Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

matty_23

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

matty_23's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuję za odpowiedź Tomek, mam jeszcze kilka pytań i nadzieję, że i inni użytkownicy się wypowiedzą 1, Jak zamontować te płyty na suficie ? Nie zrozumiałem do końca Twojej intencji. Odradzasz sufit podwieszany w każdej postaci, czy gdy przestrzeń będzie wypełniona tą płytą to będzie spełniała moje wymagania? 2. Czy trzeba zrywać całą starą podłogę drewnianą i układać wszystko bezpośrednio na stropie czy można ją wykorzystać i ułożyć na niej? Na zdjęciu poglądowym pokazującym jak ocieplenie powinno wyglądać jest jeszcze "pokład betonowy" czyli po prostu dodatkowa wylewka? Jeśli ta wylewka jest konieczna to sam sobie odpowiedziałem na pytanie o zrywanie starej podłogi, widziałem też gdzieś że dają na STEPROCK HD płyty drewniane. 3, Co ogólnie sądzisz o ocieplaniu od wewnątrz ? Czy jeśli ocieplę od wewnątrz to będzie można za 1 - 2 lata położyć jeszcze ocieplenie na elewacji? Porównam dziś sobie to pod względem R. Jeszcze raz dzięki
  2. Witam, w najbliższym czasie rozpoczynam remont połowy domu (cały wysoki parter jest nasz), dom z cegły, ale już kilkudziesięcioletni, nie ocieplony, pod całą powierzchnią piwnica. 55 m2 przy wysokości 2,5 m. Nowe okna plastik. Zbieranie informacji rozpocząłem od ogrzewania i szybko zorientowałem się, że nie tędy droga... . Mam kilka kluczowych dla mnie pytań, jako, że chcę ograniczyć koszty ogrzewania do minimum. Nie chcę wydać na remont fortuny bo gdybym ją miał to postawiłbym nowy dom, ale chcę zrobić to dobrze na lata i w miarę tanio 1. Ocieplenie sufitu: (Nad naszym mieszkanie jest identyczne ogrzewane od lat i w żaden sposób nieocieplone). Chciałbym ocieplić sufit i dodatkowo bardzo zależy mi na wygłuszeniu odgłosów, na piętrze na podłodze są deski i niosą odgłosy chodzenia, a i ja czasami lubi poczuć się jak w dobrym kinie . Myślałem o podwieszanym suficie, tylko powiedzcie co tam dać i ile cm . i czy dawać standardową płytę GK czy są jakieś specjalne do wygłuszenia i ocieplenia? 2. Ocieplenie podłogi. (Podłoga drewniana) I tutaj kluczowe pytanie co należy ocieplić ? Podłogę w mieszkaniu czy sufit w piwnicy? Jeśli wchodzimy w temat w piwnicy to jest sucha strop jest ponad poziomem gruntu i są okienka. Oczywiście napiszcie jak polecacie to ocieplić, styropian czy wełna itp. 3. Ocieplenie ścian. Tutaj największy problem, bo aby ocieplić z zewnątrz to trzeba dogadać się z sąsiadem i wykombinować coś z dachem bo za mało go wystaje (dosłownie około 5 cm od ścian szczytowych trochę więcej na pozostałych dwóch ), na pewno wiecie o co chodzi. Ogólnie duże koszta. Chyba, że macie jakieś sposoby na takie zabezpieczenie ocieplenia bez przerabiania dachu. Ewentualnie ocieplenie od środka, widziałem już płyty KG z folią i ociepleniem w jednym, bloczki ytong, ale nie wiem jak się to ma do klasycznego ocieplenia 10-15 cm styropianu, czy ocieplenie będzie równie dobre pod względem strat ciepła. Dochodzi jeszcze sprawa wentylacji, ale to chyba pytania do innego działu. Pomóżcie proszę bo powoli przestaję ogarniać to wszystko.
  3. Mam kilka pytań, 1. Czy mógłbyś polecić jakiś model rekuperatora na taki metraż, coś rozsądnego cenowo bo i tak wyjdzie spora różnica względem grawitacji? 2.. Metraż podawany przy rekuperatorach dotyczy objętości pomieszczeń czy powierzchni? 3. W moim wypadku lepiej jest nie ocieplać wcale i mieć akumulację ciepła czy ocieplić od środka i tą akumulacje mięć mniejsza? 4. Co do podłogówki nie jestem przekonany, mówią, że to nie jest zdrowe bo od dołu grzeje, problemy z ustawieniem w relacji z normalnymi grzejnikami, problemy z pomiarami temperatury przez kotły bo bezwładność duża. 5. Czy rekuperator może być w piwnicy?
  4. off top dziękuję za miłe słowo, co to jest WM? Jak się ma koszt wykonania ogrzewania podłogowego w relacji z konwencjonalnym na podobnej powierzchni?
