poradźcie czy inwestować w CETRIS? w piwnicy ma stać pralka i pewnie będzie jakieś suszenie.
  4. Kozę jaką planujemy zakupić to Thorma Andorra, dlatego tak jak piszesz najpierw potestuję potem ewentualnie będę kombinował.
  5. Dzięki za wyjaśnienie wątpliwości. Jeżeli chodzi o przekrój kanału to powiększę do 20x6 cm (prostokątny będzie mi łatwiej zaizolować, ograniczone miejsce). Zastanawiam się jeszcze czy robić ten zabieg od razu czy może zaczekać do zakupu kozy, popalić w niej trochę i zobaczyć czy to powietrze z zewnątrz jest faktycznie niezbędne. Jak pisałem mam sporo otwartej przestrzeni może starczy rozszczelnienie okna. Palić mamy zamiar tak od święta dla klimatu.
  6. dzięki za szybką reakcje, myślisz, że 5cm sturoduru z każdej strony starczy? myślę o kanale prostokątnym 12x6cm
  7. cześć, nie chce zakładać nowego tematu więc podepnę się do tego. Chcemy z żoną kupić kominek (kozę), niestety nie mam doprowadzenia powietrza. Koza będzie stała w salonie ok 2 m od ściany wschodniej. Mógłbym w rogu ściany wykuć otwór i pociągnąć od ściany te 2 m rury do kozy (oczywiście ładnie to obudować kartongipsem taka a'la półka by powstała). I teraz pytanie czy taka operacja jest możliwa? Dodam, że podłogo po której biegła by rura jest wyposażona w ogrzewanie podłogowe. Rurę chciałbym dobrze zaizolować np puścić w korycie ze styroduru czy w czymś podobnym, z przepustnicą od strony ściany zewnętrznej aby móc zamykać dopływ powietrza kiedy nie palimy. Obawiam się trzech rzeczy: nadmiernego wychładzania pomieszczenia, czy np nie będzie to miało jakiegoś negatywnego wpływu na podłogówkę, i czy nie wyjdzie mi gdzieś wilgoć z racji wkraplania się wody na rurze. Salon ma ok 35m2 i jest otwarty na korytarz ok 15 m2. Czy jest sens kombinować i czy ogólnie można coś takiego wykonać na etapie wykończonego domu?
  8. dzięki za odpowiedz. czyli rozumiem że instalacja u mnie tak jak jest zrobiona jest ok? A pogodówkę mogę dołożyć i powinno to się korzystnie odbić na ilości przerobionego gazu?
  9. Pomoże ktoś? zastanawiam się nad zakupem pogodówki ale czy jest sens?
  10. Wypowie się ktoś jeszcze? Jak taka instalacja jak moja będzie działać?
  11. Od 10 października do teraz poszło 180m3 ale tak jak pisałem wygrzewam dopiero dom (wciąż wykańczam). Jeżeli chodzi o powierzchnię i docieplenie to: na podłodze 10 - 12 cm styropianu, na ścianach (gazobeton) 15 cm styro lambda 0,033, na stropie 25 cm wełny 0,035 (w trakcie kładzenia), wentylacja grawitacyjna. Dom 150 m2, poddasze nie użytkowe wełna na stropie. Wracając do mojego pytania - chodzi mi czy taki układ jak u mnie czyli sterowniki przy pompach jest prawidłowy. czy kocioł ma chodzić cały czas? BrodowskiG mógłbyś rozwinąć z tymi przekaźnikami
  12. Witam, Mam do Was pytanie: czy poprawnie "steruje" swoim kociołkiem? Sytuacja wygląda następująco mam Vailanta vc 146, który to współpracuje z podłogówką (ok 90m2) oraz 5 grzejnikami. Przy kotle sprzęgło hydrauliczne, jedna pompka na obieg grzejników i dwie następne pompki w skrzynkach (2 sztuki) z rozdzielaczami obiegów na podłogówkę. Do tych dwóch pompek w rozdzielaczach mam podłączone sterowniki pokojowe auraton 2025rth, które nimi sterują (załączają lub wyłączają w zależności od temp). Układ nowy odpalony początek października. I teraz pytanie czy taki układ jest ok? czy nie powinien być jakiś sterownik który będzie regulował pracę samego kotła? Ja rozumiem to w ten sposób (tak tłumaczył hydraulik) że kocioł cały czas podaje temp na sprzęgło a w zależności od tego czy chcę grzać podłogę i w której strefie auraton załącza daną pompę obiegową. Ale czy to nie powoduje większego zużycia gazu? Wszak kocioł pracuje cały czas tyle że na krótkim odcinku (do sprzęgła, jeżeli obiegówki nie pracują) Aktualnie temp na kotle 40 st C, podłogówka odpalona w domu ciepło 19,6 st C. Gazu idzie dużo ale dopiero wygrzewam. Chodzi mi raczej o samą istotę działania tego układu. Ktoś coś podpowie? z góry dzięki
  13. Cześć, Mam małą zagwozdkę i proszę o szybką podpowiedz. Muszę do jutra określić się w wyborze dostawcy wełny mineralnej (Rockwool albo Isover). Rozchodzi się o wełnę w płytach (aku-Płyta oraz Rockmin Plus (obie 0,037 współczynnik). Ocieplam strop (podłoga na legarach) i na pierwszą warstwę chciałbym dać wełnę w płytach i na nią rozwinąć wełnę z rolki (płyta 15cm i z rolki również 15cm). Niestety nie mam okazji "pomacać" ani rockwool'a ani isovera, a chciałbym wiedzieć która z płyt tych producentów jest twardsza tzn lepiej zniesie ciężar 15cm rozwiniętych z rolki (i nie siądzie z czasem). Dodam, że isover wychodzi mi korzystniej cenowo. Proszę o szybką podpowiedz bo powoli pali mi się pod du...ą ;D
×
×
  • Dodaj nową pozycję...