Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

illitum

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez illitum

  1. illitum

    Defro Duo ustawienia.

    YATES z tym opałem co ja walczę to wyłączyłem PIDa i przeszedłem do ręcznych parametrów 10s podawania 45s przerwy podawania 35% dmuchawy (przesłona całkowicie odsłonięta) histereza 2'C nadzór 15s podawania 15m przerwy 20s dmuchawa 15m przerwy dmuchawa troche wali spiekami ale cały przepala się i kosz na pozostałości nie zarasta niedopalonym węglem, a coś wiem o tym bo z 150 kg spokojnie 20kg po tygodniu było niedopałków, teraz niedopałków brak, no i częściej wpada w nadzór/podtrzymanie
  2. illitum

    Defro Duo ustawienia.

    Witaj YATES to nie problem pieca , też tak miałem kiedy w tym sezonie kupiłem opał nie płukany i wymieszany z 3 kopalń... powodowało to i powoduje nadal, że opał z lewej strony palnika (przeciwnie do podajnika) jest niedopalany - problem dmuchawa nie potrafiła przez drobiny (miału ze zmielonego i nie opłukanego ekogroszku) wyrzucać powietrza, poza tym węgiel ten spiekalny i ma dużo popiołu - sugerowane przez sprzedawcy 9% nie istnieje Jedynym dobrym rozwiązaniem to dać korektę powietrza na większą. Wtedy będą spieki ale opał będzie lepiej przepalał się. A co do ilości spalanego opału przez Ciebie , proponuję zmiejszyć moc kotła na 20kW. Do ocieplanych domów nie trzeba zaraz walić mu parametry z 25kW A ta blacha co Ci wysuwa się powinna być złapana na silikonie wysokotemperaturowym 1200'C I do tego zabiegu przecież nie dasz się poparzyć. Palenisko musi być wygaszone i wystudzone.
  3. mam ten sam piec i gdybym sugerował się tabelą to mam spieki typu rafa koralowa - tabela kolego niestety nie wiadomo na jakim paliwie powstała i o której porze roku więc zostaje metoda prób i błędów
  4. Przerabiam obecnie temat palenia eko groszkiem typu jaret 2701. Piec Defro 25kW komfort EKO PZ Na lipnym węglu z obi - bartex 20MJ nie miałem żadnych spieków, tylko zakurzony pyłem piec. Lecz to było tymczasowe paliwo z uwagi na podgrzewanie CWU. Obecnie posiadam i przepalam ekogroszek jareta 25-27MJ ze składu nowakowskiego i mimo ustawienia nowych ustawień pojawiają się spieki (coś w stylu koksu). Przeglądając DTR producenta i jego FAQ natknąłem się nad pojęciem zbyt niskiego deflektora względem palnika. Między palnikiem a deflektorem mam ruszt awaryjny. Czy wyciągnięcie rusztu awaryjnego może poprawić pracę pieca? Czy mam do oporu testować parametry podajnika i dmuchawy. Obecnie piec pracuje w trybie PID. Poza tym - jak sam zauważyłem tryb PID sobie radzi na 70% a jego możliwe korekty są wręcz niewielkie. Co sugerujecie Panowie - ściągać ruszt i korygować parametry. Czy wzywać tych rzekomych fachowców od strojenia kotłów.
  5. miejsce na schody by były w przeciwnej części domu i podejrzewam że zrobił bym konstrukcję z drewna albo coś na wzór czyli beton wnioskując lepiej zostawić w stanie po tynkowaniu, wyrównaniu podłóg niż zrobić na gotowo i zdziwić się po wymianie dachu?
  6. Otóż zrobiłem w domu mega porządek - zlikwidowałem nierówne i hałaśliwe podłogi, krzywe i zniszczone futryny (belki na podłodze układane na czym popadnie). Obecnie planuję wylewać podłogi i robić ściany wewnętrzne. Tak by wrócił komfort w moim domu. Proszę mi powiedzieć bo padła myśl robić dach w przyszłym roku. Czy jak wyremontuje pomieszczenia na 1 pietrze, a w przyszłości doszło by do remontu dachu (podniesienie dachu + zmiana na 2 spadowy - tj w przeciągu roku) czy ściany będą mocno pracować i cały remont pójdzie na marno niszcząc tegoroczne efekty pracy?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...