  5. Ocieplenie z zewnątrz wymaga dogadania się z sąsiadem, przebudowy dachu, bo za mało go wystaje na ścianach szczytowych i o wiele większych nakładów finansowych. Widziałem płyty z gk z dodatkową folią parową i ociepleniem było to coś na zasadzie płyty Eurothane G dlatego myślałem o ociepleniu ścian zewnętrznych domu od środka, ociepleniu podłogi od piwnicy (tylko jak ? zrywać deski i dać styropian czy można jakoś ocieplić od strony piwnicy?) i zrobić podwieszony sufit z jakąś izolacją termiczną i akustyczną, no i jeszcze okopać fundament żeby nie było wilgoci od piwnicy Co myślisz o tym ?
  6. Witam serdecznie, chciałbym w tym temacie przybliżyć Wam moją sytuację i problemy z doborem ogrzewania. W najbliższym czasie rozpoczynam remont połowy domu (cały wysoki parter jest nasz), dom z cegły, ale już kilkudziesięcioletni, nie ocieplony, pod całą powierzchnią piwnica. 55m2 przy wysokości 2,5m. Instalacja CO+CWU cała do wymiany . Doprowadzony gaz. Kotłownia w piwnicy. Nowe okna plastik. I tutaj zaczyna się . Jak to ogrzać? Bardzo proszę w pierwszej kolejności o pomoc w wyborze sposobu ogrzewania domu, a nie porónywanie modeli kotłow np. na eko. Chcę zachować jakiś ład w tym temacie bo wasze zdanie będzie dla mnie bardzo ważne, Po wielu pochlebnych opiniach znajomych o kotłach na ekogroszek, myślałem własnie o takim ogrzewaniu. Jednak najmniejszy kocioł z podajnikiem, jaki znalazłem, miał 7kW, czyli chyba byłby zbyt duży. Zastanawiam się też o ociepleniu całego domu lub tylko mieszkania, ale wtedy to już na pewno kocioł będzie za duży Dodam, że aktualnie w innym domu też "palę" i znam temat gromadzenia, przygotowania paliw takich jak węgiel i drewno. Nie mam z tym problemu, ale nie jest to moje hobby. Po wizycie w lokalnym sklepie, sprzedawca polecał na taki metraż ogrzewanie gazem, mowa konkretnie o kotle Viessmana Vitodens 100. Jestem strasznie uprzedzony do gazu przez mojego sąsiada z pierwszego piętra "nowego" domu, który rachunki za gaz zimą potrafi zapłacić ponad 1000 pln/miesięcznie . Ma starego Junkersa takiego z "płomyczkiem", starą instalację, stare grzejniki, nic nie ocieplone, okna plastiki, grzeje tyle metrów co ja + 20m2 na poddaszu też nie ocieplonym. To dwa sposoby o jakich coś tam wiem, może są jeszcze inne metody warte uwagi? Radźcie Panowie i Panie.
  7. grzanie wspólnie z sąsiadem nie wchodzi w grę, aktualnie tak ogrzewam stary dom i jest to temat wysoce problematyczny. Wyszło, na to, żeby ocieplić dom i założyć gaz, ale tak i tak będzie drożej niż węglem. A gdyby całkiem zrezygnować z wygody, tzn. kupić zwykły kocioł bez podajnika i palić np. kamiennym? Aktualnie w starym domu mam wg mnie tragiczny kocioł, do którego trzeba chodzić co 2-3 godziny i dokładać (palimy brunatnym). Czy są teraz jakieś nowoczesne kotły które wymagają rzadszej obsługi?
  8. to Wy szanowni użytkownicy ustalcie sobie kto jest czyim ojcem, synem i szwagrem, a ja bardzo proszę o rozwinięcie myśli na temat ogrzewania gazem, jaki koszt kotła i użytkowania? jaki typ kotła i jak to działa? bo zielony jestem druga połowa domu jest ogrzewana własnie w ten sposób i koszty przy dużych mrozach są straszne, około 1000 pln miesiecznie, jest tam stary Junkers taki z "płomyczkiem" grzeje też CWU.
  9. witam, remontuje kupiony domek, mam do ogarnięcia masę nowych dla mnie tematów, a sam już głupieję, do ogrzania 65 m2, myślałem o piecu z podajnikiem na ekogroszek, bo podobno najtaniej i stosunkowo bezobsługowo, spodobał mi się Per-eko Ksp Duo 15kw, ale czytałem, że są problemy z odpowiednim jego ustawieniem i nie spala za dobrze. Cena około 6500pln. Mam kilka pytań: 1. ten piec ogrzeje dwa razy taką powierzchnię, czy są mniejsze piece z podajnikami? 2. co sądzicie o Per-eko Ksp Duo 15kw? czy w podobnej cenie można kupić coś lepszego? 3. jaki rodzaj palnika będzie najlepszy? Z góry dzięki
×
×
  • Dodaj nową pozycję...