Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

aninaj

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

2 obserwujących

O aninaj

  • Urodziny 27.04.1978

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Adaptacji projektu

Dane osobowe

  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

aninaj's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. MMark.Bardzo dobrze Ci idzie.Patrząc na twoje postępy w budowie zastanawiamy się nad wybudowaniem Zetki systemem gospodarczym.Zdajemy sobie sprawę,że nie jest to łatwa i lekka praca,ale spora częś kasy zostałaby w kieszeni. Mam pytanie w związku z płytą fundamentową ,ponieważ też się nad nią zastanawiamy.Rozumiem ,że ta etapie adaptacji projekt płyty fundamentowej robi architekr,jaki jest koszt projektu płyty i czy w projekcie jest rozrysowane jak ją zrobić? Oczywiście dużo nam dają twoje fotki,ale co innego obejrzeć ,a co innego zrobić samemu tym bardziej,że z budowlanką nie mieliśmy do czynienia.
  2. Witam kolegę po długiej przerwie.Muszę przyznać ,że z niecierpliwością czkałam na dalsze fotorelacje.Twój dziennik jest dla mnie jak i dla wielu innych osób planujących budowę Z7 bardzo przydatny
  3. Marku czy mogę już teraz kupywać materiały budowlane nie mając adaptacji i PNB?Chodzi mi oto ,że zimą materiały są tańsze ,więc jeśli kupię je teraz to zaoszczędzę ponieważ budowę planujemy na wrzesień 2019,a wiadomo ceny materiałów budowlanych pójdą od wiosny w górę.Zastanawiam się tylko nad tym czy bank nam uzna zakupione materiały jako wkład własny,jeśli nie mamy jeszcze adaptacji i PNB? Cena wiązarów którą podałeś to jest z dowozem i montażem? Przepraszam za ilość pytań ,może i śmiesznie brzmiących,ale jestem jeszcze zielona
  4. Marku jak dobrze policzyłam zakupiłeś 15 palet bloczków termobet,starczyło ci na mury?
  5. A daleko miałeś tą fabrykę,bo ja się tak nad tym zastanawiam czy kupywać z fabryki czy z hurtowni budowlanej .Wiadomo dowóz też kosztuje.Mam pytanie odnośnie Winerberger Porotherm czy warto z tego budować ?
  6. Działkę mamy .Jeśli chodzi o postawienie domu to będziemy musieli skorzystać z firmy budowlanej.Może i mąż z teściem postawiliby ten dom sami ,ale najgorzej boimy się fundamentów,wiadomo fundament podstawa.W środku mąż zrobi wszystko sam oprócz elektryki i ogrzewania. Jeśli chodzi o koszta u ciebie za fundamenty wyszło ponad 22 tys, a ile za ściany z wieńcem ci wyszło?
  7. Dziękuję za odpowiedź. Marku kosztorys Z7 robiłeś sam ,czy zlecałeś to kosztorysantowi,żeby mieć jakieś odniesienie w kosztach budowy,bo nie wiem czy 220 tys wystarczy do wprowadzenia się .Jeszcze mam pytanko odnośnie tego zbiornika na deszczówkę,czy muszę we wniosku o warunki zabudowy pisać ,iż woda będzie odprowadzana nie do gruntu,a do zbiornika,ponieważ chcemy zrobić tak jak ty masz.
  8. Witam. Przeczytałam Pana dziennik budowy od deski do deski. Wielki szacun dla Pana w związku z budową metodą gospodarczą.My z mężem również planujemy budowę domu,chociaż co do projektu to nie jest tak łatwo podjąć decyzje.Myślę że każdy miał z tym problem.U nas na początku miał być dom z poddaszem użytkowym (projekt Z34 ) potem stwierdziliśmy ,że lepiej będzie pasowała parterówka ,na starość jak znalazł bez schodó ,bez dwóch łazienek i bez stropu z terivy ,co daje oszczędności przy budowie parterówki.Wiadomo każdy patrzy na koszty.Dylemat dalej jedbak pozostał ,ponieważ biorę pod uwagę 4 projekty : Delicja,Erin IV ,Smyk "pracownia domowe klimaty"oraz Z7.Co by Pan doradził?
  9. Mam pytanie odnośnie kredytu.Jaką powierzchnię biorą banki do obliczenia kredytu: użytkową czy po podłogach?
  10. Witam wszystkich miłośników zetki. Jestem w trakcie zakupu projektu. Mam kilka pytań do was budujących i bardziej już doświadczonych w budowie(ja jestem na dzień dzisiejszy zielona w tym temacie)
  11. Hej Marzena. Wczoraj byli u nas na działce panowie z energetyki, ku naszemu zdziwieniu postawili nam skrzynkę na prąd. Z mężem zgłupieliśmy, ponieważ nie mamy jeszcze PNB a tu skrzynkę stawiają. Po rozmowie z panami z energetyki sytuacja została wyjaśniona, skrzynkę postawili teraz , a jak dostaniemy PNB to dopiero podłączą prąd. Nawet jest to nam na rękę że zrobili to wcześniej , ponieważ jak szwagier się budował to dopiero przed odbiorem domu postawili mu skrzynkę. Kierownika budowy też już mamy , wybraliśmy tańszego i poleconego przez znajomych. Pierwszy Kierownik zaśpiewał od nas 3 tys , drugi 2 tys więc tysiąc jesteśmy do przodu , dobre i tyle. Marzena jutro jak mi czas pozwoli to porobię trochę fotek , jeszcze niezagospodarowanej działki. Marzena ile wam poszło zbrojenia i betonu na fundamenty? Pozdrawiam.
  12. Witajcie, Wysłałam Wam na e-mail propozycje zmian wewnątrz Letycji. Wasze zmiany również przypadły mi do gustu , ja na początku adaptacji myślałam o kuchni częściowo zamkniętej lub w całości zamkniętej, ale wyszło na to że będzie otwarta. Jeśli chodzi o zmiany to ich też za wiele nie robiliśmy . Zastanawialiśmy się aby zaadaptować poddasze , ponieważ ma 2,30 m wysokości i sporo miejsca. Po dłuższych przemyśleniach za ... i przeciw... wyszło że dajemy sobie na razie spokój starczy nam ten metraż co jest na dole ,na nas dwoje to aż zanadto. W przyszłości można zrobić na górze drugie mieszkanie... ale to daleka przyszłość. Na dzień dzisiejszy chcielibyśmy jak najszybciej zacząć budowę , ale niestety przez błędy geodety i architekta trochę nam się to przedłuża . Głową muru nie przebijemy , lepiej wszystko załatwić porządnie od A do Z niż później ponosić koszta czyiś błędów. Pozdrawiam.
  13. Witajcie mu1107, Nam letycja od razu się spodobała, nie tylko pod względem wizualnym ,ale i ekonomicznym w dalszym użytkowaniu. Jeśli chodzi o fotki to dopiero lipiec sierpień zaczniemy budowę. bardziej zaawansowana w budowie jest Marzena , może u niej coś ruszyło u nas przestój , czekamy na pnb. Jedynie na dzień dzisiejszy posiadam chyba 5 propozycji zmian wewnątrz Letycji , jeśli jesteście zainteresowani to wam prześlę. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...