Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

maksio75

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    mam dom

Dane osobowe

  • Miejscowość
    kuj-pom

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

maksio75's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. mam kociołek Buderus gb62 a sterownik rc35 jest uważam całkiem fajny, Wchodzę sama w ustawienia i próbuję różnych wariantów ( mąż pieca się nie tyka ), wystarczy trochę poczytać w necie. mam prostą instalację na 1 obiegu, podłogówka na rtl-ach i wszystko ładnie chodzi, ustawione sterowanie pogodowe, a wpływ pomieszczenia mam chyba 10 lub 12 ustawione, bo jak było mniej to mocno przegrzewał. Piec chodzi prawie cały czas na mocy minimalnej tj. 3kw, ładnie moduluje, dom 130m z garażem 30m, przez rok spalił mi 1050 m gazu-a w domu średnio 21-22 st.
  2. Dom jak na te czasy średnio ocieplony bo 12 cm styropiaun na ścianie z pustaka, dach skosy dopiero w tym sezonie ocieplone wełną min 15 cm ale dosyć wysoka lambda, do tego strop tez ocieplony ale10 cm, podłoga-nie pamiętam. Okna dwuszybowe - nie posiadam dużych przeszkleń, rekuperatora brak
  3. Spokojnie bierz 15 kw, taki piec pracuje u mnie pierwszy sezon, przy największych mrozach tej zimy ok - 20 pracował na 46 % i miał jeszcze zapas mocy, przy bojlerze 140 l jaki posiadam też nie brakuje gorącej wody i nie czeka się na nią długo. Zasobnik mam Galmeta. Listopad i grudzień 2013 r było bardzo ciepło kociołek chodził praktycznie cały czas na 20% mocy czyli min 3KW. średnie zużycie gazu na styczeń 8 m, list, grudz-5,5 m. W domu temp 21,5-22 st
  4. Piec chodzi teraz non stop, grzeję cały czas wg pogodówki, dzień -tryb dzienny, w nocy-nocny ( ale w te mrozy też grzeje w nocy tyle że słabiej:). Mam ustawione 20 st dzień, 19 noc ale i tak mi przegrzewa do 21,5-22 st w dzień. Mi to pasuje, bo nie lubię marznąć. 20 stopnie w domu to w mojej ocenie zimno. Maks temp zasilania przy mrozie 16-20 st była 41-43 st., dzisiaj przy temp -10 temp zasilania 38 st.
  5. Mi też ostatnie 2 dni gdy były mrozy do -20 st w nocy zeszło 12,5 m na dobę, w domu 21-22 stopnie. Dzisiaj rano widzę, że już znacznie cieplej bo - 10 stopnie na dworze i prószy śnieg i w domku jakby cieplej . I nie ma tego wiatru co był wcześniej.
  6. Jestem prawie po sąsiedzku (ok. Bydgoszczy) ale na tyle szczęśliwie, że od listopada 2013 mam gaz ziemny , mój dom 160 m z garażem-mam piec Buderus GB 162 15KW i bojler 140l galmet i spokojnie wystarcza i do tego spalanie jest wg mnie małe. (dom 7 letni, ocieplony tylko 12 cm styro), piec grzeje sobie z mocą minimalną, teraz przy mrozie -7 stopnie zasilanie na 47 % mocy.(ostatnie 7 dni średnia 9m, wcześniej przy tej zimie-średnia 5m z CWU) Nie zastanawiaj się i bierz maks 15 KW. Woda w zasobniku też się szybko nagrzewa, wg mnie lepszy jest zasobnik niż piec dwufunkcyjny.
  7. Ile wam teraz spala gazu przy lekkich mrozach jak teraz -5 do 1,? Mi teraz przez 3 dni średnia wyszła 7m, przy temp 21,5 st w domku 160m Temp zasilania ok 33-35 stopni (system mieszany)
  8. Mam też Buderusa ale GB 162 15 KW, sterownik RC 35, uczę się pomału ustawień. Grzeję pogodowo, dom 160 m użytkowej, podłogówka i kaloryfery, na sterowniku mam ustawiona maks temp zasilania 55 st,, temp. doboru -10 to 50 st, wpływ pomieszczenia z tym kombinuję trochę. Kiedy miałam 0K to mi przegrzewał , teraz mam ustawione 5K, też przegrzewa ale mniej i w domu około 21,5 st ( zadana 20 st ). teraz gdy temp ok 4 stopnie to temperatura zasilania ok 33-35 st, grzejniki lekko ciepłe. Piec chodzi na mocy minimalnej tj 3KW. Tylko podczas rozruchu, kociołek startuje z większą mocą a potem moduluje do najniższej. Gazu spala mi teraz ok 5-6m.
