Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nemi84

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

O nemi84

  • Urodziny 09.08.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

nemi84's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Elfir, bardzo dziękuję za Twoje propozycje drzew. Niektóre bardzo mi się spodobały i któreś z tych właśnie wybiorę . Skala problemu to 3 nieduże drzewa. Mam nadzieję, że wystarczy dmuchawa, żeby liście "przegonić" w jedno miejsce i je wtedy zebrać. Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
  2. Elfir, mam dwa pytania: - czy bez można posadzić w sporej donicy bez dna? - jakie drzewa liściaste mogłabyś polecić, które spełnią następujące (bardzo wyśrubowane ) wymagania: * nieduży system korzeniowy (drzewa będą blisko podmurówki płotu) * całkowita wysokość nie będzie wyższa niż 4-5 metrów (może rosnąć w dowolnym tempie - jeśli da się przycinać i utrzymać roślinę w miarę niską) * gałęzie zaczną się na pewnej wysokości - np. 1,3-1,5 m * nie będą produkować soków, ponieważ w zasięgu drzew będą samochody Idealne drzewko wyglądałoby zawsze tak jak na tym zdjęciu: http://www.drzewa.com.pl/12282-thickbox_default/klon-jesionolistny--flamingo.jpg Stanowisko będzie dobrze nasłonecznione. Moja działeczka jest typowo miejska, przy segmencie, ma 100 m kw., a część, gdzie będą stały te drzewa ma zaledwie ok. 70 m kw. Mój cel jest taki, żeby sobie zasłonić widok na niezbyt ciekawy budynek. Trudno mi określić jaką mam ziemię - na pewnej głębokości jest trochę gliniasta, potem jest cienka warstwa piachu i kilka centymetrów porządnej czarnej ziemi. Nie wiem czy jest to ważna informacja, ale stwierdziłem, że mam za dużo... trawnika i w miejscu, gdzie te drzewa będą stały planuję docelowo geowłókninę + warstwę kamieni. Pozdrawiam, Michał
  3. A w ogóle reaguje na przepustnicę powietrza z zewnątrz? Może tam coś jest nie tak?
  4. Również mam wkład z Kratek (Maja 12 kW) i śmierdziało niemiłosiernie jakiś czas, ale po kilku-kilkunastu porządnych paleniach przestało i nie ma problemu. Jeśli zaś chodzi o kratki w obudowie, to mam 2 x 14,5 na 45,5 cm [nie wiem czy to dobrze, czy źle - ale powierzchnia jest większa niż u Ciebie przy mniejszej mocy wkładu]. Obudowa jest całkowicie zimna z zewnątrz. Jeśli chodzi o duży płomień, to o ile się orientuję taki problem występuje, kiedy nie ma na całości sznura w drzwiczkach i wkład zaciąga tyle powietrza ile chce z salonu. Ale za to nie brudzi się tak szyba... Powinnaś/Powinieneś poczuć przykładając rękę przy krawędziach drzwiczek . Niemniej jednak może ktoś bardziej doświadczony się wypowie na ten temat, albo poszukaj na forum.
  5. Ja jeszcze dodam czarną umywalkę z konglomeratu. Po tygodniu mycia zębów i rąk wygląda koszmarnie - tradycyjna biała umywalka będzie się prezentować o niebo lepiej. Także nie jest to rozwiązanie dla leniwców, którzy mają czas/chęci na sprzątanie raz w tygodniu . Ale ma też plusy - czyści się moim zdaniem łatwiej niż zwykła umywalka, a ładny wygląd zapewnia przetarcie szmatką raz dziennie.
  6. Hmmm, zaciekawił mnie temat tych kratek. Co prawda powierzyłem budowę specjalistom (?) i nawet nie rozważałem samodzielnej budowy, ale ciekaw jestem, czy zrobili to poprawnie. Kominek mam "wełniany" i generalnie wydaje mi się, że to pierwsza rzecz, którą będę remontował w domu w najbliższych latach... Szkoda, że czas na zgłębienie tematu mam tak późno . Kominek ma teoretycznie 12 kW, kratki wlotowa i wylotowa są takie same - 14,5 na 45,5 cm i górna w moim odczuciu jest gorąca. Może powinienem jednak pomyśleć o dodatkowych kratkach? Ostatnio palę średnio 4-5 godzin tygodniowo, tylko ozdobnie, żeby wino smakowało lepiej. Ale zaczynam się martwić, czy to jest bezpieczne i nie gotuje mi się tam coś w obudowie. Sama obudowa jest przez cały czas palenia zimna. Martwić się, czy nie? Dodam tylko, że z punktu widzenia zwykłego użytkownika wszystko działa prawidłowo - kominek grzeje elegancko, mocno zasysa powietrze na dole, na górze praktycznie "wieje" powietrzem ciepłym, dom się ogrzewa, ogień jest piękny i łatwo się nim steruje. Tylko czy zdrowie nie jest zagrożone?
  7. nemi84

    Brykietem w kominku?

