Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hal9

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    62
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez hal9

  1. Co do błędów w oprogramowaniu - i tak bywa. To chyba jest nawet typowe dla wielu producentów, gdy chce się wypuścić wersję jak najszybciej. Co do niejasnej instrukcji, to można to opanować przy odrobinie cierpliwości i poeksperymentowaniu. Pewnie Satel chce zarabiać na szkoleniach. Nie wiem bo uczyłem się samodzielnie. Widziałem gorsze dokumentacje do nietypowych produktów. Właściwie świstki papieru. Ktoś wcześniej pytał czy są jakieś zagwozdki. Pytanie było umieszczone w kontekście funkcjonalności będącej sumą elementarnych funkcji. Tu nie powinno być problemów. Gdyby takie problemy wystąpiły to oznaczałoby to nie tyle niesumienne testowanie jak brak jakiegokolwiek testowania
  2. E tam, nie jest tak źle. Po prostu trzeba starać się samodzielnie myśleć. Czasem trochę poeksperymentować - a wielu ludzi oczekuje poprowadzenia za rączkę. Oczywiście to nie jest uwaga pod twoim adresem.
  3. Wszystko jest w instrukcji. Nie ma żadnych zagwozdek.
  4. Przyzwoita pralka (np Bosch) ok 1200zł. Miele ok 4000zł. Nie widzę szansy na zwrot z inwestycji w Miele. Ta przyzwoita musiałaby mi się zepsuć co najmniej 3 razy i to tak kompletnie - wtedy dopiero wyjdę na zero.
  5. To jest system do jakichś kiosków i domków letniskowych. Zainteresuj się Versą tego samego producenta.
  6. Jak nie masz jeszcze ocieplenia, to może dałoby się przewodowo
  7. Prawdopodobnie jest to cena z montażem
  8. Czy pisząc że nie schowano przewodów masz na myśli, że nie przeciągnięto ich przez ramę okienną? Jeżeli tak to musisz wykonać poziomy otwór w warstwie pianki. Jeżeli nie masz jeszcze parapetów zewnętrznych to sprawa banalnie prosta.
  9. Zainteresuj się systemami radiopowiadamiania firmy Elmes
  10. Czasem konstrukcja dachu uniemożliwia instalację napowietrzną. Chodzi o problem z montażem tzw "sztycy".
  11. Jak problemem jest cena, to instalację możesz zrobić etapowo. Kupujesz moduł do SMSów (jest ich trochę) i przy odrobinie ekwilibrystyki - sprawny instalator sobie poradzi - robisz z niego uproszczoną centralkę alarmową. A jak już będziesz miał kasę to dokupisz "regularną" centralkę.
  12. Napisałem, aby sobie puścił 2 przewody. Niektórzy stosują nawet 3 jak chcą sobie rozdystrybuować sygnał z jakiegoś DVD po innych TV + zdalny pilot. Co do peszli to ja mam swoje zdanie. Ale temat sam się rozwiąże jak przyjdzie do wyceny robocizny. Załamań się nie uniknie. Jak już ktos się bardzo boi o przyszłość swojego okablowania to można puścić jeden ze strychu na parter (pionowo bez załamań). Bo głównym problemem jest pion. Dalej można kombinować puszczając w listwach przypodłogowych.
  13. Mogą tak sobie iść. Peszle oczywiście niepalne.
  14. Bierz Versę, tak jak radzi Maanniutek. Integra ma trochę więcej funkcji ale ich nie wykorzystasz w "normalnej" instalacji.
  15. Są takie bidety co same sobie podgrzewają wodę
  16. Peszle możesz sobie śmiało darować. Co do ilości przewodów do TV - jeżeli chcesz wykorzystać nagrywanie to do tego TV puść 2 przewody
  17. Definiujesz jakieś wyjście jako typ "wskaźnik czuwania" i odwracasz mu polaryzację Następnie WYz jako typ "suma logiczna wyjść" i jako argumenty podajesz podane powyżej wyjście oraz WYy Coś mi się wydaje, że twoje nietypowe wymagania biorą się z faktu, że centralkę umieściłeś w garażu.
  18. Przy okazji - cały czas forum pokazuje mi posty 2 godziny wcześniej niż je napisałem - wiadomo jak to zmienić?
  19. Wejście do którego jest podłączony przycisk pilota i wejścia czujek garażowych konfigurujesz pod opóźnienie - to wiesz. Zresztą pisałem wcześniej. Co do rolety, tak na gorąco: Załóżmy, że wejście od pilota to WEx. Ustawiasz WYy jako "14- Naruszenie wejścia", podajesz że wg WEx, czas aktywności 2min (na tyle miało być podawane napięcie na roletę). Następnie tworzysz sumę logiczną na WYz wg poniższego: WYz= (NOT wskaźnik_czuwania) OR WYy Z WYz sterujesz przekaźnikiem Szczegóły to chyba już rozpracujesz, ale jakby co to możesz pytać.
  20. Potwierdź czy o to ci chodzi. Chcesz sterować alarmem z pilota jak wjeżdżasz do garażu. Dopóki alarm jest uzbrojony to roleta (cokolwiek by to było) ma odcięte zasilanie Wciskasz guzik pilota, (chcesz aby to nie powodowało rozbrojenia alarmu) wjeżdżasz do garażu, centralka ma ci dać czas na rozbrojenie z manipulatora Dopóki nie rozbroisz z manipulatora, roleta jest odcięta. Jak rozbroisz na roletę ma być z powrotem podawane napięcie Czy o to ci chodziło? Jeżeli o to, to dlaczego nie skonfigurujesz linii (na której wisi pilot) opóźnienia na wjazd do garażu zamiast rozbrojenia jak to robisz teraz? Nawiasem mówiąc jest to typowy i bezpieczny sposób wykorzystania pilota.
  21. Z elektroniką nie jest źle - radia samochodowe jakoś wytrzymują mrozy, czasem siarczyste
  22. Czujka/kontaktron w garażu jako linia wejściowa/wyjściowa - dla samego zadziałania opóźnienia wystarczy wejściowa Czujki po drodze do manipulatora jako wewnętrzne opóźnione. Po szczegóły odsyłam do dokumentacji gdzie wszystko to jest opisane Pilot nie jest potrzebny - chyba że nie masz czujki w garażu Co to za historia z roletą i błądzącymi sygnałami włączającymi ją???
  23. Dziękuję za odpowiedź Skoro nie wykrywa ci ptaszków, kotów etc to sprawdź czy nie masz zmatowionej od słońca soczewki - to blokuje wykrywanie podczerwieni. Chyba że ten daszek jakiś spory dach po prostu Sama ujemna temperatura to może nie problem, gorzej jak się szybko ochłodzi i soczewka pokrywa się wilgocią. Ja bym nie skreślał czujek zewnętrznych A jednak jakieś fałszywe alarmy masz.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...