  9. Okazało się ,że w naczyniu przeponowym fabrycznie było ok 2ba-to za dużo i naczynie nie przyjmowało wody z instalacji. Instalatorzy spuścili ciśnienie do ok 1 ba, zobaczymy jak teraz będzie. Ale chyba się wyjaśniło, przetestuję instalację przez kilka dni i napiszę jak działa.
  10. Tak, przy wymianie naczynia zamontują mi też zawór spustowy. Ciśnienia w naczyniu jeszcze nie sprawdzałam, bo manometr gdzieś się zagubił. Ale instalator będzie w tym tygodniu to powiem,mu, żeby sprawdził przed wymianą nowego. 12 litrów to standardowe naczynie, więc nie wiem czemu u mnie jest za małe, grzejniki co prawda większe do kondensatu. Jak na razie wody nie dolewałam do instalacji, chyba piec się nie uszkodzi startując z takiego niskiego ciśnienia?
  11. To sprawdzę z ciekawości manometrem samochodowym ile mi pokazuje, muszę tylko zobaczyć w necie, jak to się robi, mężczyzny w domu na razie nie ma i sama walczę z kociołkiem.
  12. I jakie wtedy powinno być ciśnienie w naczyniu przeponowym? Jak na manometrze, czy na piecu pokazuje 0,2 ba ciśnienia wody.
  13. Mi teraz przy temp.4 w nocy ok. 0 piec chodzi w ciągu dnia na zasilaniu 33-37 st,, temperatura powrotu ok. 5 stopni mniej, spala ok.5-6 m, dom 160 m, 30%podłogówki
  14. Naczynie przeponowe reflex 12 l, ale czy było coś pompowane podczas montażu-tego nie wiem. Teraz przy wymianie na większe mają zamontować zawór spustowy przy naczyniu bo go nie ma. Nie ma możliwości sprawdzenia tego naczynia teraz bo trzeba by spuścić wodę z całej instalacji. Instalacja na dom 160m, 10 grzejników i ogrzewanie podłogowe o powierzchni ok 35 m.
  15. Mam duży problem z ciśnieniem co w nowej instalacji gazowej. Wcześniej było ogrzewanie na ekogroszek-system otwarty, teraz zamknięty. Piec nowy-kondensacyjny Buderus GB 162-15KW, Instalator zamontował naczynie przeponowe, bo w tym modelu nie ma w zestawie. Od początku mam problemy z utrzymaniem prawidłowego ciśnienia, sterowanie pogodowe, np. przy zasilaniu 35 st-ciśnienie 1,7 ba, w cyklu nocnym piec odpoczywa, instalacja się wychładza i spada ciśnienia na manometrze poniżej 1 ba, a nawet 0,2 ba. Pojawia się błąd na piecu h7 ( zbyt niskie ciśnienie w instalacji) a rano o 6.00 sterownik wchodzi w tryb dzienny i piec normalnie odpala z ciśnienia 0,2 ba i bardzo szybko osiąga ciśnienie 1,7 ba. Czy to normalne, że piec odpala przy tak niskim ciśnieniu? Myślałam wcześniej, że nie jest to możliwe i dolewałam wody do instalacji, wycieku nie ma, wszystko dokręcone. instalator ma przyjść i wymienić naczynie przeponowe na większe, tylko czy to coś da. Zawór bezpieczeństwa w kotle i przy naczyniu przeponowym suchy. Na co zwrócić uwagę kiedy przyjdzie instalator, nie wiem już co mam robić. Nie chce mi się wierzyć, że nowe naczynie przeponowe jest popsute, czy za małe bo gdzie podziała się ta woda, którą już kilka razy dolewałam do instalacji. Mam nadzieję, że nie ma wycieku w podłogówce, którą mam w 30%. Instalacja ma 7 lat i rury z alupex, przy grzejnikach wycieku również nie widać. Cała instalacja odpowietrzona.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...