    W zwyczajnym kominku z Kratek .
  8. nemi84

    Brykietem w kominku?

    Trochę tym palę - nie mam w sumie zastrzeżeń. Jestem przekonany, że częściowo jest tam drewno iglaste, z uwagi na specyficzny zapach. Ale nie smoli, nie kopci i za tę cenę warto moim zdaniem kupić. Przy kupnie brykietu staram się brać z różnych palet i podczas palenia mieszać różne serie i różne firmy - na wypadek, gdyby trafiła się jakaś gorsza, syfiasta czy nie chcąca się palić seria. Palę tak, że na dole daję drewno, na drewnie układam brykiet, a na samej górze układam rozpałkę i rozpalam od góry. Moim zdaniem daje to najlepsze efekty - mało popiołu, ładny ogień i względnie czystą szybę.
  9. Ja z kolei żadnych szafek nie chciałem tylko wieszać (oprócz kuchennych) i np. szafka łazienkowa ma z przodu dodatkowo nogi. Wszystko dlatego, że chciałem przystosować to do dzieci - córka się wręcz wiesza na umywalce i chciałem być pewien, że nic nie odpadnie . Co do cokołów zdejmowanych/uchylnych, to jest to wręcz niezbędne moim zdaniem, a szczególnie docenia się to jak coś się niedobrego przytrafi. U mnie się zdarzyło, że zmywarka wypompowała wodę na podłogę i dzięki temu mogliśmy to szybko i sprawnie posprzątać.
  10. Mam ładowaną od góry . Niestety mam taki problem, że nie mam żadnego pomieszczenia gospodarczego, garderoba jest zbyt mała i musi to stać w łazience. Niestety.
  11. No cóż - na pewno dedykowane urządzenie jest lepsze i zdecydowanie bym takie wolał, ale trzeba liczyć się z ograniczeniami - w łazience mam miejsce na jedno urządzenie i w moim odczuciu estetyczniej wygląda jedno żelastwo niż dwa . Ja domu nie wybudowałem, tylko kupiłem na etapie tynków wewnętrznych i nawet nie miałem jak przestawić jakiejkolwiek ścianki... Gdybym się budował sam, to zrobiłbym dom 100-120 m kw., w którym chciałbym przewidzieć: - małą spiżarnię z normalnymi drzwiami z wejściem z kuchni - na każdym piętrze schowek dosłownie po 1 m kw. na odkurzacze, wiadra i mopy (żeby nic nie nosić i nie zagracać garderoby czy szaf) - pralnię, gdzie na stałe byłyby wszystkie gadżety związane z praniem i prasowaniem. Niestety w stolicy i łatwo dostępnych komunikacyjnie pobliskich miejscowościach ceny są dość zniechęcające, więc pewnie na zawsze pozostanie to sfera marzeń i idealnego domu nie wybuduję .
  12. Szkoda, że to nie jest takie proste w okresach przejściowych między lekkim dogrzewaniem a pełnym sezonem grzewczym. My mamy taki problem, że pranie po prostu nie schnie, nawet na przewiewnym strychu, a susząc w pokoju czuć wilgoć . W bloku takiego problemu nie było - było (za)gorąco i było suche powietrze gdzieś od października. W dobrze zaizolowanym domu przy obecnie panujących temperaturach piec się włącza tyle co kot napłakał, bo temperatura w domu trzyma się w okolicach 21 stopni, a jak napalę wieczorem w kominku (bez żadnego rozprowadzania powietrza), to piec nie włącza się przez około dobę wcale. Wczoraj właśnie przeglądałem ofertę pralko-suszarek z tego powodu, chociaż wcześniej przekonywałem żonę, że to fanaberia i bezsens . Teraz myślę, że to dobre rozwiązanie wspomagające.
  13. Dokładnie to mam na myśli. Ja niestety nie dorobiłem się własnego sezonowanego porządnie drewna, ponieważ mieszkam (i mam kominek) od początku wakacji, a moja działka to aż 105 m kw., więc nie mam nawet gdzie go trzymać. W związku z tym mam drzewo z Castoramy, a palę głównie brykietem dokładając trochę drewna.
  14. Brakuje jeszcze jednej informacji . Na chłopski rozum - jeśli ogień pojawia się na górze, to pewnie trochę suszy drewno, które jest na dole i powoli ogień schodzi na dół. Przy paleniu na dole drzewo suszy się gwałtownie i kopci, a przy paleniu "do góry nogami" proces jest znacznie wolniejszy i część wilgoci już odparowała, kiedy ogień schodzi w dół. Jako palacz od święta już pewnie nie zrezygnuję z tej metody .
  15. Kratki.pl oferują kominek tego typu - też bez szprosa, ale szyba nie jest gięta - są po prostu dwie płaskie szyby - większa i mniejsza. Ta mniejsza bardziej mi się brudzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...